Bol by to bežný deň a ničím by sa nelíšil od ostatných, keby si cestu Hollandovým tunelom nevybrali v jeden okamih tri nákladiaky s výbušným toxickým odpadom a zlodeji, unikajúci s ukradnutými diamantmi - tí totiž pri svojej besnej jazde narazia do jedného z nákladných áut a pri následnej explózii dôjde k zrúteniu časti tunela... V jeho priestoroch zostane uväznená skupina ľudí. Koncentrácia toxických splodín sa rýchlo zvyšuje a nepreniknuteľná stena plameňov drží svoje obete v zajatí. A akoby to nestačilo, poškodený tunel začne zaplavovať voda z rieky Hudson. Bývalý šéf newyorskej záchranky Kit Latura (Sylvester Stallone), ktorý bol pred dvoma rokmi obvinený z tragickej smrti troch kolegov a následne prepustený, teraz ako vodič limuzíny uviazne v dopravnej zápche neďaleko miesta nehody. Nielenže sa okamžite zapojí do záchranných prác, ale pokúsi sa pomôcť i ľuďom v nebezpečenstve, ktorým hrozí do troch hodín smrť udusením. Systémom vetrákov, vháňajúcich do tunela vzduch, sa mu podarí dostať k vydeseným obetiam. Napriek jeho snahe niekoľko z nich zahynie, ostatní sa však pod jeho vedením vydajú na strastiplnú cestu za záchranou. Už i tak náročný prechod im komplikuje nielen ľadová voda, ale i nešetrné práce na odstraňovaní zavalenej časti, spôsobujúce ďalšie otrasy. Je isté, že i napriek Kitovej odvahe a obetavosti sa všetci na denné svetlo nedostanú... (TV Markíza)

Saxos

Podprůměrný katastroficko-záchranářský film, kdy mix americké společnosti uvízne v zasypaném tunelu. Když už bylo potřeba nějak ukončit, tak trapně vyplavali v zálivu, kde se v té době ještě tyčily obě věže Světového obchodního centra. ()

Filatov

Dávám tři hvězdičky, ale objektivně je Daylight pro mě tak na 65%. Škoda, že se tu nedá hodnodit třeba 3 a půl nebo tak. Je tady Sly a to je pro mě to hlavní. Film není tak špatnej. Pravda trpí vadou logiky a děravým scénářem, kterej má tolik děr, zrovna jako tunel pod Hudsonem, ale tyhle chyby mi vynahrazovala dobrá hudba a taky nezapomenutelná scéna s větráky, která patří k hodně originálním. Samotný místo pro děj filmu je taky dobrej nápad a k tomu ještě ta ona kaplička a dlouhá (i když někdy až uměla natahovaná) cesta ven z tunelu. Ještě musím dodat, že se vždycky rád podívám, když tenhle film reprízuje telka. Za mě dobrý :-) ()

Unrealik

Zatím za čtyři hvězdičky, někdy se na něj ale musím znovu podívat (už je to nějaká doba, co jsem jej viděl a nepamatuji si ho přesně, ale vím, že se mi líbil). ()

shinlove

Když zrovna někoho Sly nezabíjí nebo aspoň nemlátí, zjišťuje, že neumí hrát. On to teda asi ještě nezjistil, ale všichni ostatní už to víme :D 2* ()

babuška

no jeden z horších katastroakčních filmů, nezáživné a až moc přeplácané, herci se snaží to je vidět ale tak nějak to nepomáhá. ()

FireFox

V podstatě béčkový katastrofický film, ale pomohlo mu, že pro Stalloneho mám celkem slabost. Nedávno jsem ho shlédla asi počtvrté (tak nějak z nutnosti – nic záživnějšího TV nenabídla) a musím říct že mě i tak celkem uspokojil. ()

KubaST

Viděl jsem to kdysi dávno, byl jsem z toho tehdá unešen, ale po znovushlédnutí...ehm...nechápal jsem, co jsem na tom viděl. Jedině díky Slyovi jsem to dokoukal a už nikdy více. Hned jsem si musel následně spravit chuť Rockym. ()

mpet

Mám rád katastrofické filmy, ale bohužel většinou za moc nestojí. Denní světlo je však světlou výjimkou, i přestože tady najdeme občas nějakou tu chybku a díru ve scénáři. Ale myslím, že filmy by se měli sledovat pro zábavu a ne pro hledání chyb, proto jasné čtyři hvězdičky ()