Po celý svoj život robil drsný Jack Carter (Sylvester Stallone) špinavú prácu za iných, ktorí si nechceli zababrať ruky, ale mali dosť peňazí na to, aby si niekoho najali, nech to urobí za nich. Vždy pracoval sám a dôrazne dbal a to, aby nikam nepatril a nikomu na ňom nezáležalo - pretože nadviazanie akéhokoľvek vzťahu robí človeka (nielen) v jeho pozícii zraniteľným... Keď jedného dňa jeho brat Richie zahynie pri autonehode, vráti sa Jack po dlhých rokoch späť do rodného mesta, aby Richieho rodine vynahradil všetko, čo u brata tak trestuhodne prepásol. No jeho švagriná Gloria (Miranda Richardson) a neter Doreen (Rachael Leigh Cook) mu nedôverujú a nevedia, čo si majú o jeho náhlej zmene myslieť. Je jasné, že sa bude mať čo obracať, aby si ich získal. Ibaže keď Jack zistí, že jeho brata v skutočnosti niekto zavraždil, zabudne na svoje predsavzatia a dobré úmysly. Myslí už lne a len na pomstu...! (TV Markíza)

Johnner

I když se Sly docela snaží a jeho postava má vcelku milou vyřídilku, nějak mi to přišlo hrozně nudné. Spíš než scénářem to možná to bude tím, že Carter zaostává v technických kategoriích, což je u tohoto žánru dost neodpustitelné. ()

enzo_cz

Klipový paskvil s jedním statickým výrazem jak jinak drsného Stallona. Vracím zpět do té části mozku, kde je kolonka "ZAPOMENOUT". ()

Nemesis

Mne sa film páčil, Stallone do role nekompromisného Jacka Cartera sadol a prišiel mi ako neskutočný frajer, s tou jeho berettou, oblekom a kamenným výrazom. Od takýchto filmov veľa neočakávam, a dostal som viac ako som očakával. Takže slušné 4 hviezdy ()

medveed

JIž úvodní scéna na pohřbu se super hudebním doprovodem mne dostala. Jako fanoušek Slye, alias drsňáka s dobráckým srdcem, jsem celý film chrochtal blahem. P.S.: Viděno několikrát 90% ()

bergeron

Prvá Polhodina, šikovná vtipná podivaná, potom to ide z kopca. Vypnuť. Nuda. Iba tá prvá polhodina, potom sa z toho zrazu stane úplne iný film. ()

rodan21

Viac- menej priemerný Stallonov film. Ale zato ide o pohodové pozeranie. Nijak extra napínavý, ani preplnený kvalitnými akciami od začiatku po koniec, ale isto stojí za pozretie. ()

draxxi

A pak ze pomsta nic neresi. Nijak zvlast nadprumerny, ale podle me ani spatny akcni film. Jen ta kamera a vytvarna stranka mi trochu vadily... Ale jinak celkem fajn... 21/8/2020 70% ()

Sa.sa

Hodně dobrý film plný hlášek, dobrého děje a scén... Jinak Sly se s tím nepáře... Což je fajn a o tom je tento film. ()

Rehaki

Sly se snazi byt drsny, ale je spis k smichu. Film naprosto o nicem. Stalloneovo posledni trojice filmu(D-Tox, Sejmete Cartera a Formule) ho potapi ke dnu. ()

Zabriskie

Takhle zajímavě a originálně nasnímaný film jsem už dlouho neviděl. Podobně krásnou obrazovou a barevnou stylizaci měl snad jenom Fincher v Sedm. Stallone v tomto noir thrilleru hraje super drsňáka, který pátrá po tom, kdo mu zabil mladšího bratra a při tom se spřátelí s jeho dcerou. Bohužel má film ale špatný scénář, dialogy jsou někdy až stupidní (rozhovor na střeše) a závěr filmu je tak nevýrazný, že divák až s příchodem loučící scény pochopí, že před chvílí sledoval "velké finále". Nebýt Slye, vynikající kamery a jedné z nejlepších automobilových honiček, co jsem kdy viděl, byl by Sjeměte Cartera opravdu mizerný film. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore