Death Race 2000

• Česko Cesta gladiátorů 2000 (viac)

Prezident spojených států s diktátorskými sklony si udržuje popularitu každoročním pořádáním brutálního automobilového závodu, během něhož je povoleno likvidovat chodce. Death Race je celonárodní událostí, auta jsou legračně vyparáděna a vyšperkována různými zbraněmi a jejich posádky mají rovněž hodně bizarní vizáž. Najdeme tady třeba Kleopatru a Nera nebo pár v uniformách wehrmachtu a hlavně pak dva největší favority závodu - Frankensteina (David Carradine) a svalnatého kovboje Machine Gun Joa Viturba (Sylvester Stallone), přičemž oba mají samozřejmě náležitě sexy vyhlížející navigátorky, s nimiž si to rozdávají večer v hotelových pokojích. (SPI International / Omega Publishing Group)

sadlokan

Teď sem zkouk jakoby remake,kerej se podobá v tom,že hlavní postava se jmenuje Frankenstein a mají na autech zabíjecí výchyty.Ale tim to hasne!!!Ani důchodeček,natožpak nějaký mimi.TOHLE je KAFE!!BLITZKRIEG!! ()

mourinho

Začíná 20. ročník transkontinentálního silničního závodu. Pravidla klání, kde je vše povoleno, jsou vskutku jednoduchá - dojet do cíle a získat během závodu co nejvíc bodů. Ty jsou přidělovány za každého sraženého člověka, přičemž nejvíce ceněni jsou dorostenci (40 bodů), děcka pod 12 let (70 bodů) a důchodci nad 75 let (100 bodů). No uznejte, není to nářez? Tohle doslava volá po remaku! (Vynikající RALLYE SMRTI z roku 2008 moji představu o něm zas až tak nenaplnilo.) V žádném případě tím ale nechci shazovat tuhle strhující neotřelou jízdu, kterou mohou zasvědcení příznivci filmových bizarností dneska už po právu považovat za kultovní. Carradine a Stallone jsou už pak jen takovou třešinkou. ()

drankeryth

Film sa mi podobal na jednu pocitacovu hru Carmageddon, kde tiez bolo efektivnym sposobom ziskavanie vela bodov zrazenim nic netusiacich ludi na ceste:) Niektore sceny boli fakt komicke, hlavne tie kde umiestnil nemocnicny personal na uprostred cesty starych ludi. Pravda bola ale ina a zrazeni bol niekto iny:) Dalsia scena bola ohladom tych magorov, ktory sa vytrcali na ceste a potom sa ukryvali do kanalovej sachty. Aj tak na to doplatili vsetci:) Vo filme si zahrali David Carradine alias Frankenstein a aj Sylvester Stallone alias Joe gulomet. Joe gulomet bol z nich najdrsnejsi a svojim autom napichoval a rozmliazdal tela na ceste s drsnou hlaskou na perach:) Dokonca tam aj pretekali nacisti, ktorych auto vyzeralo ako prudove lietadlo z druhej svetovej vojny. Ich komicke prilby s hakovym krizom boli na zasmiatie:) Skoda, ze sceny ohladom likvidovania ludi na ceste neboli vyriesene lepsie a detailnejsie, ale co sa cudujem, ved to je stary film a este v tej dobe urcite nemali na to vlohy, aby to urobili lepsie. Pre mna tento film urcite bola pekna zabava na odreagovanie a som rad, ze som na tento film narazil:) ()

Hapretor

Jak je to ujeté, tak je to vtipné. Tohle se jen tak nevidí. Carradine vypadá opravdu nechutně - jak tady někdo psal - sado maso salon je ještě odvar. A mladý Rambo, co dostane přes hubu - "milé" překvapení. Na zabití času ok. Jako kvalitní zábava na relax ani ne. Nebyla tohle předloha PC hry Carmageddon? ()

char_t

Zábavné, i když trochu jinak, než tehdy tvůrci zamýšleli. Jako u většiny filmů ze sedmdesátek pobaví už samotná představa o světě v roce 2000, ale i komiksově stylizovaní jezdci vzbuzují spíš smích než strach. Sice neváhají zabíjet kojence a důchodce za body, ale do drsňáků v moderním remaku mají asi tak daleko, jako Červená Karkulka do Avatara. ()

xavierr13 odpad!

Zavodnícka blbost, ktorá si pripísala dve známe hviezdy v podaný Stallone a Carradine. Aj ked to ma byt závod v predbiehany ludia, krvi tu je uplne minimum. ()

MickeyStuma

Ve své době se mladí pánové David Carradine a Sylvester Stallone sešli v kuriózním snímku o automobilovém závodu, kde se bodují přejetí lidé. Žádná filmová pecka to nikdy nebyla a při dnešním pohledu vše vypadá jak nuceně vycucané z prstu. Chabý scénář bez špetky alespoň nějaké zápletky nemá čím zaujmout a co se týče velice levné výpravy, většina kulis vypadá jak s papundeklu a závodní auta jak zvětšené hračky. Zkrátka to celkově jednodušeji snad už ani vypadat nemohlo. Na druhou stranu je tu spousta hlášek a několik málo slasher scén. Z nostalgického hlediska se tedy jedná o vcelku přívětivou nenáročnou zábavnou oddechovku, zajímavý pohled na ztvárněnou představu budoucnosti a určitou naivitu mnohých postav. V paměti se snímek sice neuchová, ale za shlédnutí určitě stojí. ()

hribisko

Trocha toho fetiše a pošahané zábavy neškodí. Pro pravověrné karmagedoňáky by tohle měl být kult a pro ty ostatní, když ne povinnost, tak aspoň důrazné doporučení. ()

darkreider

ehm.... Oh Nebesa! Aby som citoval klasika. Ako hodnotiť niečo tak ujeté? Dávam tri lebo sa neviem rozhodnúť, či dať odpad alebo 5*. Absurdita nepozná konca... Druhý krát si to už nelajznem, ale tento ultra úchylný trash(hlavne nečakať filmový zážitok!!! Preboha!) musí filmový fajnšmeker vidieť, aby pochopil, kam až siahajú hranice extrémov filmu. ()

Cruchot

Neskutečně úchylná ptákovina, ale paradoxně nejvíc zamrzí, že tvůrci nepřitlačili ještě víc na pilu a neodvázali se ještě víc. ()

Mandalorian

Death Race 2000 mně osobně odpověděl na pár otázek. Už vím, co je předlohou herní série Carmageddon, jak by vypadal Stallone v roli záporňáka a od čeho se odvodila Rallye smrti se Stathamem. Jinak podle mě hodně výborná, lehce ujetá akční podívaná s dobrýma hláškama a pěknýma holkama. Určitě tak 80%. 4/5. (Co si budeme povídat. Kdyby byli nacisti u vlády tak, jak to je ve filmu, určitě by pořádali podobný zvěrstva.) ()

zipoo

Tenhle céčkovej (déčkovej) hyperbrutální nážez je ta pravá podívaná pro lidi, co vlastní sado-maso oblek , jako například já. Vždy se těším na Den eutanázie na geriatrické klinice a pukám u toho smíchy. A jsou tam prsa. ()

Stíba

Tak tohle byla vážně řádná kokotina o čemž vás přesvědčí už úvodní minuty. To jak je vše prezentované a vymyšlené, debilní televizní komentátoři, ruční granát nebo Frankenstein tancující ve slipech to vše je ideální kombinací pro projekci na nějaké párty úchylů. Sebeparodie nejvyššího kalibru, jejíž dementnost má nicméně něco málo do sebe. ()

Schlierkamp

Americký akční film, jenž popisuje fiktivní netradiční automobilový závod napříč USA, jenž je místními obyvateli neobyčejně oblíben. Pro vítězství se kromě času dojezdu na druhou stranu kontinentu se počítají i body za přejíždění náhodných chodců, později i organizátorů závodu či dokonce samotných účastníků této podivné zábavy, přičemž za obzvláště povedené brutální kousky se udělují bonusy. Podle této myšlenky vznikla později legendární a zábavná počítačová hra Carmageddon, jež byla pro své násilné pojetí v několika zemích zakázána. Závodu smrti, jenž se odehrává v roce 2000, se účastní pět posádek v netradičně upravených sportovních automobilech, na jejichž karoseriích byly připevněny střelné a bodné zbraně, přesně v podobné stylu, jaký použili autoři ve zmíněné počítačové hře. Hlavní favorit a legenda závodu, několikanásobný vítěz Frankenstein (D. Carradine), soutěžící ve svém prapodivném latexovém oblečku a masce a vozidle připomínajícího ještěra musel o vítězství bojovat s ambiciózním Joe Kulometem v podání tehdy ještě nepříliš známého S. Stalloneho, jehož závodní speciál byl vybaven dvěma nefunkčními kulomety a obrovským nožem. Snímek P. Bartela vyžívajícího se v bizarnostech všeho druhu dokonce oživila akční bojová scéna obou hlavních postav, přičemž Joe Kulomet neměl proti Frankensteinovi šanci. Kromě závodu, jenž snad mohl být díky svému volnějšímu pojetí být pro diváka zábavný jen na začátku, se na scéně objevuje jakási skupina vzbouřenců, jež mají za cíl zákaz této nehumánní zábavy a toho chtějí dosáhnout násilným odstraněním všech závodníků a atentátem na prezidenta, jenž celou akci zaštiťuje. Podivné směsici všemožných úletů a úchyláren však brzy dochází dech, scénář začíná být nepřehledný a po nějaké době nudí, jedna z mála skutečně zábavných věcí byl impulsivní, otravný televizní komentátor zvaný Junior, jenž nakonec skončil pod koly Joe Kulometa. ()

bakeero

Špatný film, skvělá zábava. Politicky nekorektní předloha ke hře Carmagedon, která vypadá hrozně, ale já se snad ani chvíli nenudil a z tváře mi nemizel ten přiblblý úsměv. A myslím, že tady má prapůvod klobouk, který nosí Rocky Balboa ;-) ()

Lorge

Šílené "futuristické" modely aut. David Carradine a Sly "Slintám-si-na-bradu" Stallone jako řidiči-zabijáci, kteří při "Transcontinental road rape" sbírají body zabíjením lidí. K tomu šílený soundtrack mix.... Být to víc gore a nebýt ten závěr tak (až trapně) naivní, dal bych i 5. Takhle je to za 3&1/2* Edit: Po dalších čtyřech shlédnutích mi došlo, "Ty vole, viděls to už pětkrát a pořád je to boží!", no a když pětkrát, tak za pět :-D ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

21.02.2016

Pokud jste viděli nějaké béčko z 50., 60. nebo 70. let, je velká šance, že ho má na svědomí Roger Corman. Legendární producent a režisér sice nikdy nedosáhl "áčkového úspěchu", jeho levné drsárny ale… (viac)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (viac)