Buddy Factor

• Česko Mezi žraloky (viac)

Cynicky duchaplný príbeh zo zákulisia hollywoodskeho producentského biznisu inšpirovaný osobnými skúsenosťami režiséra (rovnako ako hrdina filmu začínal ako asistent producenta) ako aj mnohými inými americkými filmami (napr. explicitný citát z Tarantinovho debutu Reservoir Dogs, narážky na prelomový film Orsona Wellesa Občan Kane) je nielen hereckým koncertom Kevina Spaceyho, ale aj vtipnou štúdiou šikany a pomsty. (oficiálny text distribútora)

kaze

Toto je fakt skvelý film. Kevina Spaceyho som už dávno nevidela v takej zákernej postave. Keď takto vyzerá Hollywood, tak ďakujem pekne :) ()

Gastovski

Hodně dlouho trvalo, než jsem film sehnal v originálním znění. A nutno podotknout, že se shánění vyplatilo. Jedná se o sondu do světa showbusinessu, která rozhodně není růžová, zvláště když je šéf zákeřným šmejdem v podání K. Spaceyho. Za prozíravé považuji zpřeházenost dějové linie, která nutí diváka trochu přemýšlet a více si vychutnat spoustu černého humoru. Trochu mě vyvedlo z míry závěrečné zúčtování, ale takové menší zaškobrtnutí rád prominu. ()

BOURQUE

Bez sporu je to „one man show“ v podaní K. Specyho. On opäť poukazuje na to, že jeho herecké schopnosti nepoznajú hranice. Dokáže perfektne zahrať šéfa, ktorého by sme nikdy nechceli mať. Film je mimochodom dobrou paródiou/satírou hollywoodskeho producentského biznisu. Pre mňa osobne trošku prekvapivý záver. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

007.

Spacey arogantního chlapíka umí zahrát opravdu bravůrně. Krásná hudba. Tom Niel se opravdu vytáhl, ta melodie mi nejde z hlavy, už si ji pouštím snad po třicátý. 84% ()

Tanner

Poněkud drsný, i když nadsazený pohled nejen na Hollywood, ale dost možná na velkou část dnešní společnosti, kde nejjistější cesta na vrchol vede přes záda ostatních. Spacey byl dobrý, střihl si zde podobnou roli jako v Hurlyburly, méně přesvědčivý se mi zdál Whaley. Jinak režie svěží (i když třeba dělení obrazu při telefonním hovoru mě nějak extra nebere) a jistá, příjemný byl i hlavní hudební motiv a navrch divák dostává slušnou porci drsně vtipných "hlášek". Na druhé straně, vzhledem k tomu, že se film zabývá mimo jiné vlivem "žraločího" prostředí na charaktery lidí, nebyl bych proti hlubšímu vykreslení postav (i kdyby bylo za cenu natáhnutí stopáže). Celkově jde o zajímavý, upovídaný film, který rozhodně stojí za podívání. ()

altaica

PRO MUŽE:Drž hubu, poslouchej a uč se. Mít od šéfa, který je sice schopný, ale především pyramidální ko*ot, 10x denně zapálenou bombu pod zadkem, nebude nejspíš zaměstnání snů. Jenže nějak se začít musí a vidina zářných zítřků pomáhá zkousnut i nezkousnutelné. Sexista až na půdu – režisérky nebrat, mají ovulaci a víš, co to udělá při tříměsíčním natáčení? (Ehm, tento názor bych mu zrovna nevyčítal.) Dlouho si panáček koledoval, než se kalich naplnil, pomsta sice nejlépe chutná za studena, ale s horkou hlavou taky ujde. Vždy mě naplňuje hřejivý pocit, když vidím, že někdo dostává kapky, že dostává svoji vlastní medicínu. Ten krásný falešný pocit, že na každou svini už se vaří v hrnci voda, že na každého jednou dojde. Věčná škoda, že pohříchu jen na filmovém plátně. Neuvěřitelný Spaceyho výkon zachraňuje film po celou jeho délku, speciálně první hodina je úmorně těžkopádná, ale kdo se jí prokouše, může čekat strhující závěr s luxusní pointou. Slabší 3*         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Zapomeň na starou umělecky založenou generaci. To je ale barbar viďte, madame a hošánci, jak může někdo něco takového říci, pfuj, pfuj, pfuj. Hnusný producent. Když film není náležitě artový, když není totálně nudný, tak to je přece odpad pro třeskuté yntelechtuány a nějaký hajzl, co mu jde o prachy a o to, aby to lidi bavilo nám tady nebude kázat i kdyby to byl Kevin Spacey a bylo to jen ve filmu.          UKÁZKY:Tohle je showbusiness podpásovky jsou tu nejen dovolený, ale i ceněný.// K čemu to vlastně jsi? Máš vůbec mozek? Kašlu ti na deziluze, kašlu na tebe, jsi jen mizernej kterén, kterej...Ty jsi nula, kdybys plaval v mým záchodě, neobtěžoval bych se spláchnout, dokonce i moje koupelnová rohožka je víc než ty!!// Lean je mrtvý – není? To nikdy neříkej, říkej není k mání.// Ženský reagujou na jedinou věc a to je úspěch. Je to primitivní instinkt vybírat si samce, který uspokojí její potřeby a dá jí co chce.//Nikdy se neomlouvej, je to výraz slabosti.// To je problém vaší MTV a mikrovlnkou odchovaný generace, chcete to mít všechno hned.// Zapomeň na ty kecy, co je správný a co ne, protože tady zabiješ rodiče, pochčiješ kamarády a furt budeš mít pěknej den. ()

MaxForValue

Film, ktorému zdanlivo skvelý záver neguje celú predchádzajúcu snahu o vierohodný film zo zákulisia veľkého biznisu. Človek by čakal, že keď niekto fyzicky málo zdatný mláti päsťami toho druhého, tak mu zostanú na rukách nejaké pozostatky tohto činu. ()

AgnesDee

Kdyby film svou konečnou pointu neprozradil už na začátku, bylo by to dokonalé překvapení. Jinak úžasný herecký výkon Kevina Spaceyho. ()

veverysiak

Vynikajúci kúsok postavený na surovom obnažení kontrastu medzi dravým a bezohľadným Buddym a nesmelým a nepriebojným Guyom, Spacey je bravúrny, Whaley málo výrazný, ale to je len dojem, perfektne sa to dopĺňa, a tak treba vyzdvihnúť oboch, svet filmového biznisu je vykreslený možno hyperbolicky, ale tú prerušovanú pasáž s pripútaným šéfom by si chcel naživo vychutnať asi každý, takže 85%. ()

kosa1

Skvělý výkon Kevina Spaceyho. Některá jeho " šikana" si myslím že byla až moc, to by asi nikdo jako podřízený nesnesl. Ten konec mě nějak moc nenadchl ale i tak stojí za podívání 71 % ()

kolly13

Spacey jako psychopatický vedoucí je tak věrný, že mi dokonale připomněl magora, co šéfoval mě. Překvapil Whaley, který z ustrašeného zelenáče a padavky vykřesal kousek chlapa. Závěrečná část je vymazlená a podpoří kvalitu, která časem nestrádá. ()

Signore

Jediný důvod, proč vidět tento film, představuje (pět let před Americkou krásou) fenomenální herecký výkon Kevina Spaceyho (i když se z dnešního pohledu vkrádá myšlenka, zda tak trochu nehraje sám sebe, ale to je vedlejší). Po všech ostatních stránkách jde o snímek zcela průměrný (jak píší i jiní: výborný námět, ale nenápadité zpracování), k mírně podprůměrnému hodnocení mě nakonec přivedl rádoby "šokující závěr", který ale pohříchu nedává žádný rozumný smysl. ()

Chiera

Spacey je naprosto výborný a nesimpatický od začátku do konce. Whaley zahrál politováníhodného, ale opravdu nepředvídatelného "poskoka" skutečně dobře. I Del Toro v menší roli zaujal, i když mohl dostat větší prostor. Skvělý pohled do zákulisí showbyznysu. ()

pilotson

Kevin Spacey excelentne predostiera typ šéfa, ktorého zástupcov pár poznám a Frank Whaley mu sekunduje len o trošku slabšie v roli podriadeného, akých po svete behá cca 214 miliónov. Príjemný film v ktorom som nepostrehol jedinú chybičku, preto 5*. ()

MrJoda

No předně si nejsem jistá, jestli si úplně takhle představuju komedii. Musím se přiznat, že jsem utrpěla trochu šok, přestože mi označení "komedie" bylo od začátku docela podezřelé, stejně jako Spaceyho úsměv na plakátě. Přestože se člověk při sledování téhle psychárny zrovna dvakrát za břicho nepopadá, přesto je to zábava přímo královská. Jde o výborný film, který se škodolibým nadhledem ale úplně přesně ukazuje poměry v branži, kde se točí prachy. Je to tak výstižné, až z toho mrazí a zdaleka si nemyslím, že by to takhle fungovalo jenom v Hollywoodu. POZOR, MOŽNÝ SPOILER: Jen pojetí postavy Guye mi přišlo v podání Franka Whaleye trochu nepochopitelné... podle mého názoru působl trochu moc upřímně v kontrastu s tím, co potom (a hlavně na konci) všechno prováděl. V jeho podání mi postava nepřišla moc čitelná. ()