Veľmi úspešný prominentný rozvodový právnik z Los Angeles Miles Massey (George Clooney) na stretnutie s manželkou svojho klienta Rexa Rexrotha (Edward Herrmann) – nádhernou Marylin (Catherine Zeta-Jones), ktorá sa rozvodom snaží získať finančnú nezávislosť – rozhodne len tak nezabudne. Stane sa preňho novou výzvou! Po procese, v ktorom sa mu opäť podarí preukázať svoju kvalitu a Marylin doslova zruinovať, sa však sám neočakávane zapletie do jej rozvodovej hry – a tiež do jej mimoriadne lákavých a zvodných osídiel... (TV Markíza)

pjotr76

Clooney + nádherná Zeta-Jones = herecký koncert. Výborná, inteligentní komedie. Bez chyby. Nemá smysl popisovat, tohle by tomu, kdo to ještě neviděl, nemělo uniknout. ()

Bouřňák

No na ***** to není,ale i tak paráda. Velice dobrý film - nic víc, nic míň. Clooneyho rád nemám,ale tady mě teda dostal - něco v něm asi bude. A duo Coen´s? Nemůžeme čekat,že budou pořád skvělý. Není to jejich nejlepší dílko, ale pár momentek bylo absolutních (hlavně již jinými zmiňovaný sípák). Chceš si u filmu oddechnout? Pak vřele doporučuju ()

Radim

To teda byla blbost. Nudné, ucourané, rádoby vtipné dialogy. Nevím, jestli to bylo míněno jako parodický pohled na americké právo, snaha o romantickou komedii nebo cokoli jiného, ale podle mě se nic z toho nepovedlo. Hvězdičky dávám jen za obsazení a slušnou filmařinu. ()

jasiska

Romantické komédie, ktoré sú o súboji mozgov a silných osobností sú vždy dobré a táto nie je výnimkou. K dokonalosti jej síce ešte niečo chýbalo, ale veľa toho nebolo. ()

mirkaaa

Zábavná romantická komedie, s charismatickým Georgem Clooneym a krásnou Catherine Zeta-Jones. Film srší vtipnými dialogy a inteligentním humorem. ()

ondrula

U tohoto filmu jsem fakt nechápal. G. Clooney si tam pořád bělí zuby a vychloubá se nějakou svojí smluvní doložkou a šablonka C. Zeta-Jones mu to baští. Navíc fakt nechápu, proč název filmu distributoři přeložili jako Nesnesitelná krutost, protože i při zběžném shlédnutí takové přihlouplé romantické komedie jim muselo být jasné, že tam o žádnou krutost nepůjde. Pojem Intolerable Cruelty znamená v právnické terminologii "nepřekonatelný odpor" a používá se jako důvod k rozvodovému řízení. ()

katchi

Taková light jednohubka před nějakým pořádným (velko)filmem...Sejde z očí,sejde z mysli a za chvíli si ani nevzpomenete,že jste to viděli. První půlka filmu byla zajímavá, líbilo se mi i jiskření mezi hlavními hrdiny..ale jakmile se jiskření změnilo v něco víc, přestalo to plnit svůj účel a film se zařadil do kategorie "další nudná romantická komedie, při které jeden z hlavních hrdinů přednese srcebolný proslov, jak se změnil a všichni mu zatleskají!" některé scénky byly povedené a dokonce i vtipné (což je u amerických komedii zázrak)!! Jen doufám, že ten konec nebyl myšlen vážně a byla to spíš parodie (což na mě i tak zapůsobilo)...Protože kdyby nebyl, tak k úplnému zpackání by už jen chyběla scéna, při které by Milesův kamarád objal Marylininého právníka a vyznali si lásku až za hrob... ()

Jorge-Z

Zase něco trošku jiného od bratrů Coenovic, ale i přesto zase úderné. Kritika dnešních manželství je na místě a já můžu pochválit "bílozubého a uměle smějícího se" pravníka Clooneyho i zlatokopku Zeta-Jones. Joe Sípák a jeho sprej neměl chybu. ()

lareinna

Je neznesiteľne dôležité používať zubnú niť a tiež si pravidelne bieliť zuby :) Táto Milesova zásada a železný zvyk je to prvé čo mi napadne pri myšlienke na tento film. Predstavím si „Milesov“ chrup ako cerí zuby do kamery a tiež bezcitnú Marylin, ktorá nešťastne hovorí o svojej „priateľke“ , ktorá zavalená bohatstvom zomrela vo svojej prepychovej vile úplne sama. Zábavná a nenáročná komédia s peknou a príjemnou dvojicou v hlavnej úlohe. ()

suzanne1997

Docela zajímavý film, v některých okamžicích nepředvídatelný, takový jiný. Pokud bych mu měla něco vytknout, možná by to byl moc rychlý konec, ale jinak se mi film líbil, co bych na něm pochválila asi nejvíc by byl konec, kdy se dali dohromady, zase, i když bych mohla napsat, spoustu výtek, ale myslím si, že ty intriky a způsob, jakým byl film natočený se nedá shodit. Pokud se chcete trošku pobavit a máte chvilku času, podívejte se, myslím, že se skvěle pobavíte. ()

Renfield

Coenovsky romantické, takže vlastně spíše neromantické, ale také netradičně nenáročné, proti čemuž bych neměl nic, kdyby byli George Clooney a Catherine Zeta-Jones využiti i v nějaké silnější scéně. Hrají výborně, navíc to mezi nimi opravdu funguje, ovšem ty nejsilnější momenty patří řekněme více klasicky Coenovským postavám. Takže Geoffrey Rush, Billy Bob Thornton a především Irwin Keyes jako Sípák Joe, jehož scény jsou oproti zbytku vůbec o třídu výš. 65% ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)