Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

karnifex

Vtipné a výborné! Obzvláště Paul Newman byl skvělý - ještě teď, když si vzpomenu na "kalhoty s dvojtým stehem", musím se smát.. ()

truetrue

Vtipné, skvěle natočené, trochu klišovité, kýčovité a poněkud předvídatelný děj. Za zmínku stojí výborné herecké výkony, především pak Paul Newman. Stojí za další shlédnutí, tentokrát v originálním znění. P.S. Zjištění, že to natočili bratři Coenové jsem zaregistroval až při závěrečných titulcích. ()

Radek273

Snímek na způsob "Záměny", ale znatelně tu chybí humor Eddie Murphyho. Náznaky jsou, ale působí spíše nuceně a postrádají tak kýžený efekt. Nicméně i přes tuto nesnáz, kvalitní obsazení a zkušené herecké výkony dávají příležitost nadstandardní podívané. ()

Hanz_knife

Ne, ne a ještě jednou ne. Hvězdu jedině za herce a prostředí přeci jen miluju ty starý auťáky, jinak to byla fakt nuda a divnost. Takový když režisér neví jestli má natočit A nebo B a tak natočí "umělecký kočkopes". Zařazení do žánru komedie je taky mimo, zasmál jsem se všehovšudy asi jen jednou při zpodobnění dětského šílenství u "cool hračky" a jinak jsem si spíš říkal něco jako WTF?? Ne, prostě to není film pro mě byť padesátky miluju. ()

kolly13

Mazaný Filip v anglickém znění se povedl co se týče přehrávaných scén a kulis. Ale tím to končí - neudrží pozornost a to se Robbins snaží, seč může. Ale ani tento extra herec nedožene slabý scénář a ostatní si hrají vlastní hru (Newmana a Leigh). Ještě chybí písničky a je to televarieté jak vyšité. ()

BlackVelvet

Kouzelna pohadka pro dospele ze sveta businessu, na kterou se da divat nekolikrat a pokazde si v ni clovek najde neco jineho. Neuveritelne dobre vyprravecssky natocene, s krasnou hudnou, atmosferou, skvelyma hereckyma vykonama, sarkasmem, bizarni zapletkou, ale presto s perfetkne smyslupnym zakoncenim. Podle mne je to ten typ filmu, z ktereho si clovek odnese to, podle toho kde se zrovna v zivote naleza a cemu porozumi a tudiz co mu z filmu neutece. You know for kids ! je super hlaska :) ()

Severus007

Těžká nuda. Něco mi říká, že by se mi to mělo líbit... ale ne, nelíbilo se mi to. Zápletka je zajímavá, ale výsledek poněkud jalový ()

P@\/EL

Je nutno podotknout, že se jedná o dobrou komedii s poměrně zajímavým námětem. Norville Barnes je role, která Timu Robbinsovi výborně sedla a působí v ní velice přesvědčivě. Film nabídne několik úsměvných situací, nicméně že bych se vyloženě potrhal smíchy, to se říct nedá. V první polovině předvádí film docela smršť, ke konci se docela táhne, až na poslední fantasy scénu, která je jakýsim kladným oživením a dovršením nápaditého příběhu. ()

La 3na

Neobvyklá komedie s roztomilými fantastickými prvky a velmi dobrými herci. Během filmu dochází k mnoha nečekaným zvratům, které vás nenechají vydechnout. K tomu kásná hudba a atmosféra 5*. ()

iamblichos

Coenovci maju lepsie filmy, ale menej ako 4* by bol hriech. Aj ked pribeh ma tentoraz az natolko nevtiahol, opat typicky rukopis Coenovcov poznat a naviac ma potesila hudba Arama Chacaturjana. ()

JoudaCZ

Coenové orámovali svou hravou verzi amerického snu satirou trefující se do jeho odvrácené strany, a celé to zasadili do úžasně propracovaného vizuálu křížícího Gilliama s Langem. ()