Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

MooNster

Asi jako u Bratříčku, kde jsi si musíte zvyknout na Coenovský humor, ale když přistoupíte na jejich hru, tak se vám Hudsucker bude zaručeně líbit. ()

Euchrid

Taková pohodová lehce naivní (možná tím stářím) a docela příjemná komedie, která je v komediálních a satirických momentech hodně zábavná. Začátek je třeba hodně našláplý (MEZANIN!) , ale po něm už často zbývající minuty tvoří sice příjemná, ale nijak jinak zajímavá a neobyčejná vata, kterou táhnou hlavně herci. Newman je skvělý a Jenifer Jason Leigh se mi tady líbila zatím snad nejvíc..její přízvuk byl hodně vtipný. Jak tady někdo píše Coeny fakt nemá cenu sledovat s dabingem! ()

Tanmut

Občas se prostě stane, že koukám na film, hodně zajímavý film, který směřuje k výborné pointě, ale těsně před ní se objeví scéna, která v mých očích snímek naprosto zruinuje. Myšlenka, idea prostupující jako nit celým příběhem je u konce ustřihnuta a nahrazena buď jakousi plytkou náhražkou/berličkou (protože scenárista myšlenku nedokázal zcela dotáhnout) nebo, jak je tomu i zde, pohádkovým happy endem, který působí jako pěst na oko, jen aby film akcentoval už osvědčená hollywoodská morální poselství. I když chápu, že Záskok je pohádka - Hloupý Honza Korporát -, mám jej za příklad toho, jak i jeden nápad navíc může poškodit celé dílo. Takto film vnímám "pouze" jako obraz - koláž plnou dobrých až výborných okamžiků, burtonovského ladění a unikátních nápadů -, jemuž chybí rám. ()

Uhura

Trochu Brazil, trochu Monty Pythoni, a hodně Coenové. Výborná zábava, ve které se mísí černá komedie s pohádkou. Ani lehce zkomírající děj druhé poloviny není velkou vadou na kráse, a pro mě je to zatím nejlepší Coenovic film. ()

sigi2

Je len s podivom, čo všetko dokázali Coenovci do tohto filmu vtesnať, na čo všetko chceli poukázať - špekulácie s akciami, ľudská naivita a slepota voči tomu, čo sa deje okolo, marketing a funkcie trhu, moc médií, nenažranosť jednotlivcov, závisť, fungovanie korporácií, ... všetko v invenčnom kabáte, ktorý ani na chvíľu nenudí. Veľmi zábavné a "nepolopatisticky" poučné. P.S. Ani som nebol prekvapený, keď som na záver filmu v titulkoch zbadal meno Sam Raimi. Podľa celkovej vizuálnej formy som dokonca naklonený myšlienke, že Coenovcom nepomáhal len so scenárom :-) ()

Gromit

Kdo si hraje, nezlobí. Ale když si hrají bratři Coenové, pobaví se při tom spousta lidí. Právě Záskok je ten film, po jehož shlédnutí jsem se stal fanouškem tohoto sympatického tvůrčího dua (to už je ale let). A teď jeden paradox - Záskok není typicky "coenovský" film. Je to přesně ten typ filmů, které kdysi točil Frank Capra. Ale co na tom? Alespoň se ukazuje, jak všestranní Joel a Ethan jsou. P.S. Tim Robbins a Paul Newman jsou super! ()

HarqAlAda

Milujem Tima Robbinsa, takže možno nie som objektívny. Je to originálna komédia, ktorá sa na nič nehrá. A také mám rád. Herci si to užívali, dej dobre odsýpal, celý čas som sa nenudil. Coenovci s nadhľadom sebe vlastným nastavujú zrkadlá, aj keď v závere mi to trošku škrípalo. Vrelo odporúčam napríklad na večer vo dvojici. Kto by tomu Barnesovi nedržal palce? ()

Shaqual

Má své momenty, nicméně se jedná o strašně vleklou, místy vyloženě nudnou záležitost, s né moc poutavým scénářem a s naprosto nesympatickými postavami. Na mistrovské Coenovské duo silný průměr. ()

Brooks

Tradičný caprovský doják prerozprávaný cynickou coenovskou optikou. Trefné obsadenie, krásna výprava, zopár pekných režijných nápadov. Rozjazd je parádny, ale v druhej polovici strácajú Coenovci smer a ich film švih a vtip. Ale môže to byť aj mnou, s komediálne ladenými coenovkami som si nikdy extra netykal. ()

Marat

Grandiózní začátek, po prvních deseti minutách jsem byl z tohoto filmu úplně unešený a vyklubala se z toho takova blbůstka:-) Začátek 7 hvězdiček, ostatní podprůměr. Bohužel bratři Coenové na mě působí z hlediska jejich tvorby velmi nevyrovnaně. ()

pekas

A já proč se mi to líbilo a připadalo zajímavé - vždyť je to film br. Coenů, to to vysvětluje. Komedie to zase tak moc nebyla, spíš laskavý a svérázný film. Někdo tu vzpomínal Burtona, taky mě to napadlo, atmosféra je podobná. Nejvíc mě pobavil komentář dvou šoférů, nebo co to bylo, když ho balila v baru. Úplně čistých pět to není, ale míň dát taky nechci. ()

iz67

Jsem Coenovec. Myslím, že patří k tomu nejlepšímu, co dnes ve filmu je. Ale na Záskok se nedá koukat. Až na pár chvilek je to čiré utrpení. ()

mirkath1

Podle vašeho hodnocení, úžasná podívaná u které jsem se bohužel těžce nudila. Bylo to patetické a hloupé. Hvězdné obsazení nebylo nic platné. Dokoukala jsem a již nikdy více, raději si pustím bezduchou komedii, než umělecký skvost. ()

kubilov

Tim Robbins ve svém nejlepším roce kariéry, ve skvělé roli v docela povedené bizarní retro komedii z konce padesátých let od bratrů Coenů. Hravostí scénář jen překypuje (Modrý dopis, vševidoucí hodinář, Eisenhower, narážky na Edgara Hoovera, atd.), bohužel tomu nedokázali dát pořádnou formu, proto se film odvíjí jen podle toho, jaký herec je zrovna před kamerou, což je docela škoda. Tim Robbins je skvělý, Jennifer Jason Leigh je roztomile workoholická, Newman je však příliš nevýrazný a Buscemi s Goodmanem téměř v cameo rolích. Jako celek mě tak Záskok příliš nezaujal, což se nedá říci o skvělém nápadu s kruhem. You know... for kids! ()

gidzitka

Coeni a romantika? Také jsem se zprvu divila, ale výsledek je skvělý. Je to jak eintopf, kde je přísada anglického humoru a la "Jistě, pane ministře/premiére", přísada českého humoru (Cimrman! Proto i vtipný překlad distributora odkazující k Mistrově hře.) a přísada amerického humoru (Žhavé výstřely...) a světe, div se, ono to funguje! Kdyby nebylo trošku ucajdaného konce, bylo by to geniální, ale i tak to stojí za shlédnutí. Kulometná novinářka, gymnastický kruh, diskuze, z jakého patra pan Hudsucker skočil, zácvik - "...Sníží ti plat!", prostě boží vánoční ztřeštěná komedie se skvělými herci. 90% ()