Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

Cubinho

Uf. Že to bylo moc kruté? Bylo no...A když jsem si podle počátečních titulků myslel, že je to skutečně natočené podle skutečné události, tak to té lidské krutosti dávalo další rozměr. Dvojice vyděračů - vrahů je vybrána náramně. William H. Macy je taky skvělý, ale že bych dal Oscara za ženskou HR Frances McDormand? ()

El Pistolero

8/10. Dokonale podivný černohumorný snímek s nevšední atmosférou, prazvláštními dialogy a plejádou skvělých hereckých výstupů. Už samotný plakát dost vybočuje a „The Coen Brothers“ tak ve svém celovečerním debutu představují celou řadu svérázných, karikaturistických postaviček, absurdních situací a násilných scén. Jen stěží najdete pošahanější film s tak vysokou kvalitou a koncentrací známých tváří. ()

F.man

Já ten jejich cynismus žeru... Oh, fuck it, I don't have to talk, either, man! See how you like it. Just total fuckin' silence. Two can play at that game, smart guy. We'll just see how you like it. Total silence. ()

PauloZ

Pěkné dílko od Coenů, scénář je lehce strohý, ale herecké výkony naopak super. K tomu trocha černého humoru a je to. Policajt Lu je naprostý jaryn a ty dve děvky hotovo :-D ()

Marsik

** Téměř 5 let to trvalo, než jsem se k Fargu dostal znovu. Tenkrát mi to buď úplně nesedlo nebo jsem nebyl na Coenovskou notu správně naladěn, a tak to byly pouze 3 hvězdičky. Nyní hodnocení zvedám o jednu. Film má celkem šmrnc, zajímavý příběh se zajímavými postavami, které jsou ztvárněny ještě zajímavějšími známými herci, takže na obsazení si také nemohu stěžovat. Svého času byl Fargo mezi TOP filmy (myslím že v obou skupinách), což by mi přišlo i dnes poněkud přehnané, stejně tak aktuálních 85% je dle mého moc. Já se nejvíce ztotožňuji s 75%. ()

Astaroth12

Tento film je poprešpikovaný cynizmom a iróniou. Mužská hlavná postava má finančné problemy, ale má plán ako finančné prostriedky získať, len ako je zvikom, plán dostane iné kontúry a hlavná postava zistí, že keď sa to serie, tak sa to serie všetko naraz, tak vitaj v mojom svete. Príbeh je dobre spracovaný, len originálny námet postráda, lebo disponoval scénami, ktoré z originalitou nemali nič spoločné. Ale zas mal niekoľko pútavých sceny a aj dramatické, akčné a napínavé. Len herecké prejavy neboli presvedčivé. Bol som na vážkach medzi 3* a 4* a tak som čakal čo mi dá finále. Finále nič nové neponúklo a tak zostanem pri silnej trojke, ale stále je to len trojka.Videné v rámci filmovej výzvy od PetrPana. ()

hous.enka

Mám ráda černý humor a styl Farga mi sedl. Pokud jde o herecké obsazení, tak nejlepší jsou za mě Steve Buscemi, William H. Macy a Peter Stormare. Naopak mi přišla zvláštní postava policajtky v podání Frances McDormand. Její roli jsem jí nevěřila (ani to těhotenství) a mnohem víc se mi líbila v Bilboardech. Celá ta věc s únosem je bombastická a ačkoli jsem tušila, že se to zvrtne, tak v tohle jsem ani nedoufala. Super. ()

Cimr

Coenovci si s divákem hrají jako kočka s myší. Takový divák přijde na jejich film očekávajíc pro autory typickou černou komedii, načež ho srazí hned první nápis - tenhle příběh se opravdu stal. Přesto párkrát vybuchne smíchem, aby byl následně zasažen zbytečnou a nesnesitelnou krutostí dvou neschopných gangsterů. Na konci sedí přimražen, když v tu si najde povídání o filmu a zjistí, že se ten příběh vlastně nestal, a že se tak na něj mohl celou dobu dívat s větším nadhledem. Fargo není přímo geniální, ale rozhodně ďábelský film o jednom zločinu, co se vymknul... ()

zdepapepa

Zajímavé, že po nynějším zjištění nejlepší "coenovku" jsem si dal až po zhlédnutí několika dalších, mladších. Ono v Coenovských filmech se objevuje poměrně často stejný motif party amatérů, co si ukrojí příliš velké sousto a pak se u pokusu ho sníst postřílí. To je nejspíš, proč se mi to tak líbí. Tohle ovšem není jako ostatní filmy, kde tu a tam narazí člověk na hluchá místa. Tohle je do čista vybroušený diamant s nádhernými scenériemi, humorem černějším než tmavé rámečky na www.oots.cz, dokonale dosazeným hercům a Stevu Buscemim. ()

baribal

jednoznačně nejlepší film bratrů coenových... nijak nudné, příběh zajímavý a rozhodně překvapivý... i tak jsem stále nedostal film, o kterém bych mohl říci, že je jednim z nejlepších... ()

fcreading

Film Fargo bol zaradený na zoznam 100 najlepších filmov v roku 1996 a celkom zaslúžene. Komické dialógy a fantastické presvedčivé herecké výkony dominujú v tomto bohatom príbehu bratov Coenových a celému filmu dodávajú potrebnú energiu dvaja menovaný Buscemi a Stormare. Práve Buscemi má natom hlavný podiel. Este záverečna nominácia: najlepšia vedľajšia úloha Macy, najlepší režisér a vsetci držitelia oscara za najlepší výkon 100 percent. ()

NinonL

Film o tom, jak je snadné dostat se do „víru událostí“, kdy již není v silách nikoho narůstající řadu katastrof zastavit. K tomu depresivně působící zasněžená krajina zabarvená tu a tam krví. Jeden z nejlepších „noir“ filmů. ()

agentmiky

Film se mi hodně líbil. Je zajímavé sledovat, jak se může plánovaná akce zvrtnout do už nevratných otáček. Nejvíce se mi líbil asi výkon Williama H.Macyho, který mě svou rolí takového ťumpase potřebujícího peníze docela překvapil. Poté nesmím opomenout dva hlavní únosce, Buscemiho se Stormarem. Ani já jsem tedy neočekával takový průběh. Velice mě to překvapilo. I herečka,která ztvárnila policistku,zahrála svou roli dokonale. Bratři Coenové jsou ve svém oboru mistři. I tak ale něco málo schází k pěti hvězdám. Hodnocení:85% ()

Pan Filuta

7/10 Bohužel jak Big Lebowski, tak i Fargo mi značně nesedli. Jasně, dobře se na to kouká, ale nevidím tady nikde tu vychvalovanou genialitu. Čím to je tak mimořádné? ()

frashmaker

Tak tenhle film jsem viděl asi před třemi lety a úplně jsem na něj zapomněl. Takže jsem si ho teď sehnal a zjistil až po delší době, že jsem ho viděl a vůbec jsem si jej nepamatoval. Plyne z toho jediné. Nebyl pro mne tak zajímavý a výjimečný, abych si jej zapamatoval. Po druhém shlédnutí jen potvrzuji. Bratři Coenové jsou dobří, ale rozhodně nemají zatím potenciál působit na mé chuťové pohárky. Své kouzlo to ale jistě má, o tom žádná. ()

Alqarin

Klasický coenovský syrový thriller s jejich nezaměnitelným rukopisem, ve kterém všichni mluví jako idioti a za každým druhým slovem říkají "Yaaah.." Macy je sakra dobrý hajzlík a McDormandová svou připitomněle milou policajtku hraje skvěle. To Steve Buscemi mi byl protivný tak, že jsem se s Peterem Stormarem při scéně s drtičkou až znepokojivě ztotožnil. Vůbec celá tahle lidská mozaika i s vidláckým manželem si mě získala a zasněžené pláně kolem dodaly atmosféru. Finální verdikt: pecka. ()

SaNcHeZ_cz

Prostě paráda. Ve kterém jiném filmu dostanete takovou porci nezapomenutelných scén které skvěle pasují do až absurdního příběhu jednoho únosu? Bratři Coenovi natočili parádní snímek kterým jen dokazují, proč je kolem každého jejich filmu vždycky hodně velký povyk. Fargo je originálním příběhem únosu, který nešel tak, jak si ani jedna strana představovala, ()

MartinezZ

Film. Takovej malej a srandovní. Yeaaah. - Nebo vlastně tedy ne. - Filmy bří Coenů na mě působí jen... mezně. Buďto mě skutečně hodně nesednou, nebo hodně zabaví, nic mezi tím. A tenhle příběh je až neskutečnej. Úchylnej, krátkej, jednoduchej... a neskutečnej :) Yeaaah. ()

TomX2

Fargo je dobrý film, to bez pochýb. Dobrí sú herci, dobrý je scenár, dobrý je aj prípadný čierny humor, ktorý sa tu celkom často vyskytuje. Žiadne väčšie zápory tu vlastne nie sú, ale mňa film proste nebavil. Nezaujímal ma nijak zvlášť a ani som ho moc neprežíval, skrátka je to jeden z tých filmov, ktoré si pozriem raz a stačí. ()

Tayen

Syrová zimní atmosféra, smutný humor a podělaný únos v krvavém obalu - jeden z nejlepších trhillerů, kterému nechybí ani nepřeceňované, a o to kvalitnější herecké výkony. Brutální film o brutálních lidech s brutálními myšlenkami a trefnou hudbou. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)