Smrtící atrakce

• Česko Smrtící přitažlivost (festivalový názov) (viac)

Jak se první nesmělé milostné vzplanutí mění v poslední stisknutí spouště...  V tomto filmu vystupuje v hlavní roli nová mladá americká hvězda Winona Ryder, která ztvárnila několik významných rolí ve filmech Beetlejuice, Dracula, Mořské panny. Dále hrají Christian Slater, kterého známe z filmu Robin Hood - Král zbojníků a Shannen Doherty, proslulá rolí v TV seriálu Beverly Hills 90210.
Drsný příběh o dospívání navenek neproblematických mladých lidí. Spousta studentů amerických vysokých škol se uchyluje k vraždě pouze proto, aby vynikli mezi svými vrstevníky. Kam až mohou vést nebezpečné hrátky s ohněm, jak láska může změnit původní záměry - to vše uvidíte v tomto napínavém a rozporuplném snímku. (IMAGO Video)

XdanteX

ach ty videohry z MTV.....Tahle paštika byla fakt výborná..každopádně už musím jít abych byl v cajku na další biják... youtu.be/HlCsrcBiaFI ()

F.W.Colqhoun

Dear Diary, my teen-angst bullshit now has a body count. Filmový dokument rozporující módní tvrzení, že před Facebookem bývala střední škola nevinnějším místem. Povrchnost a popularita vládne. Střílí se tu. Sbor je tragicky mimo. Učení až na posledním místě. Tlustoprdi nemají šanci. Jako přes kopírák; až na to, že se psychopati před nástupem epidemie digitální demence dokázali alespoň dobře vyjadřovat a oběti / publikum bylo (někdy) dostečně kompetentní, aby jim rozumělo. Heathers jsou totiž kromě prezentace půvabů a půvabů Wynony Rider a půvabů a netalentu Christiana Slatera hlavně snůškou hlášek, které bych si jako středoškolák býval vyrýval hrotem kružítka do lavice, kdybych je býval znal. The only place different social types can genuinely get along with each other is in heaven. ()

Oralfabet

Původně jsem chtěl hned ze začátku zase okomentovat český překlad názvu, ale kurva, tohle bylo tak boží, že by nebylo fér nezačít nějakou chválou, takže tady je: Heathers je divoce originální, proklatě vtipná, černohumorná komedie, jejíž děj se odehrává ve zvláštním světě, který je s tím naším téměř totožný, ale řídí se prostě vlastními pravidly, která mohou sice působit nahodile, ale já neměl problém na ně okamžitě přistoupit a celou dobu jsem se neskutečně bavil. Prostě... Winona, Slater, Eskymo, minerálka... Instantní srdcovka. A teď teda to slíbené lingvistické okénko: Ačkoli se mi ani původní název moc nelíbil a vlastně by asi bylo nemožné ho do češtiny doslovně přeložit, přece jen šlo určitě vymyslet něco lepšího, než Smrtící Atrakce. Když totiž slyším Smrtící Atrakce, dokážu si představit jen nějaký otřesný horor z prostředí Lunaparku. Když už tak aspoň Smrtící Přitažlivost (předpokládám, že to tím mysleli), což zase moc připomíná Osudovou Přitažlivost a pořád to vůbec nezní dobře, ale whatever... "Let's just hope she's rubbing noses with Jesus" 10/10 ()

Rilian

Podle mého názoru dost dobrá teen černá komedie, která zaujme nejen Ryderovou a Slaterem v hlavních rolích, ale i slušným scénařem nabitým tunami hlášek. Asi nikdy nezapomenu to s tou teploušskou minerálkou v Ohiu to je geniální. ()

Jaroslaf

Měl jsem již před pár lety dívku ze Zlína. Jmenovala se Veronika a Byla to nejúžasnější a nejzajímavější dívka, s jakou jsem kdy měl tu čest provozovat vztah. Když jsme se (velmi bolestivě) rozešli, měla na instagramové ikonce zajímavou fotku. Fotku jakési ohořelé dívky s cigaretou v ústech, která mi někoho velmi připomínala. Po nekonečném bádání jsem zjistil, že je to momentka z filmu Heathers, na níž se vyskytuje má obrovská oblíbenkyně Winona Ryder. Nejenže si byly obě dámy značně podobné, ale ve filmu hrála Winona postavu jménem Veronica (ahaaaa,) která punktuje plány s mladíkem, ke kterému přilne, který se chová značně sociopaticky a nakonec je pro ni tou největší přítěží (ahaaaa na druhou.) Film je na svou dobu vzniku velmi odvážně a zajímavě proveden, lze zde nalézt prvky prvopočátků filmů jako je Pátek třináctého, Nezvratný Osud ale koneckonců i Noční můry z Elmstreet. Jenže to má celé dost zvláštní, až twin peaksovskou atmosféru, děj dává smysl a snímek je to nepopiratelně zábavný. Člověku se chce v průběhu filmu až několikrát zvolat: "Tyjo, to je tak hrubě napřed!" Díky snímku jsem i pochopil, čím si se mnou |Veronika (ale ne ta Sawyerová) prošla, a vlastně jsem byl vděčný, že film mi pomohl aspoň trochu přiblížit dojem, jaký ze mě nakonec měla. Takže Veroniko, jestli tam někde seš, tak dík.  https://soundcloud.com/claviq/smrtici-atrakce ()

edie sedgwic

Film, z ktoreho som az do poslednej chvile nevedela, co sa z neho vykluje. Komedia, drama, thriller a ta spravna davka grotesky plus vyborni Christian Slater a Winona Ryder. Nie tak uplne moja salka kavy ale na nudny vecer celkom fajn vyber. ()

ink flo

Prokrastinuju na tumbleru a narazím na fotku Winony Ryder, jak se sprchuje oblečená, a pod tím nápis "Heathers, 1988". Tak zpozorním, zkontroluju na csfd, hodím na uloz.to. Tam se ukáže, že to tam uploadoval Helljahve, což už je samo o sobě záruka kvality. Film začíná songem "que sera" od Doris Day, kterej jsem do té doby znal jen v ambient creepy verzi od Andrew Lilese. Pak se tam objeví jméno "Iva Labunka". No a nakonec zjistím, že tam kromě Winony a Christiana Slatera hraje i Brenda (Shannen Doherty), takže vlastně už během prvních dvou minut bylo jasný, že tohle nemůže být špatný. A taky že ne - ženský se tam motají s hokejovýma vycpávkama ramen, hrajou do toho bizarní synthy. A to, co zpočátku vypadá jako matečák, ze kterýho se vařili všechny pozdější high school komedie se postupně zahustí do morbidní ujetosti. Tohle je fakt zapomenutej klenot a zároveň hodně výživná sample banka... Kdybyste vyhráli 5 miliónů, a v ten den přiletělo UFO, který do dvou dnů zničí planetu, co byste s těmi penězi udělali?...pro fanoušky filmů jako Zlaté časy na Ridgemont high a Breakfast club. ()

inutihar

I Joker z Temného rytíře musel někdy chodit na střední školu... Nebo Americká krása posazená do 80. let? V každém případě pro mě osobně velké překvapení a další ze stylových filmů, který by si už dnes zřejmě nikdo nedovolil nenatočil. ()

Heroine

Tři hvězdičky za dost dobrou hudbu, slušně morbidní námět a za SKVĚLÝHO Christiana Slatera. Jinak jsem čekala, že nechají na konci vybouchnout školu, a bylo pro mne velkým zklamáním že nenechali. Winona není nic moc, trochu vypadá na cca třináct let, a to mi trochu kazilo film. Jinak pár vcelku slušných rýpnutí do školy a učitelů, ale zkrátka ŠKOLA MĚLA VYBOUCHNOUT!!! ()

Vabr

Nechci moc tuhle ikonu spoilerovat, abyste si ji užili stejně jako já, takže ve zkratce... Rozhodně si o filmu nic nezjišťujte, abyste nepřišli o překvapení z proměnlivého děje, protože to stojí za to Ále... to až v druhé polovině, neboť v první půlce se za mě jedná o nezajímavý, průměrný průběh událostí, které pouze slouží jako start pro dění poté, což je škoda, protože s tím si šlo také vyhrát a možná bych dal poté i plné hodnocení. Ale celková myšlenka je výtečná a za mě se jedná spíše o (povedené sociální) drama než o komedii, i když je to bráno lehce s nadsázkou. Pozitivnímu dojmu přidávají sympatické postavy, obzvlášť šíleně milá bad-ass ikona Veronica Sawyer, která si to prostě celé jede, Heathers jsou prvotřídní mrchy, neoblíbené holky hrají přesvědčivě a JD je taky dobrej, ale není v mý topce. Kamerově a soundtrackově jednička, především se mi líbila scéna Eskymák a sbírání podpisů, zatímco se Heather sluní - kinematografická slast! Konec samo sebou perfektní a uzavření celého příběhu působí opravdu skutečně a cítíte, že to celé jednou pro vždy skončilo. Nemohl jsem si pomoct, ale druhá polovina mi připadala párkrát, jako by byla vystřižená ze South Parku (Students don´t kill yourselves). A tímto skončím 🙃. Vyhodnocení: Rozhodně si poté poslechněte také muzikál, protože ty skladby v něm jsou prostě li-bo-vé a nemůžu se jich nabažit 😎🎵! Miluju tenhle Heathers lore! ()

GameboyNES

Obyčejná teen komedie s pár vraždama. Humor je mírně jedovatější. Winonka je sladká jako vždy, Brenda extra nudná. Slerjtr je dobrej psychouš. Takovej slabší průměr. 55% ()

Voyer

Překvapivě odvážný snímek a duchovní předchůdce Kroužku sebevrahů (haha), Takových normálních zabijáků a školních střelců na amerických středních školách. Slaterův manýrismus a přehrávání mi byli zpočátku na obtíž, ale jakmile se začal film nořit do hlubin komedie černější než dehet, přišel jsem mu na chuť. Winona Ryder je tak blízko dokonalosti po všech stránkách, že je těžké to odlišit. A Slaterův fotr samotný by film vytáhl ze tří na čtyři hvězdy i na tom malém prostoru co dostal. Teď už si zbývá jen povzdechnout nad tím, že na takový film už nemá dnešní hollywood koule a smeknout čepec před touto klasikou která nikdy nedosáhla statutu kultu. ()

Blazkowicz

Film jde rozdělit na dvě poloviny. V první půlce je to klasická středoškolská "komedie". Hráči fotbalu, šprti, skupinky holek atd. Hlavně pak trošku šikana a nějaký způsob řešení. Končí to tak, že "šikanátor" je zabit. Ok, jako celý film bych to bral. Jenže je to uděláno jen v rychlosti, protože to je jen půlka. Ta druhá polovina je o hovně. Borka si uvědomí, že každého kdo jí vadí hned zabije a je z toho na nervy. Jejímu boyfriendovi to ale očividně dělá dobře na pana kokotníka. Kdyby místo těch drama blbostí rozvinuli první půlku (míň drastické pokusy o odstranění a vražda až nakonec), udělali by mnohem líp. 2+* ()

IZFNP

Nie úplne moja šálka kávy, no stredoškolský feeling bol, ako to už v tejto generácii bolo, opäť raz výborný, a niektoré prvky krásne úchylné. Nemôžem sa ale zbaviť istého rozčarovania, že som po všeobecných ohlasoch čakala viac. ()