Ruby Bakerová žije životem bezstarostného dospívajícího děvčete. Jednoho večera vyrazí s kamarádkami tajně na divoký večírek. Když se vrátí, čeká doma policie, která jí oznámí, že rodiče zahynuli při autonehodě. V den pohřbu se Ruby dozvídá, že rodiče před smrtí určili jako opatrovníky pro ni a jejího mladšího bratra Rhetta své přátele Glassovi. Děti se přestěhují do extravagantního skleněného sídla Glassových v Malibu. Atmosféra je napjatá, Ruby si jen obtížně zvyká na nové prostředí, malý naivní Rhett je naopak oslněn drahými dárky, kterými ho Glassovi zahrnují. Brzy se ale začne ukazovat, že Erin a Terry Glassovi nejsou tak zcela milujícími adoptivními rodiči, jak by se mohlo na první pohled zdát. Luxusní sídlo je jakousi zlatou klecí, Erin a Terry se často hádají. Ruby se prostřednictvím právníka podaří zjistit, že po smrti rodičů získala díky pojistce jmění v hodnotě několika milionů dolarů. Erin má problémy s drogami (i když dětem tvrdí, že trpí cukrovkou a v injekcích si píchá inzulin) a Terryho trápí dluhy. Teď jsou jejími poručníky. Byla smrt rodičů skutečně jen nešťastná autonehoda? (oficiálny text distribútora)

Jonatthan

Zdálo se mi, že je tam mírně nedotažená zápletka, která je v příběhu pouze naznačena. A to jaký vztah měli Glassovi k Ruby v minulosti? Vztah bezdětné paní Glassové k ditěti sousedů? ()

TerP

Naprosto jsem neměla v plánu se na tento film podívat, ale něco mi říkalo, ať to zkusím. Po kámoščině vyzdvihávání tohoto filmu do nebes, jsem teda s obrovským očekáváním zasedla k obrazovce... Začlo to, a já byla napnuta. Pokračovalo to, a já napnuta už nebyla... Ano, některé okamžiky byly úžasné, jako třeba scéna, kdy Ruby vstoupila do domu, a tam uviděla ''sjetou'' Erin nebo poslední scéna, kdy přejížděla šílenému Terrymu tělo. Za to některé byly tak strašně moc předvídatelné, prostě byly k ničemu, tím taky hodnotím film třemi *, kdy se tedy rozhoduji, jestli ještě jednu hvězdu nepřidat za překvapivý výkon Skarsgarda :)) ()

J.Mayen

No nebyt tech spoust nudnych mist, trochu jsem cekal vice akce ze skolniho prostredi, zatazeni spoluzaku do problemu, ze se nikdo nicemu nedivi, ze jim chybi spoluzacka a madam ze socialku uz se take dale nestara je vic nez na povazenou. Sympatak Stellan Skarsgard opet zabodoval a da se rict, ze ty me dve hvezdy patri jemu. Jinak se tu o zadny filmovy zazrak nejedna. ()

AndrewNewman

Skvelý námet, ktorý sa dočkal len priemerného spracovania. Chcelo to viac času a takisto lepšieho scenáristu. Totiž hneď pri prvom pohľade na Glassovcov som odhalil zápletku a o to tvorcom zrejme nešlo. Ale je to fajn filmeček, pri ktorom nuda nehrozí. Navyše na Leelee Sobieski v plavkách sa pozerá veľmi dobre, aj keď len na chvíľu. Taký klasický triler s fajn hudbou, celkovo prijateľnými hercami a jednotvárnou schémou a zakončením. Čo sa tínedžerských trilerov týka zatiaľ u mňa vyhráva Disturbia so Shia LaBeoufom. ()

Šak

Vcelku slušný thriller, který má ucházející atmosféru a krásnou Leelee Sobieski (v plavkách ji to holt sekne), ale i proklatě průhledný děj s pro mě ne moc uspokojujícím závěrem. Jinak řemeslně dobře zvladnutý film, který fanoušky žánru jistě potěší...... ()

Don Martini

Děj je spíše nápadný a vyzrazuje dopředu, co se bude dít a navíc je to hodně předvídatelné. Jen mám pocit, že filmu nedali větší kontext a víc šťávy. ()

Vital

Když při nehodě přijdou o život rodiče Rubi a Rhetta,tak se dostanou ke známím svých rodičů kteří je "zanechali" jim do opatrovnictí.Jak se zdá,tak jsou velmi bohatí už podle luxusu jak žijí,i když práce jejich opatrovníka je trochu neznámá,očemž se přesvědčí i Rubi,která po škole k němu do práce a uslyší rozhovor s nim a nějakýma kumpána,kteří z něho chtěj doslovat vymlátit půjčené peníze,a tady začíná ten koloběh a rozplétání pavučin všech problémů...Děj nebudu rozpitvávat,a rozhodně tento snímek stojí za zhlédnutí už kvůli více než dobrému hereckému výkonu Leelee,která je nejen hezká,ale fakt dobrá.Vskutku dobrý thriler,při kterém jsem se nenudil,a místy mi naskakovala husí kůže,ani děj neni okopírovaný a během snímku hezky pochopíte o co jde...po delší době kvalitní thriler,i když si to zde moc lidí nemyslí. ()