Automechanik Frank Leone (Sylvester Stallone) si odpykáva trest za ublíženie na zdraví, ktorého sa dopustil pri obrane kamaráta pred partiou násilníkov. Do vypršania trestu mu zostáva už len šesť mesiacov. Jedného dňa ho však z relatívne voľnej väzby v norwoodskom väzení prevezú do väznice Getaway. Tam ho na príkaz sadistického riaditeľa Wardena Drumgoolea (Donald Sutherland), ktorý s ním má nevybavené účty, týrajú tak dozorcovia, ako aj väzni. Frank všetko príkorie statočne znáša do chvíle, keď sa v ohrození ocitne aj jeho priateľka Melissa (Darlanne Fluegel). A to je moment, v ktorom sa Frank rozhodne z väzenia ujsť. Netuší, že presne to chcel riaditeľ dosiahnuť a nastražil na Franka pascu... (oficiálny text distribútora)

O´Neill

Sylvester předvádí skvělý herecký výkon, ve vcelku nadprůměrném akčním dramatu. Na plný počet to není, přesto si to čtyři hvězdičky zaslouží. ()

MrPierc

Tuctová zápletka, naivní děj, ale přesto film chytí hlavně díky Slyovi a jeho dobráckém obličeji, který brání ostatní a je kladný hrdina. Finální scéna je skvělá - když chcípnu, tak on taky !!! Nejlepší zvárnění postavy určitě patří Tomu Sizemorovi alias Dallasovi. ()

Amroth666

4.7. 2010 - Sylvester Stallone ukazuje, proč se vyžívá v podobných filmech jako je právě kriminál. Užívá si to. Hlavně ať se nikdo nesere do jeho rolí. Tohle byla Stalloneho doba. Jeho nejlepší léta. Tohle je film, který je na jednu stranu slabší a nezáživný, ale na druhou stranu je to skvělý nápad. "Nic není mrtví, dokud se to nepohřbí". Mě se to líbilo. Přímočaré akce, nikdo se s ničím nesere. Je tam samosřejmě i druhá strana(vězenští gangsteři), ale dostatečně zkušeného dobráka jako je Frak Leone to v žádném případě nerozhodí. Uvidíte sami. Spokojenost. ()

C0r0ner

Konec to zvedá na čtyři hvězdičky, protože zbytek filmu je takový normální - neurazí, nenadchne. Dobře to ale odsýpá, Stallone hraje fajn sympaťáka a Sutherland pěkného zmrda. Dějově je to průměr, ale ten závěr mě potěšil a investovaného času nelituji. 70% ()

Adaamos21

Myslím, že tady italský hřebec ukázal svůj herecký potenciál. Skvěle ztvárnil svého "civilního" hrdinu, nuceného přežít v nejtvrdší věznici v zemi. Celkově se casting Kriminálu povedl, Sutherland, Sizemore, Landham a další mají role ušité na míru. V zásadě nemám, co bych filmu vytknul, mimo Rockyho a Ramba jde určitě o jeden z nejpovedenějších Slyových filmů. ()

Pajky3

Klasické vězeňské drama, kde se dočkáme toho co je v takovém žánru zapotřebí. Přátelství, ztráty, zrady, pomsty. Sly je ve formě, tohle je jeden z jeho nejlepších filmů. Slušnou práci odvádí i Sizemore. a Sutherland hraje svou klasickou roli záporáka, který si tady vylevá vztek. Krásná je scéna s autem. a jako bonus zápas na vězeňském dvoře s hláškou "Co to bylo?" "Vlak - rychlík." Jen ten konec to trošku strhnul dolů. ()

Juto

Tento film je akousi väzenskou fantáziou, v ktorej sa všetci najobľúbenejší chlapci v cele nachádzajú spolu, keď fajčia cigarety, pracujú na autách a navzájom sa rozprávajú o živote. Ale keď vypnete mozog a nepremyšlate nad príbehom tak vás to bude baviť. 7/10 ()

Googlak

Krásny film, ... Sylvester tu ukázal, že vie aj naozaj hrať, ... patrí určite k najlepším filmom z väzenského prostredia - BRAVO!!! ()

tom88

Na film som sa dosť tešil pretože som ho doposiaľ nepoznal a hrá tam Sly, no bol som mierne sklamaný. Film mi neprišiel byť nijak originálny ani spracovaním ani námetom, práve naopak bol veľmi jednoduchý a prostý. Sly zahral ako je to u neho zvykom. Akcie či bitiek bolo pomerne málo. Dej jednoduchý no bavil. Filmy z väzenského prostredia ma vždy bavia, no tento ma nijak nepresvedčil. Donald Sutherland je celkom dobrý aj ako záporák a fakt by som nechcel byť v koži Slya v tomto filme a byť mučený Donaldom, ktorý to zahral dosť dobre. Happyend nechýba. Jedná sa o mierny nadpriemer. 65% ()

MJMilan

Jedna věc mne u tohoto snímku zaráží - totiž myslel jsem, že podle děje si to Sly režíroval sám a ono ejhle. Kriminál se točil v době, kdy tyhle filmy prostě letěly a to, že už na začátku víte moc dobře jak to skončí vás vůbec neodradí od toho, tento film dokoukat. Pro milovníky svalnatých hrdinů jako stvořené. ()

otík

Pořádný chlapácký film z prostředí drsného vězení, do kterého je převezen docela "obyčejný" vězeň Sylvester Stallone a setkává se se správcem věznice, který si moc dobře pamatuje, že mu z jiného vězení Stallone už jednou utekl. A tak mu dokonale "zpříjemní" pobyt ve vězení. Jde o film, do kterého Stallone dokonale zapadá. Nejde o žádného chudáka, ale také to není superman. Natáčení filmu muselo bolet, je zde spousta soupeření, chlapáckých řečí, ale také hodně přátelství, odvahy a věrnosti (a také Stallonových psích očí). Hudba: Bill Conti ()

panMartin

Kriminál jej jedním z těch povedených, překvapivě povedených. Sly mě pěkně překvapil svou rolí a Donald Sutherland jako záporák taky dobrý. Nechtěl bych se dostat do takový situace jako byl Sly. Překvapil mě tento film... hudba kdo jinej než Bill Conti!! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore