Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

Tomyš

S prvními dvěma těžko srovnávat, ale nečeká nás zdaleka taková propad jako u série Vetřelců. Jde o velmi povedený film, který hraje spíše na efekty a akci než na atmosféru, která se kamsi vytratila. Nick Stahl je lepší než Edward Furlong ve dvojce, ale ruší mě, jak šíleně přehrává... ()

jilda

Velmi důstojně zakončená Terminátorovská trilogie.Arnie se vybičoval a předvedl na svůj věk slušnou akci i svaly. Paroduje tu sám sebe a to výborně. "Řekni to mé ruce" je další příspěvek do klenotnice filmových hlášek ()

alenka

nechapu, kam zmizelo kouzlo detskych let? ani spetka strachu, akorat sem se smala popripade si tukala na hlavu, co ze se to deje. parodie to prece bejt nemela, nebo jo?!? ()

kujon

Viděno podruhé a úplně jiný zážitek než prvně. Nevím čím to, asi sem byl pln očekávání nástupce "legendy", resp. mého filmu číslo 1, což se nekonalo a tak sem se uchýlil k jedné*. Leč dnes jsem si, s jisotu dávkou sebekritiky, pustil film znovu a zjistil jsem že to není až tak špatné, ba co víc, je to důstojné pokračování nepřekonatelného druhého dílu v naprosto jiném duchu než oba předchozí díly, řečeno laicky - Jednička byla taková ... umaštěná jako baloňák hlavního protagonisty, který chránil S. Connorovou před Arniem :) Dvojka byla naprostá bomba, mrazivý film plný fajnůstek, libůstek, vychytávek, precizní do posledního detailu, monstrózní a nezapomenutelný zážitek. Trojka byla pojata napůl jako komedie, napůl jako thriller s očekávatelným koncem, jak už jsem říkal - na první pohled pro zarytého Terminátoristu buď odpad, nebo jedna*, ale po dalším shlédnutí také dobré, takže proto změna hodnocení a zachování místa v mé filmotéce :) ()

Vronsky

Perfektní akce, chytrý příběh, nestandartní humor a opět Arnold, kterému budete fandit. To vše namixované do 109 minut, při kterých neodtrhnete oči z plátna. Tak by se dal ve stručnosti popsat třetí Terminátor, ale některé vrstvy nejdražšího filmu všech dob je nutné prozkoumat důkladnějším pohledem. Dvě prvně jmenované záležitosti si bezpochyby zaslouží jen slova chvály, počítačové triky nejsou v první linii a story překvapivě nepůsobí dojmem nastavované kaše, v případě až sebeparodujících scén se však názory diváků povětšinou rozcházejí. A přestože mně osobně sledování úsměvné stránky snímku nečinilo větší potíže, dokáži si představit, že při vtípku s brýlemi z úvodu filmu omdlí nejeden příznivec prvních dvou dílů této dnes již trilogie. Dalším bodem mého hodnotícího komentáře je pak herecké obsazení: Nick Stahl, Claire Danes a Kristanna Loken příjemně potěší a i když jejich herecký výkon s nejvyšší pravděpodobností nebude oceněn zlatou soškou, pochvalné slovo si určitě zaslouží. Téměř na úplný konec jsem si záměrně nechal Arnolda Schwarzeneggera, oblíbeného rakouského svalovce, na jehož úspěšný návrat se čeká již několik dlouhých let. Arnie je zpátky! V pokračování filmu, který ho vynesl na vrchol, hláškuje jako nikdy předtím, a přestože si při natáčení zlomil snad všechny existující kosti, na plátně vypadá ve stejné fyzické formě jako za mlada. Ve výsledku je tak Vzpoura strojů jasně nadprůměrnou zábavou, která si nehraje na umělecké dílo a představuje důstojného zástupce komerčního stylu dneška. A tak bych všem fanouškům Cameronových Terminátorů doporučil vypustit z názvu T3, více než kladné hodnocení se pak této téměř dvouhodinové dávce adrenalinu dává mnohem snadněji. ()

A. Murray

Co se týče příběhu tak velmi dobře uzavírá trilogii a dobře reaguje na současný stav počítačového světa. Co se týká vizuálních efektů tak jsou velmi dobré, ale jejich technické provedení je dost špatné a odpovídá Holiwoodskému komerčnímu stylu. Scény jako je honička terminátorů v jeřábních autech kdy poráží sloupy s elektrickým vedením jsou naprosto apsurdní. ()

rsimonyi

Od trojky jsem moc nečekal a musím říci, že mě mile překvapila. Postrádám tu sice postavu Sarah Connorové, ale souboje Terminátora z T-X v ženské podobě jsou skvělé. A překvapivý konec filmu - výborně. Opravdu jsem zvědavý na čtvrtý díl, který by měl vzniknout někdy v roce 2008. ()

Brejlil

Z filmů s určitým přesahem (dvojka) a atmosférou (jednička) se stal skoro tuctový akční blockbuster, který potěší nápaditou destrukcí, ale po skončení vyšumí. Škoda. ()

JM87

Bejt Cameron mrtvej tak se určitě obrací v hrobě. Nikdy sem nedokázal pochopit kde někdo bere tu drzost takle totalně zprznit legendu. Jediný dobrý na tomhle filmu je konec a úkazka toho, že ta apokalypsa byla neodvratná. Sceny pro mě postrádají šmrnc, celkově to do sebe nezapadá a narozdíl od legendární T2 a příjemné jedničky je tohle nuda. Trapný fórky a naprostá nekreativita tvůrců v posunu do dalšího dílu(krom toho konce) z tohodle filmu udělala pi**vinu. PS:To i ta čtverka je už lepší!!! ()

Chosé85

Slabota a jenom vývar z původních snímků. S odklonem od temné atmosféry se také nehodlám smířit a ta parodičnost tomu jen ubližuje. Akční scény prostě standartní, stylem dáme tam větší explozi nebo převrátíme největší jeřáb na mě nepůsobí kdovíjak bombasticky. Původní T - 1000 by ženského (WTF?!) Terminátora strčil do kapsy a zdejšímu Johnovi Connorovi (Nick Stahl) to fakt nežeru. Prostě se ztratil smysl pro detail, ale to se dalo čekat:( ()

icedalaman

Terminátor se po třetí vrací do minulosti a dělá z Los Angeles kůlničku na dříví. Pořád se drží myšlenky prvního dílu, jen si ji poněkud upravuje, tím že soudný den je nevyhnutelný. Takže zničení Cyberdyne bylo k ničemu. Oproti minulým dílům prřbylo i trochu humoru (talk to the hand). Takže celkově dle mého velmi zdařilé pokračování. Sice na Camerona to nemá ale i tak je to fajn. Jen ještě dodatek. Kristanně Loken asi nikdo neřekl že hraje robota že? Protože ta jediná svým přehráváním kazí celkový dojem z filmu. ()

Pajčus

Od tohoto pokračování jsem vůbec nic nečekal. Věděl jsem, že dvojka prostě překonána nebude a ani být nemůže, protože film, který v podstatě předurčil, jak bude vypadat sci-fi, se stal laťkou položenou velmi vysoko. Nemohu říct, že jsem se nebavil - naopak, efekty byly výborné a akce také slušná. S čím jsem se ale nemohl smířit, byl scénář, který by šel udělat mnohem lépe. Dialogy byly poměrně suché - nevzpomenu si, že by mě nějaký zaujal natolik, abych si ho pamatoval - vzpomínám si jen, že tam bylo pár reflexí na předchozí díl. Nejsilnější byl pro mne konec - helikoptéra, která prudce a bez varování zahučí do hangáru a po chvilce druhá - to byl od filmařů výborný kousek, který mě pobavil. Musím uznat, že moment, kdy Connor vstoupí se svou společnicí a budoucí manželkou do protiatomového krytu, který měl kdysi sloužit jako úkryt pro vládní zřízence a kde nakonec za temných a vzdálených zvuků výbuchů společně s chraplavým hlášením z vysílačky s pokorou převezme velení, o kterém slýchá už od dětství, je velmi atmosferický a líbil se mi. Silný konec, ale rozhodně nezachrání tu nemastnou neslanou omáčku, která se odehrávala před ním. ()

jacksax

nejhorší díl z celého kvarteta. Nebýt tam Arnold tak bída. Johna Connora hraje Stahl a nicmoc (C. Bale jakž takž odpovídá E. Furlongovi - Stahl spíš připomíná špatnou vývojovou větev člověka). To, že se nelogicky stroje časem zhoršují než aby se upgradovaly nechme být. Loken zahrála jediný film a to Království prstene - jinak se hodí fakt tak akorát na to aby představovala roboty - porouchané. Dr. Silverman se připojil ke Gimlimu jako hrdina komická vložka a Arnie s růžovými brýlemi asi četl i scénář. To jsou ty zápory - Klady: je to terminátor a ten rulez ()

Kratoc

Ale jo! Když si vezmu, že jít natáčet pokračování T2 se rovná skoro filmařské sebevraždě, tak to nedopadlo zase tak úplně špatně. Film je hodně pro fanoušky předchozích dílů, protože spousta záběrů je opravdu lehce parodizující (růžové brýle od striptéra) nebo vyvolávající úsměv (policejní psycholog alias ex-šéf psychiatrické léčebny). Zbytek je poměrně zdařilá akční jízda. Rozhodně kvituji nápad udělat Terminátora jako ženskou - Kristianna Loken vypadá dobře i souboje s Arnoldem vypadají docela uvěřitelně. Co se mi nelíbilo tak byl Nick Stahl, je to takový loser a rozhodně nevypadá jako lídr (když si to srovnám s chlapáckým projevem Bale v T4, tak je to nebe a dudy). Ale i tak, slušné tři hvězdy. ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)