KGB má nový ďábelský plán: Série atentátů se podle něj stává osudnou pro agenty nepřátelských tajných služeb. Jméno Jamese Bonda v tomto seznamu smrti nechybí. Agent 007 však zařídí v Bratislavě útěk generála KGB Koskova, který ve skutečnosti pracuje pro britskou tajnou službu. Koskov obviní z úkladů svého protivníka Puškina, ale vzápětí je unesen sovětskými agenty. Bond se nyní musí Puškina zbavit a Koskova zachránit. Timothy Dalton je James Bond osmdesátých let. Nové příběhy Agenta 007 díky němu získaly tempo akčních filmů. Bratislavu musel za totality natočit John Glen především ve Vídni. (Warner Home Video CZ)

Kariya

Velké plus za Československé prostředí - prostředí Prahy, policejní žigulíky se značkou VB, to je pro nás jistě velká čest, že se toto objevilo v bondovce. Na druhou stranu ne tolik velká čest, poněvadž se v tomto filmu odráží naše nechvalná minulost. Ano, i my jsme byli součástí východního bloku. Bondovka jinak nenabízí nic extra. po dějové stránce je to naprosto obyčejná bondovka, která sebrala to, co už se za desetiletí svého vývoje naučila. Osobnost Bonda byla zase vymyšlena velmi dobře, ale co naplat, když ho hrál, kdo ho hrál. Dalton je sice simpatický, ale není charismatiký, vůbec! Myslím to charisma Bonda, které kromě Cariga vidíme u každého. Bondovi dialogy, které dělají bondovky bondovkami, ale tady jsou naprosto stržené mdlým projevem Daltona....Ale co se musí této bondovce nechat je suprové bondcar!=) 40% ()

kyLuke

Jedna z nejlepších bondovek !! Timothy Dalton je jako James Bond fantastický , scénář geniální a to stejné režie a hudba !! Takhle má vypadat snad každá bondovka !! ()

TommyDiamond

Bondovka číslo patnáct. A hle, máme tu nováčka! Určitě bylo znát, že šedesátníka Rogera Moora vystřídal čtyřicátník Timohty Dalton. Musím říct, že oproti předchozím třem bondům chybí Daltonovi charisma. A navíc to hrubě neumí se ženami a to u agentů Jejího veličenstva nebývá zvykem. Dech života podle mého nebyla špatná bondovka. Doslova na mě dýchla studená válka. Líbilo se mi, že mohli shlédnout československou vojenskou techniku, ale třeba i vozy VB. A těch povedených momentů zde bylo víc ( honička v dodávce s výbušninami, afgánská letadlová základna, , atd.) Když porovnám tuto bondovku s předchozí, tak bohužel tato ztrácí. Ztrácí jednu hvězdu (takže ***) ()

donkocicak

Bond v podání Daltona je víc tvrdší a to je dobře, změna neuškodí. Především české a slovenské diváky zaujmou honičky po Bratislavě (natáčené však ale ve Vídni). Humoru ubylo, zase je tu více akce. A A-ha a Pretenders se postarali o špičkové songy. Prostě mám rád Bonda z 80. let. "Nemáme nic k proclení." -"Jenom čelo..." ()

karlee

Scénáristicky jedna z nejlepších bondovek, s výrazným slovenským elementem (byť slovenská jména mohli vymyslet trochu realistiičtěji), nelíbila se mi jen úplně poslední akční scéna (seskok džípu z letadla), to už bylo trochu přehnané. ()

Rothbard

Poměrně slušná bondovka. Jedinou výtku mám vůči představitelce "Bond Girl" - Maryam d'abo. Hraje tady ukvákanou hloupou káču. ()

Godhaj

,,We‘ve nothing to declare!“ ,,Just this celo!“ Konečně bondovka, ve které je solidní a uvěřitelný špionážní příběh namísto těch fantasmagorických spiknutí, které řešili předchozí agenti 007. Příběh je poměrně solidní, tempo je sice trochu pomalejší, ale scénář šlape. Pochválit musím rovněž akční scény, které jsou našlapané výbornými kaskadérskými kousky. Sám Bond je v podání Daltona mnohem uvěřitelnější, není tak vysazen na ženské a více se soustředí na svoji práci, což se mi líbilo. Bondgirl musím také pochválit, i když bez té by se to tentokrát bez problémů obešlo. Jen úvodní titulky i píseň jsou naprosto příšerné a hned se dle nich dá poznat, že tento film pochází z 80. let. Ačkoliv téměř ve všem u mě tato bondovka dopadla lépe než ty předchozí, pořád mě vadila ta dlouhá stopáž, díky níž jsem se občas nudil. ()

dogma97

Daleko víc mi vyhovují s humorným nadhledem pojaté díly s Moorem - tohle je přeplácaný mišmaš dobrodružných akčních scén. Kouzlo zmizelo... ()

joelly01

Jo proste neda se svitit, jako velka fanynka Daltonova Bonda nemuzu jinak a lituju ze tech filmu neudelal vic! Navic tenhle dil je prece nas, je cesky!!! Ze je teda vlastne slovensky a realie Slovenska nevidel ani z vlaku je jedno, tenhle Bond je proste tak trochu vic nas a me se desne libil! ()

Knor

Změna herce už byla třeba. Roger Moore už mě přestal bavit. Timothy Dalton dal postavě Jamese Bonda zase trochu víc. Je charismatickej a působí drsnějším dojmem, což je jedině dobře. Ale je to jediný co můžu u týhle Bondovky pochválit. Nudná akce a nudnej příběh. ()

Dampfer

Ono Timothyho mám coby Bonda rád, i když ho mockrát nezahrál, takže v něm chyba nebyla. Celkové odlehčení filmu taktéž pobavilo, například Tatry potkávající Alpy (což asi nebyl "zábavný" úmysl), navíc i zápletka byla nad rámec obyčejnosti a jedna z těch lepších... jenže co se příběh dostane na letiště, všechno se zadrhne. Pomoc přichází pro mě z naprosto zbytečného místa, James si mohl poradit lépe. Ano, dívám se na to velmi subjektivně, ale celé finále se mi jednoduše nelíbilo, a to film místy svou skvělou nadsázkou atakoval čtyři hvězdy. Škoda. Tak jak u pozdějšího Skyfallu konec vše otočil k lepšímu, tady naopak. ()

Najt

Bond č.15 . Série slaví 25 let, objevuje se zde nově už 4 Bond v pořadí, mění se vedení. Starou Manypenny nahradí mladší, a vše je tak trošku jiné. Co se týče tohoto filmu tak mě hodně překvapila akce a parádní efekty. Ale ono jsme v 87, tady už začíná éra nejlepších filmů, které vyprodukoval Hollywood, takže se nelze divit. Celkově dobře koukatelné, dobre scény apod. Co se týče Daltona tak si nemůžu stěžovat. Není to Connery, ani Moore, ale na bonda se fakt hodí. Co mě ale zklamalo je příběh, který mě prakticky vůbec nezajímal, ale né, že by byl nějakej blbej, jen prostě nezajímavej. Naopak co mě dost překvapilo tak bond hračky, to autíčko bylo parádní, stejně jako scéna na horách, která byla asi nejlepší z celého filmu. Jen škoda, že ho James tak brzo zrušil. Bond girl dobrá, bond hudba také a bond hračky zde parádní. ()