V tomto britském westernu, proslulém notnou dávkou násilí, účinkuje Gene Hackman jako bohatý farmář Brandt Ruger, který odjíždí na lov se skupinkou přátel. Zatímco je pryč, gangster Frank Calder mu unese manželku Melissu, a to v mylném domnění, že jej jako učitelka naučí číst. Přestože byla Melissa unesena proti své vůli, začíná ke Calderovi cítit něco víc, neboť jemu na ní svým způsobem záleží více než jejímu manželovi, který s ní zachází jako se svým majetkem. Když se Brandt vrátí, Melissa už je do Caldera zamilovaná. Brandta únos vlastní ženy rozzuří do nepříčetna a vyráží opět na lov - tentokrát je jeho kořistí Clader se svými muži. (oficiálny text distribútora)

gogo76

Skvelý western na ktorý som doteraz nemal šťastie. Ak tento film niečo pripomína tak rozhodne Divokú bandu od S. Packinpaha. Zbožňujem jeho legendárny western a tento Hon s G. Hackmanom a O. Reedom mi ho veľmi pripomenul. Hrdinovia spočiatku nepôsobia príliš sympaticky, ľady sa prelomia až neskôr, u niekoho možno vôbec. Dobre som sa pobavil pri scéne s broskyňami "a poznáš aspoň nejaké písmeno?", no inak je film dosť vážny a drsný i na dnešnú dobu nie to ešte na rok 1971. Western má čím prekvapiť, je dobre zrežírovaný a vôbec nezostarol. Mnohým tunajším užívateľom nesadol záver, ja ho však naopak musím vyzdvihnúť. Mne sadol dokonale.100%. ()

Cervenak

Brutálny sedemdesiatkový western, za ktorý by sa ani Peckinpah nehanbil. Od prvého záberu nepríjemné, špinavé, krvavé, ženy sa tu znásilňujú a vláčia prachom, medzi chlapmi niet jediného sympaťáka (najmä nie Reed, ktorý vyzerá ako druhoradý mexický bandita, ktorého by voľaktorý klon Djanga odbachol v desiatej minúte filmu) a španielske exteriéry a Ortolaniho brnkanie na gitaru tomu dodávajú trochu spaghetti nádych. ()

majo25

Drsný kusok. A skvele začína, škoda, že mu to po zbytok príbehu nevydrží. Krvi je tu ako na jatkách a niekoľko naturálnych scén dáva zabudnúť, že sa jedná o takmer polstoročné dielko. Atmosféra, aspoň spočiatku, tiež nie je zlá, ale mohla byť umocnená hudbou, ktorá bohužiaľ častokrát absentuje. Ku koncu tento anglowestern stráca výrazne dych, nemá už čo ponúknuť a iba prešľapuje na mieste. Čo dokazuje aj narýchlo zbúchaný záver. "Murphy Brownová", ktorá vo filme akosi rýchlo strieda partnerov, neurazí, ale na dvojicu jej milencov sa ťažšie zvyká, hlavne na zaguľateného Reeda, ktorého postava sa vôbec nepotrebuje kryť pred strelbou, veď načo. Potešil aspoň L.Q. Jones vo vedľajšej roli. Celkovo slušný western, ale veľký potenciál vyplývajúci z námetu sa až tak nevyužil. ()

Snorlax

Žádný exploitation snímek to není, dnes je více násilí i v průměrném filmu pro děti. Což rozhodně není mínus tohoto snímku. Problém je v tom, že Reed je mi velice nesympatický a motivy Caldera jsou příliš diskutabilní. Stockholmský syndrom začne fungovat mávnutím vrbového proutku, důvodem zřejmě bylo pro paní Rugerovou novátorsky pojaté znásilnění. Dobrá, nebudu dále hledat logické díry ve scénáři, protože těch bylo více, než minut filmu. Ale ve scénáři je bohužel ten největší problém, z námětu se dalo udělat něco skutečně dobrého. Režisér se snaží, scéna s výřadem mrtvolek je dosti působivá. Hackman je jako vždy výborný, diváka zamrazí při jeho pohledu ze zvonice. I když Medford s Hackmanem dělají, co mohou, tuhle smutnou podívanou nezachrání. ()

noriaki

Myslím že tady podlehla Stockholmskému syndromu nejen manželka, ale i velká část diváctva. Calderova banda totiž není žádná skupinka sympaťáků, ale sebranka pořádně otrlých parchantů. Někoho jako Brandt Ruger si zaslouží. Don Medford natočil drsný a krutý western, který k těm nejlepším nikdy patřit nebude, do zapomenutí by ale upadnout neměl. Stojí za vidění, ať už pro duel Oliver Reed vs Gene Hackman, pro krásnou Candice Bergen a pro fotogenickou krajinu Andalusie. Navrch se může pochlubit jednou z nejstylovějších zbraní vůbec a skvělým soundtrackem Rize Ortolaniho. Neprávem opomíjený klenot. ()