Vladimír Menšík v titulní roli televizní trilogie Jaroslava Dietla podle románu A. Mauroise... Životní osudy slavného francouzského spisovatele Alexandra Dumase staršího, autora Tří mušketýrů, Hraběte Monte Christa a dalších 255 svazků románů, dramat a cestopisů, zaujaly Jaroslava Dietla natolik, že podle románu André Mauroise napsal scénář televizní trilogie. (Česká televize)

topi80

Až v minulých dnech jsem se dostal ke zhlédnutí tohoto skvostu. A jak to asi může dopadnout, když scénář k vyprávění o velkém vypravěči napíše další velký vypravěč, jiný velký vypravěč to zrežíruje a do hlavní role obsadí také velkého vypravěče? Vladimír Menšík naprosto exceluje a hravě zvládl energického mladíka, bonviána na vrcholu sil i stárnoucího muže, kterému sil ubývá. A ty dialogy, to je naprostý skvost. Upozornil bych i na jednu věc, která nemusí být hned zřejmá. Divákův pohled na Dumase totiž vede nenápadná Katka ztvárněná Janou Štěpánkovou. Právě díky ní a jejímu pochopení postavě Dumase staršího u diváka leccos projde. ()

tatopulos

"Váš otec, pane Dumasi zničil sám sebe svou pílí. Tím, že jsou neustále vydávány jeho nové romány, není po něm poptávka. Zákony trhu jsou neúprosné." Velice nadčasová myšlenka v naší době, kdy se tolik vyzdvihuje individuální úsilí a demokratičnost meritokracie a hlavní úloha volného trhu. Neuvěřitelný, co tam ten Láďa Menšík předvádí:-) ()

Lancelot

Přiznávám, hltal jsem minutu po minutě a chvílemi nepopadal dech. Pan Menšík zde ukázal svou famozitu. Plakal jsem jak malej kluk. Řadím tento seriál k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl. To tvrdím i pod tlakem amerických a vůbec světových filmů ověnčených Oscary. ()

Gig

Takové filmy by měli víckrát opakovat už pro geniálního Vladimíra Menšíka. Někdy si říkám, zda skutečně nebyl převtělený Dumas. Oba dva neuvěřitelní vypravěči, studnice života a živlů, oba snad předky měli černošské... :) ()

Víteček

Působí to až příliš zkratkovitě čiší z toho televizní inscenovanost na sto honů. Navíc se to dochovalo v tragické kvalitě, která zážitku také nepřidává. 45% ()

Kakofon

Jednoznačný vrchol Dietlova díla. To se s jinými seriály nedá vůbec srovnat. Na stejné úrovni je pouze F.L. Věk. Vynikající Vladimír Menšík!! Vynikající Jan Kačer!! 100% ()

honza.g

Dietl snad neumí zklamat a Dudek je brilantní režisér. Nechápu, proč to vidím až skoro 50 let po vzniku, i mnohem horší seriály se opakovaly častěji. Můj osobní problém je, že tyhle fanfaróny, kteří i v soukromém životě volně zaměňují přání a skutečnost, jsou jako malé děti uvězněni právě jen v dané chvíli, dokáží se ze všeho vymluvit, jsou sebestřední a zároveň vstřícní na všechny strany, nemám rád. Je to role šitá pro Menšíka, ačkoli věřím, že jeho nitro se Maroiseovu hrdinovi podbalo málo. ()