Týden poté, co středoškolačka Chisa Yomoda spáchala sebevraždu, od ní někteří spolužáci dostanou záhadný email. Jeden email dostane i její spolužačka Lain Iwakura a v něm jí Chisa vysvětluje, že se pouze vzdala svého fyzického těla, ale dále žije v síti. Pokračuje tvrzením, že je tam s ní rovněž Bůh. Od té chvíle se Lain začne více zajímat o síť a svět okolo počítačů, svět, který ji ještě donedávna nezajímal. Díky svým stále častějším výletům do tohoto virtuálního světa se hranice mezi realitou a virtuálnem začne pomalu bortit. (Kiyoshi)

Recenzie používateľa Keks k tomuto seriálu (2)

Serial Experiments: Lain (1998)

BACHA NA SPOILERY!! No tykráso... asi tak před 5 minutama jsem dokoukal finále a řekl bych, že to do sebe i docela zapadlo...Stejně si budu muset pustit nějaký video vysvětlující ale to teď neřešíme. Tohle anime rozhodně není pro všechny, pokud nemáte rádi takovou ponurou, chvílemi až depresivní a lehce znepokojivou atmosféru, tak není Lain nic pro vás.. také pokud se rádi bavíte sledováním, nečeho co chápete hned a všechno vám je podáváno srozumitelně, tak to taky není nic pro vás.. Za mě každý díl tak nějak pochopíte při dalším díle, zároveň s tím, že si to necháte projít chvíli hlavou. Samotná hlavní postava Lain Iwakura je velmi sympatická a dá se s ní soucítit (Obzvlášť ve finále ohledně Alice a v tom díle kde jí řekl pravdu ´otec´...). Celková atmosféra jak jsem jíž řekl ponurá až depresivní což dělá i soundtrack (zvuky bzučících drátů forever my beloved) a pasáže, kde je úplné ticho to jsem vždy měl takový zvláštní pocit... Není zde ani moc co vytknout, pár lidí vytýká, že to nechápe, což já chvílemi taky nechápal, ale myslím, že finále uzavřelo vše důležité...možná trochu moc rychle, což je moje jediná výtka. Přišlo mi, že se občas věci děly moc rychle, bez nějakého delšího vývoje (smrt ´Boha´ nebo to jak se celkově Lain začala zajímat o počítače a najednou se z jejího pokoje stalo ředitelství NASA), ale myslím, že kvůli spoustě myšlenek a filozofických témat, o kterých se mluvilo se to dá i trochu přehlédnout.. Kdyby zde šly dát 4,5 hvězdy, dal bych, avšak nejde ale blíž to má asi k pěti, tudíž dám pět, většině dílů jsem dal 4 ale když to při finále zapadlo do sebe tak jako celek by to bylo tak těch 4,5 no...na úplných pět to není i když je to úžasné  a zamiloval jsem se do toho hned při 1. dílu ale pro mě těch poctivých pět hvězd bude mít fakt máloco.. ()

Weird (1998) (E01)

Nevím proč ale jakmile jsem se o tomto seriálu dozvěděl tak jsem měl pořád takové nutkání vzadu v hlavě si to pustit... (pozn. Nikdy jsem nekoukal na anime) animace je zvláštní stejně asi jako celý díl... Mám z toho takový znepokojivý pocit ale nejsem schopný říct proč... Zároveň mě to ale opravdu zaujalo a nápad se mi líbí ale ještě uvidím jestli se budu dívat i na další epizody ()