honajz2

Tak tohle už byla regulérně hororová epizoda. Ale fakt hodně, kam se na ni hrabe drtivá většina hororů... V podstatě skoro bez děje, něco se stane až na konci a je to zvrat jako sviňa (pokud jsem to dobře pochopil), ale ta cesta k tomu je neskutečné psycho bez jakékoli možnosti na oddech. Starší sestře Lain se dějí strašně zvláštní věci, samotná Lain je v téhle epizodě krapet upozaděna, ale občas se tam zjeví její temnější internetové já a ona sama má hovory s... jakýmisi bytostmi ze Sítě? Těžko říct, je to strašně divné, stále více tajemné a neustále to graduje, čehož si vážím nejvíc. Byť podobně prazvláštním stylem, v jakém je laděný celý seriál. Já fakt doufám, že se to někde v průběhu nepokazí, protože mi to zatím přijde geniální. Včetně toho filozofování, jehož účelem je podle mě uvědomit si, jak nebezpečné a zvrácené to celé je, ale ta myšlenka naprosté fascinace a zároveň naprostého strachu z rapidního nárůstu používání počítačů a moderních technologií z toho je dost znát po celý seriál. 5* ()