honajz2

SPOILERY Tak mě teda finále naprosto nadchlo. Je vidět, že to tvůrce naštěstí promyšlené měl a dokonce i věděl, jak to rozvíjet a dávkovat, což mě těší o to víc. Ta (typicky japonská) překombinovanost všeho tu sice zase nechybí, ale v tomhle případě mi vůbec nevadila, vzhledem k tomu, že nebyla jen na efekt a pracovalo se s ní. Vlastně se vysvětlí a uzavře všechno, dokonce se i naznačí pozadí vzniku Sítě a Lain své moci využije natolik, že sebe samotnou obětuje, aby zachránila všechny ostatní a vrátila zpět vše, co spolu se Sítí a svým zlým já zde žijícím způsobila. Ale, jak víme, i ona existuje, má nějaké emoce a tělo taky (aspoň duchovně), takže žije a i její osud musí být nějak uzavřen... a naštěstí byl skrze, silné scény, skvělou předposlední scénu (která je dost hluboká a celé je to metafora, která se dá interpretovat různým způsoby, ale vždy se při nich dá dojít ke stejnému výsledku) a celkově mě to prostě odrovnalo, protože takové finále od něčeho, co začně tak psychedelicky a je plné řečí o sebevraždách, jsem fakt nečekal. A přitom to má i spoustu myšlenek, které jsem sice viděl už v prvních dílech, ale tady se mi potvrdily a já z toho mám jenom radost. Tenhle seriál dopadl fakt hodně nad moje očekávání. 5* ()