Keks

Nevím proč ale jakmile jsem se o tomto seriálu dozvěděl tak jsem měl pořád takové nutkání vzadu v hlavě si to pustit... (pozn. Nikdy jsem nekoukal na anime) animace je zvláštní stejně asi jako celý díl... Mám z toho takový znepokojivý pocit ale nejsem schopný říct proč... Zároveň mě to ale opravdu zaujalo a nápad se mi líbí ale ještě uvidím jestli se budu dívat i na další epizody ()

honajz

Asi by se mi to víc líbilo hrané, nevím proč. Je to dostatečně mysteriozní, záhadné a dokonce chvílemi surrealistické - nakolik témata sebevražd nemám ve filmech rád -, ale přijde mi, že ta animace se k tomu jaksi nehodí. Ale jinak první díl zaujme, upoutá, člověk je zvědavý, co bude dál. ()

honajz2

Co jsem to sakra teď viděl? Jako já doufal, že to bude divné a psycho, ale fakt jsem nečekal, že až tak... Zaujala mě už úvodní sebevražedná scéna, kde postava něco řekne, nic není slyšet a pak se na halucinogenním pozadí teprve objeví text toho, co řekla, ještě víc mě zaujala znělka, která neobsahuje žádnou písničku s textem, jak to u anime bývá, zvykem, ale jenom prostý text na jinak barevném halucinogenním pozadí, kde hnusný robotický hlas řekne název epizody a to to teprve celé začíná... Zvuk působí, jako by byl součástí ruchů, protože tam nikdo moc nemluví, nehraje tu skoro žádná hudba, Lain asi nemá ani 15 a vidí v jakémkoli textu nebo třeba drátech elektrického vedení (které často okukuje) nejasné vzorce, obloha je nakreslená strašně přesvíceně, takže je skoro pořád bílá, Lainini rodiče jsou taky strašně divní (Lain řekne matce, že jí přišel email od její mrtvé spolužačky a ona na to vůbec nereaguje) a jsou zde i další psycho scény, třeba robotický hlas počítače předčítající ony záhadné emaily, které čte "klidným" hlasem, ale v tom naprostém tichu a prostě vybaveném pokoji Lain (kde jsou všechny její věci naskládané jen na jedné straně pokoje, zatímco ty ostatní jsou úplně prázdné a holé) vyznívají strašně znepokojivě a přesně taková je i celková atmosféra toho. Znepokojivá a neskutečně, ale fakt neskutečně divná. Jen doufám, že z toho nevypadne žádná banální nebo až moc za hlavu přetažená pointa, protože takové nezřízené psycho je fakt něco pro mě. Na celý pilot jsem jen čuměl s vytřeštěnýma očima a pokaždé se divil, co přinesla další scéna - a že už jsem za svůj život viděl spoustu podivností. Slabých 5* ()