Zázračný modrý prameň, povzbudzujúci sexuálny apetít a potenciu, nečakane zmizol a policajný náčelník Pepa Novák má opäť plné ruky práce. Pokračovanie divácky megaúspešného filmu Zdeňka Trošku.
Po tom, čo na zámku v Kameňákove vytryskol  zázračný „modrý prameň" liečiaci impotenciu, mestečko je hore nohami. Ako prišiel, tak aj odišiel - modrý prameň zrazu zmizol. Ako je to možné? Svoje o tom vie predovšetkým stará Kropáčková, ktorej bezbrehý sexuálny apetít si už vyžiadal nejednu obeť. Hoci sa po prameni zľahla zem, na policajnú stanicu neustále prichádzajú ďalší otrasení muži a zúfalí športovci, ktorých táto babička práve znásilnila. Ba čo viac, náčelník policajnej stanice Pepa Novák musí čeliť obetiam aj v radoch svojich vlastných policajných podriadených. Strata lukratívnych ziskov z „modrého prameňa" nedá zaspať ani miestnym mafiánom a je nad slnko jasné, že pátranie treba začať v domčeku pani Kropáčkovej... (TV JOJ)

Sabi63

Nápadně podobné filmům Slunce, seno... avšak jiné tím, že se nekonají na vesnici, kde zná každý každého... A proč? Protože autorem je opět pan Troška, který o humor nemá nouze.. Některé scény jako vždy přehnané, avšak pobaví... ()

Allica

I když je to stejný druh filmu jako jednička (pochopitelně), tak se mi dvojka líbila víc - možná proto, že vtipů ubylo a zbylo víc prostoru na smysluplnější příběh. ()

megacik

V podstate tie hlášky celkom nadväzujú na seba a vytvárajú akúsi imaginárnu zápletku, ako keby ste pozerali erotický film, t.j. nie je dôležité aký je dej v takýchto filmoch, ale ako sa pri tom bavíte. Ja som sa bavil celkom dobre. Dávam filmu 72 %. Nemám však potrebu vzhliadnuť film znova. RAZ STAČILO. ()

SNCIS

Hlášky: Pepíček Novák: "Tati,ty si dneska v noci někoho zabil?" Pepa Novák: "Ne, proč?" Pepíček Novák: "No slyšel jsem mámu,jak říká - Nech ho,ten už stejně nevstane." / "Tak tomudle bordelu já šéfuju,mě určitě udělají ministrem." / "Ztratila se nám tchyně.Kdo ji najde,dostane přes držku!" / "Taková ostuda. Když si na to vzpomenu, tak se mi chlupatěj prsa." / "Já jsem rozvedená.Teď už se jenom s manželem soudíme o děti. Von je taky nechce." / "Tak nevím,mám se vdát nebo jít na dýzu." / "Ukažte mi řidičský průkaz." - "Ale vrátit,není můj!" / "Už s Tebou nepromluvím ani slovo!" - "A to mám za trest nebo za vodměnu?" - 60%. ()

lineker odpad!

Nejstupidnější na tom všem je, že na tohle někdo vůbec dá peníze. Ale asi je to opravdu přesný obraz naší společnosti. ()

Jirkacek

V roce 2004 režisér Zdeněk Troška natočil druhou ze série komedií s názvem Kameňák, když podle mého názoru prvním dílem natočeným o rok dříve stvořil nový poddruh v tomto žánru. Na všech kameňácích je totiž pozoruhodné, že dialogy jsou ve velké míře tvořeny vtipy, leckdy těmi z kategorie kameňáků a odtud tedy pochází i název filmového díla. Podle hodnocení zde na ČSFD se režisér výpravných pohádek a nyní prostoduchých komedií netrefil do vkusu diváků a já se tomu vůbec nedivím. Bláznivé komedie se totiž vždycky špatně hodnotí, neboť po stránce umělecké to hodně skřípe, ovšem herecké výkony mohou doslova hrát svou roli a také kvalita scénáře a tím pádem i průběh děje mají na diváka určitě velký vliv. Po stránce zábavné to u Kameňáků nebylo až tak špatné, nicméně se domnívám, že právě to ostatní, co jsem vyjmenoval (scénář, herci, děj), to bylo špatně. A zřejmě humor bez kvality patrně ovlivnil hodnocení diváků. A co to moje ? Druhý díl nás opět přenesl do jihočeského Kameňákova, v němž žili různí lidé všech možných povah a profesí. Nejvýraznější filmovou rodinou byli Novákovi, žijící v běžné rodinném domě. Otec Pepa byl náčelníkem policie (Václav Vydra nejml.), jeho žena Vilma (Jana Paulová) učitelkou v místní škole, dcera Julie (Věra Kuchtová) studovala zdravotní školu a desetiletý Pepíček (Tomáš Lipský) komentoval všechno, co se jen v okolí šustlo a hlavně domů nosil ze školy jednu pětku za druhou. Na začátku děje policejní stanici přišel šokovaný místní sportovec Bob (Bohumil Hirsch), kterého při ranním joggingu znásilnila babka Kropáčková (Anna Vejvodová). Z Anglie do Kameňákova v prvním přijel šlechtický pár (Jana Andresíková a Oleg Reif), kterému byl v rámci restituce navrácen zdejší zámek a v něm byl objeven zázračný Modrý pramen povzbuzující sexuální potenci, který však pojednou přestal téct. Jeho komorník Džejms (Marcel Vašinka) to zavolá místnímu podnikateli Kohnovi (Josef Laufer) a jím najatí kopáči pramen nedokázali nalézt. Modrá voda totiž vytékala v nedalekém domku ze zdi do nádob pod dohledem babky Kropáčkové, která si tak užívala druhé mládí. Mezitím ředitel školy (Ladislav Županič) představil kolegyním nového tělocvikáře Marka (Martin Maxa), který se později svěřil matikářce Vlastě (Dana Morávková), že je ředitelův nemanželský syn. Poté na stanici plakal strážmistr Vilda (Pavel Urbánek), který šel vyslechnout Kropáčkovou a ta ho znásilnila. Nový tělocvikář se líbil svým kolegyním a nejvíce právě matikářce Vlastě, ale ten začal chodit s doktorkou Helenou (Helena Vondráčková). Děda Novák (Jan Skopeček), který se pořád hádal se svou bábou a nejraději by pořád seděl v hospodě se svými kumpány, vyrazil s jedním z nich dědou Poláčkem (Lubomír Lipský st.) na ryby, aby chytli tu zlatou, která by jim splnila jejich přání.  Další den nic netušící listonoš Fanouš (Martin Lukáč) nesl babce Kropáčkové důchod a všichni víme, jak to dopadlo. Nesmím zapomenout ani na scénky z nemocnice, kde primář během vizity žertoval s pacienty, přičemž jedním z nich byl Uzlíček (Zdeněk Kozák). Konečně došlo na to, že velitel policie Pepa posla strážmistra Oldu (Justin Valeš), aby přivedl babku k výslechu. Když nechtěl být mladík babce po vůli, musel se z placatky napít modré vody a chudák policista to pak oznámil šéfovi. Když ji zatkli, babka s klidem všechno přiznala a zatímco byla Kropáčková u výslechu, Pepa, primář a Kohn našli u ní ve sklepě Modrý pramen. Kohn babce nabídl, že její domek odkoupí a že se bude moci přestěhovat do vilky po zubaři, což přijala a začala převážet své věci na dvoukoláku. Došlo i na další potyčky mezi Kohnem a příšernou tchýní (Eva Tauchenová), které koupil chřestýše a pustil ho doma na zahradě, ale nebylo to nic platné. Přesto to vypadalo, že má důvod k radosti, jenže o ten přišel, protože modrý pramen opět zmizel a přestěhoval se do vilky po zubaři. Z dalších rolí bych ještě vyjmenoval svůdníka zdravotních sestřiček doktora Víťu (Petr Pěknic), vojáka s přezdívkou Rodeo, který chodil s Julií (Nikola Navrátil), představený kláštera (Václav Glazar), zelinářka co ráda věštila (Helena Růžičková), prodavač ve Zverimexu (Richard Genzer), zdravotní sestra (Monika Absolonová), bordelmamá, která uměla nabídnout služby za jakékoliv peníze (Jaroslava Obermaierová) a zaujal mne také typický hostinský s břichem (Karel Liebl). Nemá cenu více rozepisovat děj, jednalo se opravdu o zábavu bez nutnosti zapínat mozek, ale i to je někdy potřeba a člověk si musí odpočinout třeba právě sledováním jednoduchých komedií. A tím všechny Kameňáky beze sporu jsou. Tomu odpovídá i moje hodnocení druhého dílu, k němuž bych poznamenal, že dvojka se mi líbila skoro stejně jako jednička a vtipům použitým zde jsem se zasmál i tentokrát s chutí. Suma sumárum, Kameňák 2 ode mne získal tři vtipné hvězdy ***. () (menej) (viac)

panbrat

Dobré ako 1. Aj tu sa lepšie ako v slunce seno podarilo zobraziť mestečko s originálnymi figúrkami ktoré sú sympatické, vtipne trápne a ich život v súkromí a na verejnosti mesta len dopĺňajú obľúbené vtipy. Vypočuť si príhody o Kohnovi, policajtoch či manželstve sa dá, ale dobre ich zahrať – to vtipy obohatí o rozmer figurálnej komiky. Keďže sa to dá pozerať opakovane, musím dať ****. ()