Od chvíle, keď Štěpán Šafránek nastúpil do ústavu pre mentálne postihnuté deti, uplynulo desať rokov. Ústav zrušili a Štěpán sa vracia do nemocnice ako lekár v záchranke. Stále žije s pragmatickou lekárničkou Ute. Navyše mu zomrela mamička a musí sa postarať o pohreb aj pozostalosť. V dispečingu záchranky počuje sestru Táničku rozprávať o riaditeľovi Sahulákovi, ktorý chcel skočiť z okna, a doma ho vyhľadá Kendy, ktorého vyhodila manželka. Keď sa zastaví za Ute, narazí na ryšavku Annu a ponúkne jej zvezenie. Majiteľ prosperujúceho autosalónu Karas prehovára Štěpána, aby sa prihlásil do konkurzu na nového riaditeľa nemocnice, ale on o tom nechce ani počuť. Poháda sa s Ute a potom opäť narazí na Annu. Napíše pre ňu básničku a ďalší deň Karasovi povie, že sa rozhodol kandidovať. Ďalej sa schádza s Annou. V konkurze vyhrá a stane sa novým riaditeľom nemocnice. Začiatky nie sú ľahké. Navyše príde o svoju novú lásku Aničku, ktorá zazrela Ute, ako prichádza ku Štěpánovi domov s kufrom. Márne ju hľadá, v nemocnici sa len dozvie, že otehotnela a odsťahovala sa. Štěpán sa odmietne zapliesť do podvodných machinácií a vráti sa k záchranke. O sedem mesiacov neskôr záchrannej službe nahlásia akútny pôrod. Štěpán ešte netuší, koho ide zachraňovať... (TV JOJ)

vlkcz

Tenhle díl už nevnímám moc jako komedii, ale o to lepší je oproti jedničce i čtyřce. Ono kolem té čtyřicítky je skutečně hodně těžké neztrácet naději. Život už nepřináší samé radosti a člověk je musí hledat, i když má mladou duši, začínají odcházet rodiče, partneři a známí, někteří nadobro, jiní jen z vašeho života, prostě mládí pryč a do důchodu daleko. Od pěti * mě odradilo skutečně příliš reklamy a některé na můj vkus násilně "vtipné" scény, jinak bych neváhal, jen už by to nebylo v žánru komedie. ()

Mydlan

Na první tři díly to nemá, ale je to stále dobré. Ano spousta věcí poplatných době, atd. Ale i tak to jsou stále Básníci. A navíc, je to prostě oddechovka a docela kvalitní, zkusme k tomu tak přistupovat. ()

Alusshka

Poslední leč nejméně vydařený pokus. Opadající a nic neříkající zápletky pomalu zestárlého Štěpána Šafránka. Ostatní díly jsou lepší nenáročnější a z doby výraznější než tato poslední verze Básníků. Snaha byla, ale postupem času je tatam. Když už básníky, tak první díly. Tento opravdu nedoporučuji. ()

satto66

K tomu nejlepšímu v celé serii co se u nás natočilo i když nejslabší dil.Bohužel veškerá konkurence se nemůže pochlubit tak zdařilými snímky,což je nedobré pro nás, co dilka sledujeme. A protože se mně to celé líbí/u tohoto dílu realita na naši společnost pasuje skoro ukázkově/ dávám 80%. Ono to v podstatě byl záměr tvůrců ve všech dílech a dosti se podařil. Vtipně vyjádřit naši společnost ve všech průnicích ,jak v čase,tak v osobnostech. ()

Ferguson odpad!

Bezkonkurenčně nejhorší film, který jsem kdy viděl. Spojuje všechno špatné, co se v současném českém komerčním filmu objevuje. Trapné herecké výkony, nulový scénář, reklama kam oko dohlédne, hraní si na lidovou filozofii a jalová režie bez jakéhokoliv nápadu. ()

zelvapetr

No tak od prvního dílu se toho hodně změnilo,ale musím přiznat,že jsem se docela pobavil.A když tam přidali krásné ženské a super ťamana s jeho češtinou byl pokrok oproti čtyřce.Je jasný,že u pátýho dílu je potřeba počítat,že už tam nebude moc co vylepšovat a humor který na začátku bavil bude trošku ohraný,ale tentokrát se to pvovedlo docela slušně. ()

str0001

Tento díl je sice v úplně jiném duchu, než předchozí díly. Podle mě se však nedá říct, že horší. Ideální film pro pohodu nedělního odpoledne. ()

hofiktom

Po 4. dílu, který nestál za řeč, je tento film podle mě docela obstojný, i když na první tři rozhodně nemá. I tak se ale na něj rád kouknu když ho dávají. :) 60% ()

Trucker odpad!

Kdyby se tvůrci drželi rčení, že "v nejlepším přestat" a skončili s básnickou sérií po třetím dílu, udělali by určitě dobře. Čtvrtý díl už zdaleka nedosahuje kvalit svých předchůdců a tahle pátá slátanina absolutně nemá co nabídnout a celou básnickou sérii tak akorát degraduje. ()

plutofv

Svěží setkání se starými známými a hlavně s inteligentním humorem pánů Pecháčka a Kleina. Zejména baví romantická linie s Veverkou včetně tradičního veršování. herecky je film velice silně obsazen a své party odevzdávají herci s chutí a cahrazmatem - jak Kříž, tak Matásek, Vaculík, Topfer, Somr, Táborský. veverce nelze upřít půvab - a hlavně z celého filmu dýchá příjemný nadhled. ()