Aj keď sa ocitol doslova v koši na odpadky, žiadny boj pre neho nie je stratený. Veterán v riešení medziplanetárnych konfliktov Todd (Kurt Russell) má už svoje dni zrejme spočítané. Vedci práve skonštruovali nový prototyp bojovníka, ktorý pri testovacom súboji práve s Toddom jednoznačne dominuje. Kariéra Todda zrejme čoskoro zaspieva labutiu pieseň. Todd je v hroznom stave vyhodený na vzialenú planétu, kam sa vyváža všetko, čo je nepotrebné. Tu doslova prežíva skupina osadníkov, ktorá však Todda príjima medzi seba. Pre Todda začína celkom iný, pokojný život, ktorý však nemá dlhé trvanie. Na planétu prichádzajú práve novovyvinutý bojovníci, aby ju vyčistili od živlov. Todd je však odhodlaný urobiť pre obranu svojho nového domova všetko... (oficiálny text distribútora)

Armin82

Ach jo! Dát tomuhle filmu odpad, může dát jen omezenec,kterej nedokáže ocenit průměrný film s průměrnou kvalitou...Někteří jedinci prostě nedokážou hodnotit film s trochou nadhledu a hodnotí na takových filmech jako je Žoldák: Legie zkázy aspekty,který nejsou pro daný film či žánr rozhodující.... Je to akční béčko,co čekáte? Vůbec nechápu,jak vůbec můžete podobný filmy sledovat s takovým omezeným rozhledem....Herecký výkon?co chcete od herce,kterej má zaplaceno za to,že se bude celej film tvářit,jak vocas a řekne jen pár desítek slov?Kde není nápad?Od malička cvičení vojáci na speciální úkoly,který nahradí stereoidama vylepšení jiní vojáci,tak je doslova hodí do starýho železa...sice nemají nic cítit,ale přesto jeden přeživší začne mít pocity a chce ukázat,že do toho starýho železa nepatří...kde tady není nápad?Pro mě osobně je tenhle film nadprůměrný,protože tam bylo vše,co akční béčko mít má...trochu stupidity,nápad,pár nabušených herců,krásnou herečku a akce...70% ()

Luckyman

Na začiatku som nevedel, čo mám od toho čakať. Myslel som, že to bude len taká strielačka a koniec, ale opak je pravdou. Tento film ma veľmi milo prekvapil a potešil. ()

Lumberjack

Takový mix Komanda, Universálního vojáka, Ramba a já nevím, co ještě. Kurt tu je nabušenej jako nikdy a film má příjemně-svižné tempo. ()

Acrobat odpad!

WC anderson je ekvivalent stojatych vod, ktore zacnu zapachat... Mdly svet buducnosti v trapnych vesmirnych extrerieroch vyprodukoval iba tupeho Kurta, otazneho Scotta, prehravajuceho Isaacs a dalsej ludskej kvazi zberby. Maly chlapec co cumi na Kurta a ma tendenciu byt obrazom odpustenia a citov je uz len zdochnutou zabou v studnicke, z ktorej neradno pit. Trapne spomalovaci WC, kde jediny ako taky efekt dosiahne pri partizanskom boji proti ciernoodencom. Vsetlo ale vo svetle uchylky a sebaprezentacie. Slaba buducnost v otrasnej rezii. ( videne 8.11.2019 Filmplus) ()

Nix

Není to tak strašný. Jasně, je to béčko jak vyšité, ale nemá to ani špatnou akci. Jasně, je strohá a rychlá, ale to prostě v takových filmech bývá a asi nadržuji jak Andersonovi tak i Russellovi, ale já se nenudil. Takový klasický nenáročný příběh, kdy je Russell jako mašina na zabíjení a pak je nahrazen a vyhozen a následně všechny co ho nahradili zabije protože šli vybít planetu, kde ztroskotal. Nic hrozného, aspoň u toho člověk nemusí přemýšlet a odpočine si. Nenadchne, neurazí. A za Russella jsem přidal hvězdu, on mne prostě baví i když nemluví. ()

Ogrb

Z normálního filmovýho hlediska nebetyčná sračka. Z hlediska guilty pleasure totální nářez. Nakonec docela silný tři hvězdy, bo jsem se zatraceně dobře bavil. 7/10 ()

Knor

Béčko béčkovatý, moc dobře to o sobě ví a nesnaží se bejt něčím jiným, proto je mi tenhle film sympatickej. Kdo si chce ,,jen" užít jednoduchou sci-fi řežbu, nebude s tímhle filmem mít problém, je to takovej mix Ramba, Mad Maxe a Univerzálního vojáka. Vypnout mozek, otevřít pivko a o zábavu je postaráno. ()

Clark_Kent

Co si vybavuju, tak tenkrát jsem měl Kurta za velkej vzor. To převážně díky tomuto snímku. Nezdolná vůle a 'kamenná tvář'. Za mě velice poučné, především pro dnešní fajnovky. ()

Homerking

Příběh se odehrává ve futuristickém vesmíru a vypráví příběh vojáka Todda  (Kurt Russell) , který byl hned po narození odebrán matce a poté vycvičen na extrémní boj spojený se zabíjením bez soucitu, po mnoha letech služby je Todd nahrazen pokročilejším modelem geneticky upravených vojáků a odhozen na planetě plné odpadu, dokáže Todd přežít na tomto nehostinném místě ? Možná jsem trochu zaujatý protože mám rád Kurta Russela, ale Žoldák vůbec není špatný film, úvod zobrazující výcvik elitních vojáků byl perfektní, některé scény měly slušnou dávku brutality (řežba v řetězech, závěrečný souboj, bouchání do plechového "pytle") dál určitě zmíňím pěkně udělaný vesmír a atmosféru planety zamořené odpadem. ()

Sir Ludvig

Časom som musel upraviť svoje ukvapené rozhodovanie a hodnotenie "Soldiera" (domáci preklad distribútora má s filmom spoločné asi toľko čo pancier korytnačky s vaničkou na pranie), povedzme trochu pozmeniť. "Veľkorozpočtové béčko" - takéto zaradenie nádherne postihuje a zároveň vymedzuje charakter tohto AKČNÉHO snímku. Tvorcovia vďaka svojej akoby detskej naivite ponúkajú percipientovi celkom zaujímavo vizuálne stvárnený svet budúcnosti v systémovo zaujímavej premise, ktorú však zabalili do príjemne nelogického príbehu v štýle poetiky Ramba 2. A áno, Kurt Russell používa obmedzenejšiu mimiku než Arnie v T2 a ešte mu za to platia. Nie však obmedzenejšiu než v Terminátorovi jednotke! :) ()

GianniP

Působí to sice hodně béčkovým dojmem, ale vůbec to nevadí. Solidní akce, solidní příběh a Kurt (přestože by mnozí tady se mnou nesouhlasili) tu roli zvládl perfektně, když uvážíme jak byl Todd cvičen od malička jen k válčení, tak asi nemůžeme čekat, že bude chrlit jeden vtípek za druhým a tancovat u toho breakdance. ()

mikhail

Ale no!!! Dosť komentárov odsudzuje Kurta Russella za jeho herecký výkon, ale pravdou je, že fakticky toho veľa nahrať nemohol. Proste hral tvrdého, málovravného chlapíka. Keby sme hodnotili filmy iba podľa hereckých výkonov hlavných hrdinov, tak by sa Terminator nestal takým kultom. Na záver: Kurt sa samozrejme s Arniem nemôže rovnať, ale aj tak ide celkom dobrý sci-fi snímok preto dávam 3*. ()

Suomi

Tento film je tak stupidní, až se mě v některých momentech dost líbil:Vždy když jsem si říkal, hm teď je to docela zajímavý a vypadá to dobře, tak to zazdili naprostýma hovadinama. ()

Tales

Hmm už je to celkem dlouho co sem to viděl, ale vzpomínám si, že mě to nebavilo. Přišlo mi, že se v tom filmu absolutně nic neděje. ()

pekas

Tenhle film má pro mne zvláštní kouzlo a i když působí levným dojmem, moc se mi líbí. Zase musím upravit, opět jsem ho po letech viděl a vše do puntíku platí. Je to asi béčko, ale líbí se mi a pořád mě baví. 80% ()

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (viac)