Poprava

• Česko Poprava (viac)

Lewis (Joaquin Phoenix), Sheriff (Vince Vaughn) a Tony (David Conrad) sú priatelia, ktorí spoločne trávia svoje prázdniny v Malajzii. Nikto z nich netuší, ako veľmi tento výlet zmení ich životy. Prázdniny sa končia, a tak Sheriff s Tonym odchádzajú späť do Ameriky. Lewis sa do Malajzie zamiloval a zostáva tu žiť. Toto rozhodnutie sa mu však stane osudným. Miestna polície totiž pri hľadaní ukradnutého bicykla nachádza v dome, kde všetci traja bývali, veľké množstvo hašiša. Lewisa uväznia a následne odsúdia na trest smrti. Až keď najvyšší súd odmietne jeho žiadosť o milosť, Lewis prezradí právničke Beth (Anne Hecheová), že do jeho prehrešku sú zapletení i jeho dvaja priatelia, ktorí by mu mohli pomôcť. Po dvoch rokoch sa Sheriff a Tony dozvedia krutú pravdu. Mladíkom zostáva osem dní na to, aby sa rozhodli, či vezmú časť viny na seba a zachránia tak život svojmu kamarátovi. (TV JOJ)

Sharleen

Výborná psychologická dráma, ktorá mi nejako unikala 21r. Vince Vaughn sa mi doteraz v žiadnej úlohe nepáčil viac ako tu. Anne Heche sedia presne takéto úlohy a s Vinceom tvorili uveriteľnú dvojicu. Joaquin Phoenix skvelý ako vždy a všade, ten jeho pohľad na konci... Silný záver. ()

Vots

Drsné, naturalistické drama, které s naprostou autentičností popisuje vězeňské prostředí a klade nám spousta morálních otázek. Nesází na efekty, ale na výborné herecké výkony, kterých je zde vskutku mnoho. Milým překvapením pro mě byl Vince Vaughn, Anne Heche byla také skvělá a Joaquin Phoenix byl snad ještě excelentnější jak jindy. Ačkoliv jsem velkou filmovou fanynkou a podobná dramata patří k mým nejoblíbenějším žánrům, ještě se mi nepřihodilo, že by na mě nějaký film zapůsobil tak, že by mi skutečně ukápla nejedna slza. Tentokrát tomu ale tak bylo. Při závěrečné sekvenci jsem byla nejen dojatá, ale běhal mi i mráz po zádech. Return To Paradise je velice emotivní film, který ve vás rozhodně něco zanechá a donutí vás přemýšlet o tom, jak byste se vy sami zachovali v podobné situaci. ()

Unterschleif

Film kladie veľmi zaujímavú otázku: Išli by ste na pár rokov do väzenia, aby ste tým zachránili život priateľovi? Celkom realisticky natočené a aj postavy sa správajú realisticky - nie sú to žiadni hrdinovia a otázku pre nich predstavuje vážnu dilemu. Koniec takisto nie je najšťastnejší a ukazuje sa v ňom, že medializácia súdnych sporov nemusí byť vždy na osoh. ()

VincK

Film, který každého z nás určitě alespoň jednou k zamyšlení s otázkou „ Vrátil bych se, nebo ne? ". A i trocha té romantiky přece jen podle mě filmu tolik neškodí, i když po druhém přehrání byl film už trochu slabší. ()

kubilov

Co byste dělali, kdyby za vámi jednoho dne přišla žena, která by vám ihned po představení dala na vybranou. Buď půjdete na tři roky sedět do Malajského vězení anebo bude člověk, kterého jste před dvěma lety na pět týdnů poznal, popraven? Zdánlivě nevinná drogová dovolená tří nově seznámených přátel v Malajsii se ihned stane noční můrou pro jednoho z nich, proto je na těch dvou zbylých, aby na sebe také vzali zodpovědnost a pomohli mu na svobodu. Upřímně moc nevím co na tomto filmu koho bere, nejlepší herec ze zúčastněných tráví 95% času ve vězení a ostatní se pouze handrkují jestli mu teda pomůžou nebo ne, a to mě osobně teda fakt nebavilo. Zvlášť debilní mi pak přišla ta na sílu naroubovaná romantická linie s tou otravnou advokátkou. Vážně mizerný film. ()

Callie

Zpočátku nijak vyjímečné, očekávatelné drama, ale postupně jsem měla zimnici .. Všichni oslavují Phonixe, jo byl dobrej, ale opět varianta na jeho podivné rozhozené postavy. Mě ale zaujal Vincek.... super a je to nádhernej chlap ()

ZP

Nádherný a dojemný film,hromada probrečených kapesníčků/za které se vůbec nestydím),jednoznačně silný zážitek z filmu,ke kterému se ráda vrátím....a těch není nikdy dost. ()

Kozlowski8

Kamarád se dostal, částečně idíky nám, do velkého maléru. Dokonce tak velkého, že mu jde o život. My ho z něj můžeme dostat, ale za vysokou cenu, možná i cenu vlastního života. Půjdem do toho? Pomůžeme? Na tuto nelehkou otázku hledají odpověď dva kamarádi a mají na to jen několik dnů, jinak třetí z party zemře. Vynikající psychologický příběh, skvěle napsané i zahrané role Phoenixe a Vaughna. ()

SvobiQ

Úžasnej film, to je jediný co k tomu můžu říct....bože proč já na to koukal, jedna tečou slzy což se dlouho nestalo a druhak mam nervy na tu novinářskou špínu zrovna tak jako na rádoby kamaráda kterej, ,i když to je irelevantní vzhledem k výsledku se nezastane přítele a a nepomůže :( ()

Expozituror

YOU KNOW, I LOOKED INSIDE, DEEP INSIDE, BETH, TO FIND SOMETHING. BUT... IT ISN'T IN ME. OH, IT ISN'T...IN YOU. I THINK HE'D LOVE TO KNOW THAT YOU SEARCHED YOUR SOUL. - zpracování průměr, ale morální dilema výborné, pohnutky a jednání všech uvěřitelné a celkově depresivní....takový film s myšlenkou, co vás bude ještě dlouho hlodat. ()

fafejt001

KLUCÍÍÍ ,,to rozjeli a nechal kámošovi hašiš na pokoji a v odpadkovém koši a nevrátili jízdní kolo .. a už to jelo . Sestra rozjela akci a šerif nakonec neodletí . Scéna s oběšením - sííla . Myslím -- dost dobrý snímek . Já čekal na VERU A ONA ,, se jen ve filmu -- mihla .. ŠKOOOOOODA . ()

zigy

A jak byste se zachovali vy? Do basy na pár let výměnou za nepopravu kdysikámoše? hmmmmm. nepříjemné otázky, a možná ještě nepříjemnější odpovědi.....film díky výše uvedenému ujde, ale schází mu drajv..... ()

PTuranyi

Filmov o Američanoch nespravodlivo odsúdených v juhovýchodnej Ázii za drogy nie je málo. Oproti o rok mladšiemu snímku "Takmer bez šance" nerieši konkrétny prípad ale odsúdenie jedného z troch kamarátov vytvára priestor pre morálnu dilemu, s ktorou si musí každý poradiť sám. Joaquin Phoenix je v roli odsúdeného na pokraji psychického zrútenia perfektný. Vince Vaughn konečne v slušnej roli a dá sa povedať, že ju nekazí. Produkcia je veľmi dobrá a scenár prekvapivo nehrá na city šťastným koncom, ale záverečnú scénu v daždi si mohli odpustiť. ()

Sirion

Hvězdička navíc za realistické ztvárnění západní novinařiny. Musím uznat, že kdyby film skončil tak, jak jsem celou dobu doufal, asi by se mi potom tolik nelíbil. ()