Doposud jim stačily jen malé pouliční zlodějiny. Teď chtějí změnu a rozhodnou se unést těhotnou dívky. O tuto mladou ženu je však veliký zájem.  Až doposud stačily "grázlíkům" Parkerovi a Longbaughovi jen malé pouliční zlodějiny opepřené rvačkami po barech. Oba mladíci ale chtějí změnu, něco, co z nich udělá slavné boháče. Rozhodnou se tedy k únosu těhotné dívky. O tuto mladou ženu však je veliký zájem. Má totiž porodit dítě jednomu z nejbohatších mužů v zemi. A ten je kvůli svému potomkovi schopen rozpoutat válku. Kromě komanda bodyguardů povolá i nezvyklého vyjednavače Joe Sarna, který se únoscům okamžitě pověsí na paty. Ani gangsteři se však nehodlají vzdát bez boje. Nenávist stojí proti nenávisti a krev bude vykoupena zase jen krví... (oficiálny text distribútora)

mala_kea

Dosti originální zápletka, avšak je škoda, že některé pasáže jsou vykrádačky jako prase. Avšak Christopher McQuarrie ukazuje, že i v malém hereckém obsazení dokáže takřka 120 minut držet diváka v pozoru. Začátek na to sic vůbec nevypadal, ale trpělivost přináší růže, plus oba hlavní herci jsou takřka jako stvořeni pro takovýto akční nářez. Navíc závěrečnou přestřelkou mi hned bylo jasné, kolik tento skvělý kousek dostane. Perfektně jsem se bavil ()

Wolvie

Poctivě odvedená žánrová práce,která ovšem nešlape tak dobře,jak by mohla.McQuarrie se každopádně představil jako velmi slušný realizátor,je proto škoda,že od té doby po něm není ani vidu ani slechu. ()

helloween93

Průměrná krimi o únosu těhotné ženy se zajímavými postavami, ale s dlouhou stopáží. Necelé dvě hodiny je pro tento film příliš. Zajímavá mi přišla zejména závěrečná přestřelka ve dvoře, bez ní by to bylo o hvězdu méně. ()

MickeyStuma

Moderní western s drsnými chlápky stojícími za svým ať se děje co se děje. A jako obvykle jde o ženu. V tomto případě o ženu těhotnou, která má v dějové lince také zajímavý vývoj. Rouška násilí, westernového tempa a atmosféry. Hodilo by se i kolty proklatě nízko, ale tady by to už znělo přeci jen divně. K ráně tu však nemá nikdo. Právě westernový nádech tomu všemu dodává určité kouzlo nechtěného. Vznikl svým námětem temný akční thriller nesoucí myšlenku o svátosti života. Zvláštností je, že tu vlastně nikdo není klaďas. Všichni jsou ve svém smyslu neřádi jdoucí za svým cílem přes mrtvoly. Snímek sice není zase až tak na výši centra zájmu, ale rozhodně se jedná o jeden z těch povedenějších. ()

kokes

Docela tuctovej krimi/thriller s několika úsměvnými zvraty fungujícími dle režisérovy (scénaristovy) logiky, která s tou mojí asi uplně nekoresponduje...:-) ()

Acrobat

Vysoko seriózny westernový snímok o fikcii prekliatia a odpustenia v nelichotivom svete (ne)spravodlivosti. Chris je osobitým zjavom v UnHollywoode a všetko čo chce ako režisér a pisateľ príbehu preniesť v trademarkoch na plátno sa tu deje. Všetko odsýpa dynamicky a staticky zároveň, slová a vety padajú na úrodnú pôdu a tá najcivilnejšia akcia sa odohráva možno práve v tomto nenápadnom filme. Prebíjanie zbraní málokde je tak decentné až stíska zadok. Málokedy sa ľudia (dobrí aj tí zlí) pohybujú podľa nejakých zásad, no a automobilová naháňačka pri rýchlosti chôdze to je balada a liek. Únosci sú krvaví, zraniteľní a ťažko uchopiteľný film. Je skôr Chrisovou divadelnou hrou, ktorá ale takmer vždy víťazí a získa záujem a pozornosť vďaka skvelým hercom (až na Lewis, ktorá ma irituje v každom zábere) a vysoko kvalitnej réžii. (videné 19.10.2020, Filmplus archív) ()

gemi

Existují thrillery se skvělým scénářem, strhující akcí a vypiplanými dialogy. A pak jsou tu Únosci. Film, který začíná úplně nesmyslnou scénou, která předznamenává jeho zbytek. Celá zápletka je postavena na tom, že se postavy chovají debilně, počínaje unesenou a konče její ochrankou. Celé to má divadelní look a provází to divadelní hudba. Ale hlavně, je to strašlivá nuda. Hluché pasáže střídají frenetické, cartoonově absurdní přestřelky... Prostě fakt existuje dobrý důvod, jak se přede mnou mohl tento film celých 23 let schovávat. O sračkoidních filmech si kámoši u piva obyčejně nepovídají. ()

Looka

Je to samá krev, žádný servítky ani vybranej slovník... No dobře jsem se pobavil. Ústřednáí dvojka funguje solidně a Juliette je opět k sežrání... ()

DavidWebb

To sa takto večer preklikávate medzi tv programami pričom sa raz nie je načo pozerať. Tam blbý seriál, tam ešte blbší, tam chujov... a zrazu počkaj, počkaj Benício Del Toro a Ryan Phillippe? Hovorím si nechám tomu chvíľu šancu a áno, urobil som dobre. Filmík, o ktorom som nevedel zhola nič a pritom to boli skvele strávené 2 hoďky. Až ma trochu zamrzelo ako je tento film podhodnotený. "A teď nám došlo, že osud máme určenej a nemáme světu co nabídnout. Naše možnosti se zmrskly na drobný krádeže nebo podradný fušky. A tak jsme se rozhodli vydat jinou cestou." Smutné, ale pre našich "hrdinov" nevyhnuteľné. Film môže odrádzať väčším množstvom motívov viacerých postáv, zato ale vynikajúco zahraných. Málovravný Benício hrá už svojou prítomnosťou, Ryan so svojím sladkým ksichtíkom tu moc nesedí ale aj tak je presvedčivý, James Caan je mafioso do špiku kostí a nenápadná Juliette si tiež zaslúži uznanie. Výborné akčné scény, z ktorých jedna mi zostane v pamäti: Únoscovia s obeťou v aute prenasledovaní bodyguardami spomaľujú na rýchlosť chôdze a vyskakujú z auta, zatiaľ čo auto ide pomaličky ďalej. V pozadí motív mexickej hudbičky a trochu komický nádych... Ťažko povedať či bol koniec primeraný. Pre diváka asi nie, ale v realite najlepší možný. ()

Shitonit

Tak takhle má vypadat spokojenost. Moje. Od prvního okamžiku až do závěrečných titulí jsem byl totálně sežranej dokonalostí provedení, obsazením, prostředím, prostě to vše nějak suprácky ladí, je to dostatečně zamotaný... prostě fajn film. Vo čem to je: Dva borci unesou těhuli, a zdrhaj před negrem a před teploušem. Zdrhaj, střílí se jak o život.. doslova, těhule průběžně rodí, a divák se domnívá, kdože je vlastně fotřík toho mimina. nenarozenýho. Dědek? Doktor? Negr ? Všichni ? No nevim. To je fuk. nakonec to je asi doktor, ale to nebudu prozrazovat, že jo.. No a super figurka tak je Joe. Tak ten mě dostával. To je drsnej hustej drsňák, vynáší rozsudky, a dělá práci která se musí udělat, aby mohl pan Boháčik (dědek bohatej, proklatě bohatej šmejd..) aby mohl hezky žít, a dělá to tak, aby to pan Boháčik řekněme, mohl klidně spát a ic nevěděl. To je fuk, na tom to nestojí, film je hodně postavenej na dokonalým vyTorováním, a na takovym tom jo a ne, děje se něco a při tom neděje.. doufám že jsem vám v tom neudělal moc guláš, ale každopádně to stojí za to. Za co ? No Jako za vidění. ()

LuNaj

Stejně jako u uživatele Radya, i u mě mé pocity během celého filmu kolísaly. Akorát ne mezi 1*-5* jako u něj, nýbrž mezi 1-3*. Film byl pro mě docela nudný, samé psychologické kecy... Nebýt trošku akčnějšího závěru, tak bych ty hvězdy dal 2. Za herecké obsazení. Takhle se to vyšvihlo na slabší podprůměr. ()

Mr.Roman

Podarená, svižne natočená, posledná akcia s 90ties lookom, s výbornými akčnými scénami, hercami a zaujímavým, hoci jemne chaotickým, scenárom. ()

UnholyEvil

Velmi zábavná jízda s parádní ústřední dvojkou a zajímavým námětem. Jeden z mála filmů, obsahujících přestřelky, na které se nejen dá koukat, ale dokonce vás i baví. Některé hlášky jsou nezapomenutelné (,,... pregnant women, walking around, bleeding and scaring customers..."). Jako vroubek bych viděla zbytečné komplikování děje. Chtělo to více Benicia del Tora a Ryana Phillipeho a méně zbytečných zápletek protože ty do podobných fimů prostě nepatří a nutí vás zabývat se myšlením, když se máte zabývat něčím úplně jiným. ()

RobbieM@N

Únosci si zaslouží 4* už jenom za ty akční scény - jsou tak přehledně natočené, že se těžko hledá podobné srovnání. Mnoho režisérů by se mohlo od McQuarrieho učit. Často není třeba kupa speciálních efektů, ale prostě obyčejná přehlednost. Film je plný úžasných nápadů - např. útěk hned na začátku. Někdy v druhé polovině se film mírně zasekne a může ztratit divákovu pozornost, ale netradičnost se mu rozhodně upřít nedá. ()