Král síly: Příběh Rickyho

(festivalový názov)
  • Hongkong Li wang (viac)

Mladý Ricky je za vraždu poslán do vězení. Zde vládne sadistický boss a řada gangů. Téměř okamžitě po příchodu do věznice se Ricky dostává do konfrontace s místními kápy, kteří zjišťují, že Ricky není žádný otloukánek. Naopak, Ricky je mistr kung fu s nadlidskou silou. Svoje protivníky doslova cupuje na kusy a proráží pěstmi. Je absolutně neporazitelný, nebo šéf věznice skrývá esa, která Rickyho řádění utnou tipec? A jaký je vlastně skutečný důvod Rickyho uvěznění? (Flipnic)

Mythago

K tomuhle se hrozně těžce něco píše. Věděl jsem, že to bude úchylárna, podle obsahu a hlavně proto, že to je z Hong Kongu, ve kterém vznikají snad ještě větší šílenosti než v Japonsku. Na jednu stranu tomu chci dát odpad, protože to je taková blbost jako málo která jiná, ale na stranu druhou ze stejného důvodu bych hrozně rád dal tomuhle "majstrštyku" všech pět rudých hvězdiček. Není zde nouze o utrhané končetiny, rozdrcené hlavy, kusy mozku všude kolem, kaluží krve, rozervaného psa (chudák pejsek, toho mi bylo ze všech umřivších nejvíc líto), končetiny v břiše nebo škrcení střevy. Riki-Oh se dá srovnat snad jen se Supermanem na speedu, cracku a flétničkou navíc. Nebo možná s Robinem Hoodem (bohatým beru, na chudý seru - mysleli jste si správně, to je přesně on). A vlastně nejvíc se hodí přirovnání k Diablu - všechny rozseká a porazí a čím dál je, tím těžší přicházejí soupeři. Až se dostane k Final Boss-ovi a...a vy prostě musíte vybuchnout smíchy. ()

iXtr3m3

Absolútne neobjektívne full-five hodnotenie, ktoré neodzrkadľuje kvalitu filmu, ale dojem, ktorý vo mne zanechal, že čo dokázal Hong Kong na samom začiatku 90tych rokov. Dokonalý WTF film, kde je absurdnosť tak vysoko, až to jednoducho nevadí. Samozrejme pochopím, keď tomuto niekto dá odpad, pretože normálne to ani snáď nie je pozerateľné. Ja som film videl dlhé roky dozadu a teraz som sa dostal k FullHD kvalitke, tak som si to zopakoval. Neskutočné gore efekty spojené s tonami gumených masiek. Čerešnička na torte je hlavná úloha môjho obľúbeného Siu-Wong Fana, bez ktorého si nedokážem ani len predstaviť famóznu sériu Ip Mana, kde v každej časti hrá nejakú postavu a vždy je to OK. V reči moderných komixových hrdinov by som mohol prirovnať Riki-Oh-a k Deadpoolovi mixnutému s Wolverinom. :) ()

Eraserhead

Množstvím krvavých gagů to nedosahuje na zde přirovnávaný Braindead a mírou šílenosti a zábavnosti je to i dost daleko třeba od tromáckého Toxic Avengera 4. Vlastně je to celkem nudná sračka. ()

TERRORDROME

Mix splatter hororu, kung-fu a väzenskej drámy s dementným dejom, príšernými hereckými výkonmi a lahôdkovou brutalitou v tromaštýle. Hlavný hrdina by neuhral ani šálku teplej vody, hlavne že má vyšportovanú postavu a kockované brucho ktoré môže vystrčiť vždy keď treba ukázať nejaké emócie. Nebyť tej proklamovanej brutality bola by to len obyčajná sračka, takto je to úchylná, zábavná sračka, kde si magor vyreže črevo a snaží sa ním Rickyho zaškrtiť, každý úder má za výsledok odrazenie polovice hlavy či prerazenie skrz trup a hlavný záporák sa pri demonštrovaní svojho kung-fu zmení na srandovné gumové monštrum. Ricky je silný ako superman, vlastne väčšina väzňov má super silu a bez námahy búrajú steny takže sa vynára otázka prečo ešte sedia v base. To je ale ťažká filozofická dilema ktorú vyrieši len sám Ricky keď holými rukami zruší múr, oznámi spoluväzňom že sú slobodný a odkráča za zapadajúcim slnkom nechajúc za sebou čumiacich bacharov. ()

tarponko

Tak toto je taká neskutočná zlátanina blbosti, kung-fu, brutality, prúdov krvi a absurdnosti, že to ani nie je možné. Videl som to už hodne dávno a nedávno som tu na tento skvost natrafil a nemôžem sa prestať na tom smiať. Hororová stránka filmu ma nejak nezaujala, ale za to tá komediálna mi to vynahradila. Kto nevie čo si pustiť večer po namáhavej robote, má rád vo filme trošku viac krvi ako je obvyklé a nechce nič zložité na pochopenie, len sa hodiť do kresla a vychutnať si masaker aký tu nebol od čias stredoveku tak toto je ten správny film. S nežným pohlavím to ale radšej nepozerajte :) ()

Paldiny

Riki Oh!, vek: 21, krvná skupina: AB, hrá na flautu a po večeroch trénuje kung fu s náhrobnými kameňmi. Zlom prichádza, keď sa jeho dievča celkom vtipným spôsobom zosype zo strechy a Riki narkomanovi, čo ju mal na svedomí prerazí nohu a päsťou ocejchuje tvár. A ak sa tu niečo myslí doslova, potom tomu tak je. Riki putuje do väzenia, kde aj Shawshank pripomína iba škôlku, ale netreba sa o ňho báť. Tržné rany si zašíva vlastnými šľachami, nerobí mu problém požuvať poltucet žiletiek a fľusnúť ich správcovi do ksichtu, či mať omotané okolo krku hrubé črevo chlapíka, ktorému to v zápale boja prišlo ako dobrý nápad. A verte, že ide iba o zlomok bizarností. Vybuchujú tu hlavy aj celí ľudia, rany päsťou prerážajú lebky ako sadrokartón, nehovoriac o finále, kde sa správca väznice premení v Gora z Mortal kombat. To, že skončí ako fašírka pomletý vo vandli je už iba detail, rovnako, že dialógy museli byť napísané dvanásťročným dieťaťom a hercov vyberali snáď z kláštora, kde nikdy nepočuli o filme. Radosť pohľadieť. ()

listr

Tak tenhle film je odpad, ale mě se to fakt líbilo. Scéna kdy se jeden maník snaží uškrtit hlavního hrdinu svými střevi je sice dost odporná, ale i vtipná a takovejch věcí je tu více. Více tady a tady ()

Klay

Názorná ukázka, jak nehorázná prdel může být sledování přestřeleného filmového násilí. Masomlýnek Ricky likviduje své protivníky tak brutálně, že se budete těšit na každý následující masakr. Rozdrcené hlavy, z břicha vyhřezlá střeva, proražená čelist...je tu kopec nechuťáren. Záporné postavy jsou uhozené jak z kresleného seriálu pro děti a herci velmi přesní, tj. zábavně špatní. Vlastně ono je to celé tak špatné, že nevíte, kde končí úmyslná nadsázka a začíná nechtěná komičnost. Jeden z "nejroztomilejších" braků, co jsem kdy viděl. Pokud máte silnější žaludek, budete se výborně bavit a pokud ne, tak se budete bavit taky, jenom si připravte blicí pytlík. ()

maty39

Tenhle maník by rozšrotoval Arnoldova Terminátora pouhým pohledem. Chápek, co prochází ocelovou mříží skokem plavno a několikametrová zeď je pro něj jen list papíru vás buď zaujme, nebo znechutí. Hodně to připomíná BrainDead Petera Jacksona. ()

Money_too

Dlouho jsem se tak nepobavil nad snůškou nesmyslů,tupými výrazi,bestiálními herci a až moc přehnanou brutalitou... I když sem nerozuměl ani slovo ( japonsky neumím,titulky sem nesehnal), příběh opravdu není nikterak složitý.. I po dvaceti letech existence jde o naprostej ultimát!!! ()

Werde

Tradiční duchovní kung-fu od toho nečekejte. Tohle je ulítlá přehlídka vnitřností, kterýmu vládne asijský Rambo Ricki. ()

Tamten

Tento film nelze vnímat normálně. U tohohle filmu si musíte uvědomit, že tu máte Rikiho a ten to vyřeší. Jsou tu směšné trky, gumové vnitřnosti a úchylné nápady, ale pak přijde Riky a vše vyřeší svou pěstí, kterou nezastaví žádný kámen ani ocel, natož pak páteř protivníka. Posvačí žiletky a vydá se strčit další potvoru do mlýnku na maso. Čekáte-li u tohoto filmu rozumné komentáře, nekoukejte na něj. Pokud vás zaujmou náhodné nesmyslné výlevy, pak i film pro vás bude vhodný. ()

Weyden

Marně přemýšlím, kdy jsem naposledy viděl, s prominutím, větší sračku, než je tady toto. Jedná se o jakýsi kung-fu splatter z prostředí věznice, ve kterém je amatérské úplně všechno od kamery přes gore efekty až po herecké výkony. V podstatě jediný klad tohoto filmu spočívá v tom, že je tak špatný, až jsem se místy musel smát, a pevně věřím, že většina uživatelů hodnotí tak kladně právě kvůli tomuto faktu. Jackson se zde již mnohokrát zmiňovaným Braindead - Živí mrtví dokázal, že za minimální rozpočet se dá natočit mnohem kvalitnější a zábavnější splatter. ()

nooly

Velice brutální snímek překonávající zákony fyziky, v němž správný, hezký, mírný (a trochu problémový) vězeň napravuje zkažené poměry ve věznici. Odměnou mu budiž litry kečupu kropící jeho tělo v průběhu filmu. Pro milovníky béčkových filmů tento snímek znamená jasných pět hvězdiček, ale objektivně musím dát tři; film je sám o sobě velice zábavný, ale opravdu špatní herci, ne vždy úplně koherentní střih a hlavně naprosto děsná hudba mi nedávají navybranou. Pokud se budete na film dívat jako na béčkový (proboha, to snad ani jinak nejde), tak zmíněné nedostatky hodíte za hlavu a budete se bavit =) ()

Pauliee

Takéto filmy veľmi nemusím. Keď ide o kung-fu tak mám rád nech to vyzerá čo najreálnejšie a najtvrdšie. Ale tu sa päsťami prerážajú celí ľudia. Ale napriek tomu je toto výborný HK splatterový flick. Veľmi ma potešili hektolitre krvi a osobnosť a charizma Rickyho. Gore efekty sú väčšinou trápne čo je ďalší nedostatok. Ale taká scéna s rozrezaním brucha a škrtením Rickyho s vlastnými črevami je jednoznačne kultová. Alebo tiež scéna kde jedného týpka krásne rozseká na mäso. Byť väčšieho rozpočtu a temnej atomosféry po celý film tak by to určite mohol byť neopakovateľný zážitok. ()

Yuri69

Kečupovo-latexová klasika. Obsahuje skutečně pořádnou porci nezapomenutelných makabrózních scén. Ať už skrcení vlastním střevem, žaludek proražený pěstí, mlýnek na lidské maso, rozbíjení létajících náhrobků holou rukou a další ujetosti. Rikiho by si zaručeně neměl nechat žádný přiznivec splatterů. ()