Dalziel a Pascoe

• Veľká Británia Dalziel and Pascoe
Krimi / Mysteriózny / Dráma
Veľká Británia, (1996–2007), 72 h 5 min (Minutáž: 87–120 min)

Predloha:

Reginald Hill (kniha)

Warren Clarke, Colin Buchanan, Jodie Whittaker, Nicholas Gleaves, Harriet Walter, Richard Coyle, Matthew Lewis, Michelle Dockery, Norman Wisdom (viac)

Dalziel je stárnoucí hulvát prosáklý whiskou a cigaretovým dýmem. Pascoe je mladý gentleman, který absolvoval policejní akademii s vyznamenáním. I přes očividné rozdíly jsou sehraným tandemem, který vyšetří i ten nejzapeklitější případ... (TV Prima)

Recenzie používateľa filmmovier k tomuto seriálu (46)

Nepříjemné pravdy (2001) (S06E02)

Nejlepší díl řady, i když samotný případ patří k těm méně zajímavým. Dalziel opět potkává staré známé, Peter se připravuje na přílet své dcery a oba dva se mezi sebou hádají. 90%. ()

Tajemství mrtvých (2001) (S06E03)

Nová série, nový začátek, možné Dalzielovo otcovství a Pascoe, který má zase docela málo prostoru. 80% ()

Pravda a následky (2001) (S06E04)

Dalzielův návrat do malého městečka, kde kdysi pár let žil. Staří známí, staré problémy, nové skutečnosti... Super. 80%. ()

Nežádoucí (2002) (S07E01)

Sedmá série odstartovala s velkou parádou a navíc mi přijde, že od té doby, co se seriál přestal držet předloh Reginalda Hilla, je to kolikrát i lepší. I tento díl má zajímavé postavy, krásné prostředí idylického anglického venkova a samozřejmě zajímavý případ i příběh, tentokrát jak na straně Dalziela, tak i na straně Pascoa. Parádní. 90%. ()

Mens Sana (2002) (S07E02)

Epizoda, která já velmi podobné té minulé. A vůbec to není na škodu. Tentokrát má o něco víc prostoru Dalziel, který bojuje s dietami a zákazy všeho druhu. A to vyšetřování taky stálo za to. 85%. PS: Musím říct, že tento seriál nepatří k tomu úplně nejlepšímu, co v Británii v tomhle žánru vzniklo, obzvlášť v konkurenci několika posledních let, ale je to prostě tak svkěle natočené, že mně baví každý díl. A hlavní dvojice je prostě obsazená naprosto fantasticky. ()

Hříchy otců (2002) (S07E03)

Parádní díl. Ponurý britský venkov, podivní lidé, trocha nadpřirozena a dva sympaťáci uprostřed toho všeho. Tenhle díl je víc jako Midsomer, než jakýkoliv jiný. ()

Ani pro lásku, ani za peníze (2002) (S07E04)

Tenhle díl mi dlouhodobě nejspíš v paměti neutkví, ale v rámci celého seriálu se jedná o sympatický nadprůměrný standart s parádními hereckými výkony, super atmosférou a vším, co má klasická britská detektivka mít. Tenhle seriál je naprosto jistě prostě legendou žánru a už teď klasikou. ()

Hovory s mrtvým (2002) (S07E05)

Velkolepé dvouhodinové zakončení sedmé série, tentokrát po dlouhé době (a patrně naposledy) podle předlohy Reginalda Hilla. Chytré zápletky, napínavý děj, skvělá atmosféra, parádní herecké výkony (oba dva hlavní představitelé rozhodně překonávají sami sebe), jen to tempo je (i díky stopáži) trochu pomalejší, ale to vůbec nevadí. 85%. ()

Hra na vojáky (2004) (S08E01)

Díl tentokrát slabší (nejspíš i jeden z těch nejméně skvělých), ale jak je snad patrné z mé předešlé slovní hříčky, která vlastně ani hříčkou není, pořád jde o vysoký nadprůměr v detektivním žánru. A sledovat společné scény Colina Buchanna a Warrena Clarka (a jeho samostatné), to je prostě radost, stejně jako jejich dialogové výměny. 75%. ()

Cena slávy (2004) (S08E02)

Výchozí zápletka je vynikající a má potenciál na perfektní zpracování, ale to zas až tak nevyšlo. Ale u tohoto seriálu je to vlastně úplně putna, protože příběh byl nějak zamýšlen a celá epizoda je prostě zase solidní. 75%. Jeremy Clarkson v dabingu jiném, než Zbyška Horáka je zajímavá kuriozita, škoda, že Andy tu televizi nevypnul o něco déle. ()

Na útěku (2004) (S08E03)

Zamračené počasí, ponurá blata, lidé s temnými tajemstvími a Andy Dalziel uprostřed toho všeho (a ničeho) ve skotské sukni. Série vražd, uprchlý vězeň, co víc si ještě přát? Snad jen prvotřídní rozuzlení, které ruku v ruce s fantastickou atmosférou skutečně dorazilo. Jeden z nejlepších dílů. ()

Příliš měkké srdce (2004) (S08E04)

Andy řeší vskutku velký osobní problémek, do toho probíhá tradiční vyšetřování vraždy a celé je to velmi sympatické. Andy je ještě ďábelštější než obvykle. Standartní, výborný díl. 80%. ()

Ztracená hlava (2005) (S09E01)

Mimořádně dramatický díl, ale kdyby si udržel atmosféru a tempo, které měl v první polovině, bylo by to možná ještě lepší. Takhle se z toho nakonec vyklubal poměrně obyčejný případ a ani o toho Pascoa se člověk nebál, protože prostě neměl důvod. Ale finále a závěrečné přiznání bylo luxusní a jedno z nejlepších v tomto seriálu. 85%. ()

Mrtvé maso (2005) (S09E02)

Tajemný zámek, pátrání sahající téměř třicet let do minulosti a hlavně velký (a bohužel zase krátký) návrat Ellie a Rosie Pascoevých! Tahle jejich rodinná linka je fakt zatraceně vděčná a tentokrát došla definitivního a samozřejmě ne zrovna příliš šťastného uzavření. A samotný případ, pro mně osobně tentokrát až na druhém místě, byl taky dostatečně zajímavý, takže suma sumárum, po delší době je to opět na plný počet. (Hvězdičky uděluji pouze v porovnání dílů pouze tohoto seriálu, ne žádných jiných!) 90%. ()

Vykopávky (2005) (S09E03)

Skvělá výchozí situace (podobné typy nálezů patří v žánru k těm nejvděčnějším) a absolutně luxusní závěr, rozhodně zatím nejlepší závěrečná vysvětlovačka v rámci tohoto seriálu. V téhle sérii se s tím tvůrci opravdu nemazlí a servírují závěry hodné nejen Midsomeru. A Warren Clarke je díl od dílu lepší a lepší, ačkoliv to už asi od druhé série snad ani není možné. 90%. ()

Prach jsi (2005) (S09E04)

Velkolepé zakončení deváté série. Parádní drama, které perfektně funguje od začátku do konce (a je tedy dokonale funkční), o hereckých výkonech se snad po všech těch dílech snad ani není potřeba zmiňovat. Jeden z nejlepších dílů, který má úplně všechno, co by měla správná detektivka mít. 90%. ()

Záhada zamčeného pokoje (2006) (S10E01)

Název sliboval mnohé, ale o tom to zas tolik nebylo. Standartní díl, na který rychle zapomenete a za pár dní si vůbec nebudete pamatovat, o co tam vlastně šlo. Kvalitativně je to ale samozřejmě na úrovni, kterou si seriál drží od samého začátku a jen občas jí překoná. A tohle není ten případ. Opět jde ale o báječný relax, kterou dodává pouze anglická detektivní tvorba. ()

Čas slávy (2006) (S10E02)

Začátek byl luxusní a moment, kdy autobus plný lidí, zastavil přímo uprostřed kolejí, těsně před přijíždějícím vlakem, sliboval opravdu hodně silný díl. Ten se nakonec tak úplně nekonal, takže jsem byl vlastně lehce zklamán (jak jen to ale v tomhle žánru vlastně jde?) a nakonec díl klesl do standartu, tedy pohyboval se kolem 80%. A přesně tolik této epizodě udělím. ()

Ve špatnou chvíli na špatném místě (2006) (S10E03)

Naprosto nejlepší díl celého seriálu. Absolutní dokonalost. Luxusní výchozí zápletka, perfektní vyšetřování a správně dramatické a nečekaně i poměrně akční finále. Prvotřídní drama, klenot seriálu. Warren Clarke je absolutní génius a změna prostředí byla taky velice příjemná. Není co vytknout. 100%. ()

Anděl strážný (2006) (S10E04)

Na tomhle dílu byla nejzajímavější linka s Rosie, která rozjíždí svou zlodějskou kariéru a nechce se vrátit do Ameriky (jak se stalo, že je jí najednou třináct?), jinak ale docela nic moc. 75%. ()