Dalziel a Pascoe

• Veľká Británia Dalziel and Pascoe
Krimi / Mysteriózny / Dráma
Veľká Británia, (1996–2007), 72 h 5 min (Minutáž: 87–120 min)

Predloha:

Reginald Hill (kniha)

Warren Clarke, Colin Buchanan, Jodie Whittaker, Nicholas Gleaves, Harriet Walter, Richard Coyle, Matthew Lewis, Michelle Dockery, Norman Wisdom (viac)

Dalziel je stárnoucí hulvát prosáklý whiskou a cigaretovým dýmem. Pascoe je mladý gentleman, který absolvoval policejní akademii s vyznamenáním. I přes očividné rozdíly jsou sehraným tandemem, který vyšetří i ten nejzapeklitější případ... (TV Prima)

Recenzie používateľa filmmovier k tomuto seriálu (46)

Společenská žena (1996) (S01E01)

Na začátek docela slabá epizoda, ale i tak se zajímavým případem, skvělou atmosférou a na seznámení s postavami je to přímo skvělé. Peter Pascoe je zatím poměrně nudný patron s pěknou ženou a Dalziel je sympaťák od prvních vteřin. A dabing Oldy Vlacha je geniální... Právě jsem viděl první díl klenotu. 75%. ()

Pokrok vědy (1996) (S01E02)

Jak jsem předpokládal, druhý díl byl opravdu lepší prvního, a to fakt o dost. Parádní zápletka s vraždou na univerzitě. ()

Podzimní příkrov (1996) (S01E03)

Nejlepší díl první řady. Venkovské prostředí, poměrně temná atmosféra a velkolepé (téměř) sólo pro Dalziela, protože Pascoe je odklizen na svatební cestu. Tenhle díl jsem si fakt neskutečně užil. Klidně by jich mohlo být víc takových. ()

Chudoba bohatého muže (1997) (S02E01)

Další prvotřídní detektivní drama s úžasnou atmosférou a v krásném prostředí. Paní Pascoeová je těhotná a Dalziel jde za kmotra. ()

Vražedný instinkt (1997) (S02E02)

Ačkoliv je tato epizoda o sériovém vrahovi s velmi zajímavým hamletovským modus operandi, mně přišla v porovnání s ostatními slabší (ačkoliv p pěti dílech je pořád úplně ten nejméně dobrý stále ten první), což je ale samozřejmě pořád zatraceně silný nadprůměr. Tenhle seriál miluju čím dál víc. ()

Odkvetlá růže (1997) (S02E03)

Další parádní a velmi zajímavá záležitost. Případy sahající do minulosti vždycky patří k těm nejlepším ať je to jakýkoliv seriál, a i tady jde o vysoký nadprůměr. 80%. ()

Poslední slova (1997) (S02E04)

Sice si to už nevybavuju, ale určitě to bylo dobré, jako vždy :). ()

Pod zemí (1998) (S03E01)

Třetí řada začala naprosto dokonale. Lidská kostra pod zemí, zajímavé vyšetřování a nějaké ty osobní problémy v životě hrdinů... Paráda. 90%. ()

Dětská hra (1998) (S03E02)

Epizoda zabývající se skrytým homosexuálem v policejním sboru. Podle mně docela nadčasová záležitost. Tenhle díl byl fakt slušné drama, zatím asi největší. 90%. ()

Věčný zápas (1998) (S03E03)

Takový typický výborný díl. 80%. ()

Na druhé straně lesa (1998) (S03E04)

Dávná minulost příbuzných Pascoa, další lidská kostra a další zajímavý případ. Třetí řada je zatím o stupeň lepší, než dvě předešlé dohromady. Super. 90%. ()

Benny se vrátil (1999) (S04E01)

Zatím nejlepší a nejtemnější díl. Naprosto špičková záležitost, absolutní luxus. 100%. ()

Vzkříšení (1999) (S04E02)

Čtvrtá série má fantastický rozjezd a tenhle díl společně s tím minulým patří prozatím k tomu nejlepšímu z celého seriálu. 85%. ()

Čas odejít (1999) (S04E03)

Epizoda tentokrát slabší, takový typický standard tohoto seriálu a možná i lehký nadstandard. Tenhle seriál je prostě parádní. ()

Britský granátník (1999) (S04E04)

Komorní vyřizování starých účtů v jedné hospodě a o pár lidech. Parádní divadelní záležitost a příjemná změna po všech těch vraždách. Patrně jde ale o asi nejslabší díl, který se v prvních čtyřech sériích nachází. I to ale znamená vysoký nadprůměr. 75%. ()

I mrtví vraždí (2000) (S05E01)

Standart tohoto seriálu. Dalziel i Pascoe rozdávají svá typická charismata, atmosféra je jako vždy skvělá, děj je opět dostatečně zajímavý. Nadprůměrná, vysoce kvalitní detektivka, která nemá problém obstát i v dnešní silné konkurenci. Což ostatně platí o všech dílech. ()

Lstivý lišák (2000) (S05E02)

Další perfektně zamotaný a dostatečně zajímavý případ nejen o starém dobrém honu na lišku. 80%. ()

Mrtví cizinci (2000) (S05E03)

Dalziel kempí na venkově v překrásném Whitby pod kulisami Carfaxského opatství (nebo tak nějak, prostě místa známá z Draculy) a Pascoe opět hraje tak trochu vedlejší housle. Zajímavé, že tyhle díly se mi zatím skoro vždycky líbily nejvíc. A tento není výjimkou. Další parádní příspěvek se skvostnými hereckými výkony. ()

Nad zákonem (2000) (S05E04)

Peter Pascoe se rozvádí, ale nechce, a tak se snaží napravit svůj vztah s Ellie, která se na chvíli vrací do děje. Škoda, měl jsem jí rád. Dalziel opět působí jako jejich vztahový poradce a také řeší nějaké osobní záležitosti, takže tentokrát je vedlejší úplně celé vyšetřování a na nějakém případu zase tak nesejde. Ale to nevadí, tenhle díl mi fakt sednul. Na plné hodnocení to ale těsně úplně není. ()

Zdi mlčení (2001) (S06E01)

Další pohled do Dalzielovy minulosti, pátrání po okolnostech staré smrtelné nehody a škola plná feťáků, která je na konci do odvolání zavřena. Skvělý díl. 80%.. ()