Americká černá komedie o chutném jídle, dobrém víně a pádných názorech vypráví o trojici vysokoškoláků, kteří se rozhodnou, že zbaví společnost těch nejútočnějších osob a osvobodí svět od hypotetických hrůz budoucnosti. Jude (Cameron Diazová), Paulie (Annabeth Gishová) a Pete (Ron Eldard) jsou liberálové, kteří o víkendech pořádají večírky, na něž zvou pečlivě vybrané, politicky kontroverzní hosty (Jason Alexander, Bill Paxton, Mark Harmon, Ron Perlman). Bez ohledu na konverzaci je jídlo vždy delikátní, příjemné a smrtící... Pozoruhodná satira režisérky Stacy Titleové dává ostrou a elegantní rotaci tématu, co je v současné americké politice napravo a co nalevo, co je v ní správné a co špatné. (oficiálny text distribútora)

joehot

Nápad super, úvodních a závěrečných dvacet minut totéž, bohužel však uprostřed jde o lehce nezáživnou vatu. Dokážu si Poslední večeři představit jako bombastický krátkometrážní film. ()

ConanVJ

Tak u tohohle filmu jsem se včera hodnê nudil. Ten čejnej humor mi přišel spíš trapnej než vtipnej. Ani herci mě nikterak nezaujali. Znova už to opravdu vidět nepotřebuju. Za mě 5% :) ()

Aelita

"Jsme liberálové, děláme správnou věc. - Tak jak to, že ten svět stojí za h... . - Protože ho neřídíme. - Takže nakonec vykonáme trochu dobra. Pomysli na všechny ty pravicový idioty, bez kterých by na světě bylo líp." ___ Zábavně poučný příběh o vysokoškolácích liberálech, kteří pěstovali sladká rajčata a pořád řešili otázku "zda jsem ubohý hmyz, nebo zda mám právo", a o tom, kdo se směje naposled. Škoda jen, že těch debat zaslepenců se zaslepenci bylo málo - ty přece tvoří největší sousto filmu. ()

campix

Opravdu černá komedie, kde se těmi úmrtími opravdu nešetří. Na první pohled skvělý nápad, ale není úplně tak využit. Protože zásadně odmítám tvrzení některých uživatelů, že se za filmem skrývá něco hlubšího. Zábavné to sice je, ale to finální rozuzlení nebo vlastně dějová linie, zase tak kvalitní není. Opravdu mě potěšila přítomnost Jonathana Pennere, kterého jakožto velký fanoušek reality show Survivor musím znát, v celkem velké roli. Příjemná a svižná černočerná komedie, ale nejspíše jednou a dost. ()

Juto

Toto je zlá čierna politická satira niektorých ľavicových intelektuálov, ktorí sa rozhodnú zasiahnuť proti pravicovým „extrémistom“. Zaujímavý film. 6/10 ()

forsythia

Tahle partička měla dobrou myšlenku, která by se ovšem měla dotáhnout. Největší hřích je totiž lidská blbost a blbců je jak... doplňte sami. Nemusí pršet, jen když kape? Blbost. Na druhou stranu, kdybychom vyhladili všechny idioty, asi bychom se už neměli čím bavit. ()

Ťapka

Trošku to klopýtá, ale jinak je čirá radost vidět, jak někdo za vás realizuje vaše temné touhy. Protože já bych taky občas ráda přizabila nějakého toho nácka, homofoba, fundamentalistu. Perlman byl okouzlující i jako mazaný reakcionář, na ty pozor! ()

Copacabana

Žánrovo skoro nezaraditeľný originálny film, s fantastickým scenárom, čiernym humorom , ktorý buď niekomu sadne , alebo nie - nedá sa porovnať ku klasickým komédiám s priblblými vtípkami. Ako som už spomenula, nápad je skvelý, to oceňujem, vybočuje z radu, a napriek tomu sa nám snaží niečo povedať a prakticky nás núti viac ako akýkoľvek iný film zamyslieť sa nad tým, čo je správne, morálne a čím ďalej, tým viac nás tlačí k zaujatiu stanoviska - neponúka nám možnosť zostať Švajčiarskom .). (VEĽKÉ PLUS) Jediné, čo mi kazí nadšenie, je relatívna naznámosť filmu a s tým súvisiaci malý počet hodnotení. ()

Master19

V určitém pohledu pořádně ulítlá černá komedie s dobrým scénářem, který vás prostě donutí k zamyšlení. Dobře to ukazuje, jak je relativně jednoduché, stát se, ač pod vlajkou lidumilných ideí, takovým malým Hitlerem... ()

zdenny

Film se sice tváří jako komedie, málokdo si ale uvědomuje, že v něm je ukryt ohromný morální apel. Takže hodnocení namísto toho, aby se zaměřovalo na film jako takový, bude směřováno spíš cestou filosofickou. Nasnadě jsou otázky typu: Máme právo zabíjet lidi pro jiný názor? Máme na to právo, když si myslíme, že tím změníme svět k lepšímu? Proč si to myslíme, když naše stanovisko je čistě subjektivní? Kam jsem schopni až zajít? Za chvíli by totiž lidé mohli zabíjet nejen kvůli odlišnému názoru, barvě pleti, ale také kvůli délce a barvě vlasů atd. atd. Nikdo nemá právo rozhodovat o druhých a soudit druhé (byť by jeho pohnutky byly jakékoli), neboť toto je ta nejlepší cesta k despocii, tyranii, totalitarismu ... A o tom tento film je. Hluboký k zamyšlení. ()

ybuko

Trošku zklamání. Začátek slibuje konverzační film mezi čtyřmi stěnami a u jednoho jídelního stolu okořeněný trochou thrilleru a otráveného vína, ve kterém si to bude v diskuzi intelektuálně rozdávat pětice levicových liberálních přátel a jejich pozvaný republikánský, vlastenecký či jinak konzervativní host. Postupem času se ale vývoj situace začne stávat víc a víc nepravděpodobným, postavy se začnou chovat nereálně, a film se přehoupne spíš do černokomediální satiry, čímž pohřbí atmosféru a napětí, kterou si vytvořil v úvodu. Škoda. ()

Lisabellla

Tohle byl naprosto brilantní nápad, jen je veliká škoda, že režie v polovině filmu vzala veškerý obrovský potenciál a spláchla ho do hajzlu. Nádherná ukázka toho, jak každý z nás v životě potkává lidi, které by s chutí vymazal ze světa, ať už pro jejich názory, barvu kůže, původ, přístup k životu ... Kdyby to bylo tak snadné, možná bych tu dnes nepsala komentář, možná bych už dávno byla vymazaná ze světa. ()

Gore

Dost nezáživné, ústřední herci nesnesitelní, názory přechytralých liberálů někdy horší než jejich obětí, večeře bez nápadu a stále se opakující... ()

TomasKotlant

Něco mězi intelektuální a opileckou sešlostí s podivným dějem a krásným zakončením za asistence perfektního Rona Perlmana. *** Ve zkratce: A zamícháme se skleničkami... ()

jasanka

To byla pecka. Zajímavá myšlenka, výborní herci, jednoduchý, ale působivý příběh. Sice bych tedy film rozhodně nezařadila do škatulky "komedie" (ani "černá komedie" ne), ale to ať už každý zhodnotí sám. Myslím, že Poslední večeře mi ještě dlouhou dobu bude šrotovat v hlavě. Výborné. ()

pilarius

Nesuďte rychle - nedělá to dobrotu. Zato protagonisté tohoto filmu dobroty dělají - tedy alespoň zpočátku, protože pak už jenom připravují fast food. Všehovšudy jde o vcelku veselou černou záležitost s nosnou myšlenkou, slušnými hereckými výkony (v nepříliš zajímavých postavách) a se zajímavým koncem, ve kterém se objevilo hodně, ale opravdu, opravdu hodně rajčat. ()