Srdečný pozdrav Singovi

• USA I Love to Singa
všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Rodinný / Hudobný
USA, 1936, 8 min

Krátkometrážna rozprávka z dielne Warner Bros. nám ukazuje, ako sa nemá stavať rodina k nadaniu svojho potomka, s ktorým moc nemusí súhlasiť, pretože nezapadá do ich zaužívaného života. Príbeh poukáže na to, že to čo sa nemusí páčiť najbližším, môžu uznať práve tí, od ktorých by sa to čakalo najmenej. Rozprávka je zasadená v zvieracej ríši. I Love to Singa sa dá zhliadnuť s českým dabingom na DVD Happy Feet v sekcii bonusov. (T2)

T2

Krátkometrážny počin o malej sove nadanej na spev a preto aj odstrčenej s priazne otca, pripomína základnú pointu u Austrálskej tučniačkovej rozprávky Happy Feet (90%), ktorý si tento snímok mohol brať ako určitú inšpiráciu. /65%/ ()

Jara.Cimrman.jr

Narodí-li se jazzový soví šoumen v oranžovém saku a s modrým motýlkem do rodiny milovníků klasické hudby, tak to může problém. Nicméně Owl Jolson mě dokázal pobavit svým předstíráním lásky ke klasice i svým závěrečným vystoupením. Navíc mě poučil o tom, že bych svým dětem neměl vnucovat svůj hudební vkus, nýbrž bych měl tolerovat ty jejich elektronické trhače uší. Já to tedy zkusím, ale přesto spíše očekávám dunivý souboj aparatur. ()

D.Moore

Perfektní rodinka muzikálních sov a jeden nepříliš vydařený potomek, jazzový rebel, který nedá pokoj s písní v původní verzi zpívanou Alem Jolsonem a Cabem Callowayem. Chybu nemá ani králík porotce z rozhlasové soutěže. ()

Rozjimatel

"I wonder I they found my little boy." "No, we didn't, lady."     Taká milá malá kreslená komédia prakticky ešte z praveku animovaného filmu. Na rok vzniku vyzerá tá animácia celkom slušne, dokonca tu je vidieť aj istú snahu o zobrazenie priestoru. Vtipný príbeh malej sovy pracuje s motívom rodinných tradícií a o (ne)akceptovaní nového (v tomto prípade modernej hudby, džezu) a bol zrejme priznanou inšpiráciou pre Happy Feet (2006) (je aj ako bonus na danom DVD). ()