Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

Ravi

Nedávno jsem se na to podíval znovu a musím podotknout, že Arnoldovi přeci jen v těch akčňácích sedí nádech Sci-fi a Fantasy, ale Komando se nevejde ani do jednoho. Na Sci - fi příliš neuvěřitelné a na fantasy příliš soudobá kulisa. Ale to jen tak pro zasmání v koutku. Neumím si v titulní roli představit nikoho jiného, ale Predátor byl podle mě přeci jen větší trefa do černého. Hudba ujde, postavy černobíle, scénář jednoduchý a děravý jako punčochy prostitutky. Za ty prachy - fakt ne, ale 45% = 2/5 si Komando pořád zaslouží. ()

m.a.t.o.

„Upozorňujem ťa Sully, že toto je moja slabšia ruka!" Komando ma v detstve akosi minulo, a tak som ho prvý krát videl až vo veku 23 rokov. Verím tomu, že pred 15 rokmi by som z tohto béčkového kultu bol uvarený a dnes mu dal z nostalgie minimálne o hviezdičku naviac, ale Arnie, máš skátka smolu, že si sa ku mne nedostal v 90-tych rokoch na pirátskej VHS :)) ()

Miki8888

Svaly, pěsti, kopance, krev, drsné hlášky atd. jedním slovem Arnold. Obecně žádný neobvyklý zajímavý film. Prostě akční film s Arnoldem ()

Kosmik 1

Tohle byl film (jako spousta dalších s Arniem) určen do jediné doby, ale mě se přesto líbí i teď. Některé filmy pro mě jsou prostě nesmrtelné a Komando je jedním z nich. :-) Nejakčnější z akčních snímků své doby, nad kterým se ale teď nesmí příliš moc přemýšlet. Po akci... Generál: "Nechal jsi něco pro nás?", Matrix: "Jo, jen mrtvoly!" 85% ()

Dreadd

Kvalita scénáře je snadno zpochybnitelná, děj je velmi jednoduchý a plný chyb a klišé. Herecké výkony jsou na míle vzdáleny od Oscarů, Arnieho vrcholem jsou dvě polohy jeho bicepsů. Triky jsou často zpackané a jedinou skutečně dobrou věcí by se mohl na první pohled zdát soundtrack Jamese Hornera. Jenže tohle akční béčko je při své tuposti neskutečná zábava. A to hned od prvních minut, kdy si Arnold v klidu vykračuje s půlkou stromu na rameni. A jakmile plukovník Matrix něco řekne, se stále stejnou tváří a nezaměnitelným přízvukem, téměř vždycky je to skvělá hláška. V závěrečně čistce si nezadá ani se svým vietnamským kolegou Rambem. Narozdíl od něj se však ani neobtěžuje s lukem a výbuchy ve filmu vypadají, jako kdyby se na natáčení přimotal Michael Bay. A ještě něco - s Arnoldem bych chtěl jít někdy nakupovat. "Let off some steam, Bennett!" ()

šerminator

Od děcka si to pamatuju jako klasiku akčních filmů, ale teď nedávno jsem se na to podíval v TV po delší době a musím říct, že je to film průměrný až podprůměrný. Škoda že dobrý námět kazí debilní provedení. Fakt nápad zlikvidovat všechny do časového limitu je parádní a přímo vybízí k akci. Špatné jsou dialogy, hlášky jsou trapné a suché a je jich hodně především! (...téměř každá druhá věta). Dokud je Arnie ve městě, ještě jakžtakž to jde, ale jakmile se dostane na ostrov, tak je to trapárna a zabíjení jak ve Žhavých výstřelech II. Samozdřejmě "hustěkrutopřísný" konec zakončený hláškou nesmí chybět. Ještě bych asi vyzdvihl hudbu. Na tři hvězdy jdu z nostalgie. ()

Autogram

Zhodnotím len podľa spomienok z detstva, keď sa požičiavala VHS kazeta s „najnovším švarcikom“. Dnes by som už neriskoval to pozerať a pravdepodobne si tak pokaziť mienku o tomto filme. ()

Jaro.Krafcik

Arnold sa po skvelom prvom Terminátorovi ujíma ďalšieho akčného filmu. Tentoraz ako plukovník Matrix ktorému unesú dcéru.A snažia sa ho nahovoriť aby zavraždil prezidenta. Paradox že sa film z 80. Rokov páčil 18 ročnému. Nieje to zas tak starý film, ale ak ho porovnávame s novými akčnými filmami určite by ich kvalitou prekonal. Na filme vadila len jedna nereálna scéna a to skok z lietadla do močiara. Komando je poriadna akčná jazda a nejako takto by mal vyzerať akčný film. 4* ()

Death

Jako malej kluk sem to hltal. Ted, kdyz uz od filmu cekam trochu vice, nez jen bezhlavou vybijenou tupych soldatu, to je jina kava. Scenar je opravdu velmi jednoduchy, ale ne uplne hrozny (vzdyt je to cisty akcnak), aspon ma tempo a nenudi, coz je u akcniho filmu obzvlaste dulezite. Akcni sceny jsou sice docela zabavne natocene, ale s realitou maji spolecneho asi tolik, co Arnold s charakternim herectvim :). No zkratka to chce zavrit obe oci a jen si vychutnavat to koseni. Ovsem at sem se snazil sebevic, tak to proste misty neslo. Vojaci sli Arnoldovi na musku jak dobytek na porazku a uplny vrchol byl, kdyz se jeden vojin plizil zezadu a misto aby okamzite strilel, tak si pockal, az se Arnold otoci a zastreli ho. Snesu hodne, ale tohle je fakt trochu moc. Pokud se ale nechate unaset pouze akcni vlnou, navic okorenenou o nektere opravdu povedene hlasky, budete vcelku spokojeni. ()

pfa

Legendární akční snímek, ve kterém jeden muž jaksi bez újmy unikne asi "dvěstě osmdesáti čtyřem" nepřátelům, ale pro milovníky i občasné diváky tohoto žánru dobrá podívaná. [8/1O] ()

Pit

Matrix Vs. Benett , pekne sa na to voľakedy pozeralo. Treba si to užívať a nerozmýšlať nad tým, že dnes už by takýto film neuspel. Vtedy to bolo pekné, akčné, Arniemu to sedelo a my sme sa všetci dobre bavili, a o to išlo. Tak čo ??? ()

Almásy

s odstupom casu urcite zachovate velku davku odstupu, ale ruku na srdce. kto z nas nezadrzal dych ked si arnie tak frajersky zavazuje snurky alebo ked so silou golema vystriela vsetkych terorirstov? ale inak, demencia najvyssieho kalibru :P ()

Pecival

Arnie jistě natočil lepší filmy (vedle Terminátorů jmenujme třeba paradní Total Recall nebo Predátora), ale co se týče hlášek, zábavných situací a naprosto dementní nevěrohodnosti nemá komando konkurenci. Abych se přiznal neumím si většinou představit lepší film, který bych pouštěl doma na pozadí když k nám přijde pár lidí na návštěvu - tohle se dá vidět pořád dokola a pobaví to pokaždé. Jako bonus pár dnes už legendárních scén. ()

HomeAlone

Nesmrtelna akcna klasika s dokonalymi Schwarzeneggerovimi hlaskami a presny priklad toho , ako ma vyzerat najväcsia testosteronova akcna pecka vsetkych cias . ()

Specs

Hlášky: Franck Kirby: - "Je někde Matrix?" voják: - "Ne, pane. Jen tato těla. Máme ještě hledat?" Franck Kirby: - "Jestli je naživu, tak tu bude hodně stop." & Arius: - "Teď uděláte úplně všechno, o co jsem vás před chvílí žádal." John Matrix: - "Hovno!" & John Matrix: - "Jseš fajn hošan, Sully, líbíš se mi. Proto tě zabiju jako posledního." & (John s Henriquesem si sedají v letadle.) letuška: - "Máte nějaká zavazadla?" (John ukáže na Henriquese.) John Matrix: - "Jen tady tohle." (Po odchodu letušky.) Henriques: - "Ještě jednou otevřeš hubu a zavřu ti ji pěstí." Cindy: - "Ukradnete mi auto, vyrvete mi sedačku, unesete mě, chcete, abych vám pomohla zachránit dceru, já to udělám a vy mě zatáhnete do střílení, kde umírají lidi, všude okolo je plno krve, pak vás vidím, jak vyrvete telefonní budku ze zdi a skáčete ze stropu jako Tarzan a pak vás ten polda chce zastřelit, já vás zachráním a on začne honit mě. Tak už mi řeknete, co se vlastně děje?" John Matrix: - "Ne." & John Matrix: - "Sully, pamatuješ jak jsem říkal, že tě zabiju jako posledního?" Sully: - "To je pravda, to jste říkal!" John Matrix: - "Lhal jsem!" & (Poté, co John pustil Sullyho ze skály.) Cindy: - "Cos udělal se Sullym?" John Matrix: - "Pustil jsem ho." & Cindy: - "Proboha." John Matrix: - "Co je?" Cindy: - "Vždyť to není letadlo, to je kánoe s křídlama." John Matrix: - "Tak nastup a pádluj." & (John zarazí trubku do Bennetteova těla a začne z ní unikat pára.) John Matrix: - "Na to už nemáš páru, Bennette." ()

jenik71

K těm šťastlivcům, kteří tenkrát měli doma zázrak jménem VHS, jsme se chodili hromadně dívat na filmy, které jsme v naší TV a ani v kinech vidět nemohli. A "Komando" byl tehdy jasný akční hit. V některých pasážích filmu jsme si to pěkně stopli a zkoumali svalstvo Arnolda. A hltali jsme, jak kosí hromady nepřátel. Kdybych to hodnotil tehdy, dal bych jasných 5, dnes tak za 3, průměr tedy 4 hvězdičky. Já vím, film je vlastně šílená kravina, ale efektní a s Arnoldem v nejlepší formě. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)