Newyorský detektív Frank Keller (Al Pacino) a jeho kolegovia Terry (Michael Rooker) a Sherman (John Goodman) vyšetrujú sériu vrážd. Obeťami sú výlučne muži, všetci boli zastrelení, všetkých zastihla smrť v posteli za zvukov piesne More lásky a všetci si podali veršovaný inzerát v zoznamovacej rubrike časopisu pre slobodných. Aby našli vraha, Frank a Terry sa vydávajú za osamelých mužov a podávajú podobné inzeráty v nádeji, že ich privedú na stopu. Ozve sa im niekoľko žien, medzi ktorými je aj blonďavá predavačka obuvi Helen (Ellen Barkinová), obetavá slobodná matka malého dievčatka a vášnivá milenka. Frank Keller, skúsený detektív s dvadsaťročnou praxou, ktorý ani vo chvíľach voľna neprestáva byť v strehu, sa do nej zamiluje. Za sebou má jedno skrachované manželstvo a neverí, že by Helen mohla byť chladnokrvnou vrahyňou. Lenže Helen má doma zbierku starých platní, medzi ktoré patrí tiež More lásky, ktorú Keller našiel pri jednej z obetí a naviac má na chladničke označené mená mužov, ktorí sa stali obeťou neznámeho vraha, teda vrahyne. A tak je Frank Keller nútený zvádzať krutý vnútorný boj, kde na jednej strane stojí láska a na druhej varovanie sebazáchovného inštinktu. (TV JOJ)

Pakr

Al Pacino jak ho známe - tedy v plné palbě, poněkud klidnější, než jsme u něj zvyklý, ale stále "pan herec", který si to na plátně dává. Spíše než pořádný thriller / krimi mně Moře lásky příjde jako milostné drama okořeněné o špetku toho kriminálního živlu, kdy se již jednou rozvedený policajt při řešení případu nečekanně poblázní do jedné z "potencionálních pachatelek" a snaží se tak opět o to, aby jeho život nabral určitý směr a smysl... ()

Bounded

Někdo říká rutina a nuda. Já to považuju za zlatou dobu. Tohle jsou filmy přesně pro mě. Dávkujte mi saxofon, noir a Pacina a budu spokojenej. Scénář, kterej mě zase jednou překvapil inteligentním humorem a vůbec celou stavbou, herci, kteří správně hláškují a zatčenej Samuel L. Jackson. Jediná chyba se udála u mě, protože ať znám herce z pozdějších rolí jak chci, stejně jsem se nechal vést příběhem a vraha si nedomyslel dopředu. Krásně vyseknutá žánrovka, která hraje na o něco veselejší notu než třeba starší Chinatown. ()

Stanix

Příjemná poklidná dramatická jízda. Nemám co vytknout, film sqele odsejpá se spádem z mírného kopečka, aby vás na samém konci kopnul do hlavy se slovy "tos nečekal co voe?!". ()

celticek

Al Pacino zahrál dobře, takové role mu sedí, ale bohužel ani on nevytáhl snímek z průměrné šedi. Nikdy bych neřekl, že by byl schopen vytvořit s Goodmanem fungující dvojku. Klapalo to. ()

JohnnyKladno

Dobře vybudovaný, skvěle zahraný. Al Pacino je prostě nejvíc herec. Více než krimi je to spíš taková romance s krimi zápletkou. Tenhle mix žánrů ale prostě vyšel a já si to moc užil. Pacino, jak jinak jako drsný a neotesaný detektiv, vyšetřuje sérii vražd kde se zdá, že pravděpodobným pachatelem může být žena. No a díky vtipnému pokusu o vyřešení případu si začne románek s mladou, svobodnou matkou, ve které v průběhu času cítí hlavní podezřelou. Příjemné pokoukání, skvěle zahraný, fajn nápady. Slabší 4*, ale pořád 4*. 70% ()

Fozzy

Film velice povedený, klidně i na 5*, ale něco mi tam chybělo.Asi to byl trochu jednodužší scénář. Výkon Al Pacina tradičně výborný. Potěší účast Johna Goodmana. ()

kubilov

Dost zajímavý projekt, kterému se Al Pacino upsal jako prvnímu, při svém návratu k aktivnímu filmovému herectví, je dosti neotřelou kombinací krimi thrilleru a romantického dramatu, který pozoruhodně funguje. Mezi Alem a Ellen to dostatečně funguje, podobně jako v policejním vztahu Ala s Johnem Goodmanem, který jakožto ještě ne úplně zavedený herec vedle herce takového kalibru rozhodně nepředvedl špatný výkon, právě naopak. Vše funguje jak má, slalom mezi žánry je v mezích a navíc je tu Samuel L. Jackson. Co víc si od takovéhoto filmu přát? ()

ostravak30

Al Pacino je jedním z těch důvodů, proč na film koukat. On snímek jistě pozvedl výš. Bohužel milostná linka jednoznačně převažuje a zastiňuje kriminální příběh. Ten by se mohl jevit zdánlivě zajímavě, alespoň zpočátku to tak vypadá, jenže záhy padá právě do samostatné odnože Franka Kellera a Helen. Teprve v závěru dojde ve své podstatě k náhodnému odhalení pachatele. A ani tady nejde o žádné mimořádné drama. Film postrádá i napětí. Detektivové se chytnou jedné verze a žádné další neprověřují. Frank se navíc zpočátku chová jako zkušený policista, ale časem začne myslet ptá.em a tak si ani nejjednodušším způsobem neověří, zda jeho partnerka náhodou vrahem není. Přitom nastanou situace, kdy pochybuje. Scénář je opravdu špatný a nevěrohodný. ()

Riverin

Veľmi vydarený neo-noir, vlastne ak sa povie neo-noir napadne mi na myseľ práve tento film, a to vďaka skvelej atmosfére, zápletke a ufajčenénu Al Pacinovi. Skvele mu sekundoval aj John Goodman, no Ellen Barkin mi príde rapídne asexuálna na femme fatale. Najviac na mňa urobila dojem scéna z reštaurácie a pohľad zronenej ženy. A tiež treba spomenúť osudnú pesničku "Sea Of Love". ()

Forum.

Neuvěřitelně příjemný film. Celou dobu jsem měl chuť dát Al Pacinovi pusu za to jak to hraje. Nicméně konec je dost odfláknutý a tuctový. 75% ()

calculus

Velmi solidní film, na tu dobu nepochybně. Toto krimi si budu pamatovat díky skvělé atmosféře a triu Pacino, Goodman, Barkin. Uznávám, že jsem tady zaznamenal neblahý pocit umělého vývoje událostí, ale budiž... V místní TOP10 jsou i větší krkolomnosti (Sedm), navíc podle mě přehnaně opěvované. ()