Co má Jennifer na svědomí

• Veľká Británia What Jennifer Did
Veľká Británia, 2024, 87 min

Jennifer Panová zavolá na tísňovou linku, že její rodiče někdo zastřelil. Vyšetřování případu se ale brzy začne točit hlavně kolem ní. (Netflix)

Djoker

Spoiler v názvu je vždycky problém. Případ Jennifer Pan doručí mnoho materiálu z výslechové místnosti a je svým způsobem hodně mrazivý, protože jde o klasický family shit. Když je ale celou dobu zřejmé, co se stalo, tak zkrátka nemůže jít o struhující záležitost. Netflix sice v pravidelných intervalech fluše haldu true crime dokumentů, ale stále častěji jsou odfláknuté. Méně je někdy více. ()

rikitiki

Dokustory je natahovaná nejtrapnějším možným způsobem. Všichni vypovídající říkají zjevné věci, pak se dramaticky odmlčí, střih na druhého mluvčího, a ten zopakuje ještě jednou to samé trochu jinými slovy.  Nuda, neumětelství, a kakul dosáhnout požadované stopáže za každou cenu. ......  Kriminální příběh je smutné vyprávění o generačním míjení, kdy rodiče z Vietnamu měli pocit, že dcera se jim za péči a výchovu musí odměnit poslušností a naplňováním jejich představ o jejím životě, zatímco v Kanadě vyrostlá dcera chtěla prostě jen žít a dýchat sama za sebe. Bylo mi jí fakt líto, protože ona neměla jedinou blízkou duši..... Dokument od začátku fandí policii a dělá to někdy až neuvěřitelným nadbíháním. Nikdo se vůbec nezeptá na možný motiv spolupachatelů, nevysvětlí jejich vzájemné vztahy, nijak nevyšetří vysvětlení, které dala sama Jennifer, odbydou to bez důkazů s argumentací, že je lhářka. Přičemž sama policie lhát může a ještě je to ukázáno, jakože má fištrón.... Nikdo jí nezavolá nebo neupozorní na možnost vzít si právníka... Ne, tahle true crime mě o kvalitě místní policie fakt nepřesvědčila. SHRNUTÍ: Zfilmovaný důkaz o neschopnosti kanadské policie. ()

Vyrida

Případ hrozný, ale na hodinu a půl dlouhý dokument to nestačí. Hlavně proto, protože přeživší otec do vyšetřování hodil vidle a tudíž poslední třetina filmu už to byla pro policii prostá formalita a pro mě naopak nuda... ()

oveckaoa

Ženská se stěhuje s rodinou z Vietnamu do Kanady.  Rodina po ní chce, aby byla doktorka, ale  ona to nechce tak předstírá , že to studuje pak si najde chlapa, ale on je/byl  drogový dealer  a rodičům se to nelíbí tak jí zakážou se s ním stýkat. Ona na ně kašle a pak si domluví na ně vrahy oni zabijou její matku  a postřelí otce ona pak zavolá na policii a hraje to na to, že jich přepadli. Dokument dobrý jen je to minimalistické a nevysvětlí se tam proč pokud zhruba od půlky věděli, že lhala ji nenapíchli na detektor lži (pokud to teda v Kanadě není nelegální nevím zjišťovat to nebudu). 60 procent ()

Pavlínka9

Ten příběh znám. Slyšela jsem ho ve velice podrobné verzi a má to vlastně i dvě strany. Jedna je výchova, ve které Jennifer žila a druhá je pak strana, kterou si zvolila Jennifer sama. Není to tak jednoduché, ale i tak to, co udělala je neuvěřitelné... ()

Skeksis

Smútiaca Jennifer so sklesnutou hlavou a kopou lží ma srala od začiatku. Je možné, že polícia okamžite nepreverila konverzáciu v mobiloch všetkých troch členov rodiny? A ako je možné, že ihneď nepátrali ani po histórii retardovanej dcéry obetí. Ako naozaj... tá žena vyzerala a správala sa ako retard. Až na to, že (možno) retardovaná nie je. Nejaká blbka, čo iba hrala na piano, rodičia z nej chceli mať lekárku, keď zistili, že je na to sprostá, tak farmaceutku, a keď nedala ani to, tak už by ju asi najradšej videli niekde pod drnom. Takže veselica by sa tu nediala nikdy a rodičia tiež neboli bez viny. Nuž, plánovať vraždu, a potom sa tváriť, že som nevinná obeť, tak to chce minimálne Zlatú malinu. Táto žena by ju určite dostala. Mimochodom, dokument bol otravný, neviem prečo by som sa mala asi hodinu z hodiny a pol pozerať na ksicht retardovanej kravy zo statickej kamery. ()

klukluka

Vysloveně slabý. Kanaďany vnímám jako takový Švýcary Severní Ameriky. Jejich střední třída mi přijde enormně nudná, hyperkorektní, otrocky poslušná, s minimální schopností empatie. Pokud se někdo jen trochu vymyká, propadají hysterii. Holka byla oběť. Že ji v ní neviděli ti tupí vyšetřovatelé, to se dá ještě pochopit. Že ji v ní nechtěla vidět rodinná známá- OK, přišla o nejlepší kamarádku. Že ji tak nevnímala psycholožka, byť policejní, to už je na pováženou. A že ji v ní nespatřili tvůrci tohohle dokumentu, to je trestuhodný. Ti bezcitní, manipulativní rodiče sklidili, co si zasloužili. P.S.1: Plně souzním s komentem od rikitiki. P.S.2: Smutnej příklad toho, když vás název filmu připraví o možnej moment překvapení. ()

KangKun

Krimi dokumenty dle mého nemusejí nutně informovat o případu pomocí napjatého vyprávění, upřímně to někdy působí až neuctivě, tudíž nevnímám jako problém, že už od začátku zde víte o co vlastně jde. Je to opravdu ošklivá tragédie, ke které došlo vlivem přísné výchovy v kombinaci s charakterem, který má blízko ke zlu. Doporučuji navštívit youtube kanál Krimi příběhy kde je tento případ lépe zpracován v 60ti minutách - odkaz. ()

Warhorr

Dalo se to. I když už to smrdí od začátku a člověk nemusí mít IQ 150 aby zjistil, co tu asi tak nehraje, tak v rámci žánru dobrý true crime. Hodně je to stavěné na real záznamech z výslechové místnosti a můžeme tak pozorovat vyslýchající v akci. Chtělo to ale ještě více informací o zbylých zainteresovaných osobách. ()

TheSpearCZ

Tenhle true crime příběh je mrazivý, stejně tak jako celé vyústění toho, proč se v tomhle případu muselo vraždit, ale mám dojem, že kdybych si místo tohohle pustil podcast, tak to vůbec ničemu neuškodí a ještě ušetřím čas. Především nemůžu napsat, že by mě tvůrci potěšili a na to, že to trvá bezmála hodinu a půl, tak je to natahované a o vedlejších zainteresovaných lidech se nedozvíme takřka nic. Výslechy Jennifer se mi nezdály špatné nebo nudné. True crime fanouškům bych doporučil, ostatním už ne. A je mi opravdu líto mamky v tomhle případě, strašné, co se může odehrát. Čisté 3* ()

Psycho.R

Vždy u nepodařených dokumentů o skutečných zločinech váhám, jak hodnotit, aby to nevyznělo jako znevážení památky obětí. Pripad je to, samozřejmě, otřesný, hlavně tim, kdo a proč to celé inicioval. Ale film je převážně složen ze statické kamery výslechu, coz by nemuselo být špatně, ale po chvíli to začne být nudné. ()

mdf

Svým způsobem hodně nudné a vlastně je to jenom o natahování a natahování něčeho,co ani nebylo nijak zajímavé, pokud se to tak vůbec dá říci a můžete to sestříhat do 20 minut, je to jen o tom,že dáte záběry z policejních výslechů,do toho nějaké výpovědi vyšetřovatelů a dokument je na světě ()