Láska přes zeď

• Španielsko Pared con pared (viac)

Mladá klavíristka Valentina chce v životě začít znova, vynálezce David odvedle zase nesnáší hluk. A tihle dva se seznámí díky stěně, přes kterou jde všechno slyšet. (Netflix)

viperDavid

Tentokrát mi netflix nabídl klasickou romanťárnu 100x ohranou a nereálnou, ale s výborným nápadem. Já své sousedy sotva znám...vlastně je ani nepoznám i když mě na chodbě zdraví, natož abych si s nimi pokecal přes zeď. Tady těm to docela funguje i když je to na žalobu stavebního úřadu. Hodnotím spíše klatně přes to, že je to tak půl na půl, hlavně kvuli krásné Atianě, která až neskutečně připomíná Kaley Cuoco (BBT kdyby to někoho nenapadlo) ()

Necrotongue

Jak tohle okomentovat? No, šlo o romantickou komedii, takže pokud si někdo od snímku sliboval děj, který prověří divákovu inteligenci a přijde s překvapivým zvratem, buď netuší, co je to romantická komedie, nebo je bloud. Já jsem dostal přesně to, co jsem očekával: předvídatelnou, místy milou, často klišoidní záležitost, která mě nikterak neuchvátila, ale na druhou stranu ani neurazila. Úhlavní hrdinka mi byla sympatická, aniž bych tušil, že vlastně není herečkou (už jsem ale pochopil, proč se ve filmu zpívalo), úhlavní hrdina působil na druhou stranu patřičně zanedbaným až omšelým dojmem, a i když byl příběh v podstatě chabý a tak trochu nablblý, jaksi mi nevadilo strávit u něj hodinu a půl, což asi ospravedlňuje tu třetí pěticípou. / Poučení: Máš hlučné sousedy? Izoluj. ()

stret

Trocha sa hanbim, ale ja som si toto pozrel, aj ako odporca europskej produkcie (s vynimkou severskej a britskej). Aitana je vo veku kedy svoju mladost este dokaze monetizovat. To, ze som tento počin dokazal pozriet az do konca a na jeden krat - musi nieco znamenat. Len neviem co a radsej to nebudem hlbsie skumat. ()

filipvrbik

Ze začátku sice lehce naivní kýč... Ale postupně jsem si pár, který se nikdy neviděl docela oblíbil.. Sociofobický agorafobik David a krásná zpěvačko-klavíristka Valentina k sobě nakonec cestu najdou a na rozdíl od spousty romantických komedií, to mezi nimi skvěle funguje, i když jak známo se nikdy neviděli. Láska přes internet by byla už dneska jako namět na film blbost, tak tvůrci vymysleli jiné řešení, které sice nedává smysl, ale dokonale funguje a v Davidovi jsem se viděl, jako by mi z oka vypadl, tekže dávám o hvězdu navíc...80% ()

Arsenal83

Láska cez mobil nahradila láska cez stenu, takže zase utajené spoznávanie sa bez poznania vizáže. Naivné a hlúpučké, bez pridanej hodnoty (vraj na rozdiel od francúzskej verzie), len s poznaním, že keď idete na casting a povedia vám, aby ste zahrali Beethovena, stačí vedieť len spievať, čo tam po nejakom piane. Bezpochyby dôsledok toho, keď do hlavnej hereckej roly nedáte herečku, ale speváčku, ktorej ako náprotivok mohli dať aj niečo iné ako nežiletkára. Na záver už len chýbala Brychtová a jej magická formulka: Stenu dáme preč! ()

• Aitana je hlavným povolaním španielska popová speváčka a na Pyrenejskom polostrove ju volajú "španielska princezná popu". Jej spevácke kvality boli preto čiastočne využité aj vo filme. (Arsenal83)