Modří andělé jsou tajná jednotka hongkongské policie, kterou vede kapitán Sung. Tuto jednotku tvoří tři špičkové agentky: Yardley, Rosa a Amy - smrtonosné trio! Každá z nich je krasavice a... bojovnice, jaké není rovno. Hongkongské úřady se začnou dožadovat jejich pomoci, když se do města vrátí Jacky Chen, člen jednoho z největších syndikátů. Jacky se střetl s jedním z šéfů newyorského podsvětí a teď se chystá výměnou za osobní svobodu zradit své bývalé kumpány. Modří andělé chtějí informace využít k tomu, aby vypátrali jeho šéfa Chu Chung Shinga, muže, který zbohatl obchodem s otroky. (Intersonic)

Pecival

No popravdě - žádný zázrak. Zvlášť na HK konce 80. let. Pár sympatických scén by se našlo (mě dostával padouch jménem Jackie Chan - což je zdá se výmysl Českého překladu - který standartně dostával nakládačku od svých ochránců). Dalším pozitivem je, že se s tím moc nepárají, mrtvol hromada a vůbec hodně gore scének. Také Moon Lee je tady hodně šik, ale je tu přiliš přestřelek a málo bitek. Hodně, hodně slabé tři. ()

mira007

Ve své době pecka ! Ohromné množství akčních scén na jeden metr čtvereční, jedna popová písnička a jedna pěkná číňanka co se umí prát a střílet. ()

Bozvav

Typický honkongský film své doby. Scénář klišé, střih a kamera strašlivé, dialogy ubohé, veškerá akce zrychlená. Jediné co lze vyzdvihnout a ocenit, je výborná kaskadérská práce a skvělé fyzické výkony hlavních aktérů. v tom čínská a honkongská produkce vynikaly. Jinak děs běs, který jsme ale v roce 90 a výše docela žrali. Za mne dvě bojové hvězdy. ()

drankeryth

Tento film som videl strasne davno a teraz som mal prilezitost ho znova pozriet. Aj tentokrat ma to tiez bavilo. Od zaciatku az do zaverecnych tituliek sa nieco dialo vo filme a nudu som ani raz nepostrehol. Nejake konkretne malickosti sa mi vo filme nepacili, ako boli prehnane vybuchy od brokovnice, akoby niekto tam hadzal granaty:) Niektore hlasky tam fakt boli na zasmiatie, ake su dementne. Typek jmenem Michael asi moc pozeral westerny, ked povedal a nie len raz, ze s pistolou sa zivi, tak aj s pistolou umrie. ()

MickeyStuma

Stará dobrá akční škola v produkci HG mající švih, elán a ohromnou energii. 'Zabijáci andělé', jak by se asi mohl přeložit originální název, jasně předznamenává, kdo bude středem zájmu. Máme tu tři mladé policistky tvořící speciální jednotku pod názvem -Modří andělé-, které budou muset, ve snaze ochránit svědka, čelit bezohlednému, ale sentimentálnímu zabijákovi. V polovině osmdesátých let měli John Woo, Ringo Lam a Tsui Hark již své filmové renomé, co se týče tvrdosti akčních filmů a tak dle inspirace vznikly další je napodobující. Někteří tvůrci šli ale o něco dál a do takových snímků přidali i ženské hrdinky. Příkladem může být i u nás známý snímek uváděný jako 'Red Force' (1986), někde známý i pod názvem 'In line of duty'. Snímek ´Sha shou tian shi´ už je jen levnou kopií, který se řadí mezi desítky dalších v takovémto ražení, ale to neznamená že fanoušek akčních asijských filmů si nepřijde na své. Spousta akce ve zběsilém tempu s takřka minimem dialogů v rámci akční zábavy již dnes nevytváří nic jiného, než příjemnou nostalgickou vzpomínku na dobu, kdy jsme chodili jako Quentin Tarantino do videopůjčoven a takovéto filmy hltali jeden za druhým. Skutečně jde pouze o rychlou akci v rámci bojového umění, přestřelek a výbuchů za použití dnes už naprosto úžasných kaskadérských scén. Vše je odlehčeno patřičným humorem, takže nic než levná ryze asijská akční zábava v plné palbě. Klasická akční šablona je samozřejmě zachována, což znamená, že se na konci lze dočkat ne zrovna malého souboje. Na našem videotrhu byl snímek uveden jako první film v sérii nazvané 'Ultra Force' ()

Psycho.R

Jak už tady někdo psal, je to HK verze Charlieho andílků, ale příjemná. Jeden postava, se jmenuje Jackie Chan a často je o ní ve filmu zmíňka, což zní v češtině celkem vtipně. Já se bavil i akce byla ucházející. ()

Cortesz

Příběh ucházející, herci taktéž, ale akce je výborná a její docela hodně, ale nedokážu se vyhnout srovnání s Red Force, které je poměrně lepší, jak už po stránce příběhové, která není tak směšná, tak i postránce akční a herecké. ()

teltri

To bol náš veľký hit na VHS! To bola naša akčná škola po revolúcii. S kamarátom sme pozerali niektoré akčné scény stále do kola a napodobňovali sme ich :-) Funkcia spomaleného prehrávania na starom československom video prehrávači to umožňovala :-) Ach, kde sú tie časy? ()

djbarrel

"Živím se pistolí a pistolí také zemřu ... " Maximalistická střílečka / mlátička . Špatný příběh, špatní herci . Skvělé kung-fu a mraky zbraní a mrtvol. Prima oddychovka na volný podvečer. Víc od toho, ale nesmíte čekat. 65 % ()

montel

Gangster Chan požaduje policejní ochranu před mafiánským klanem Stínů, výměnou za seznam jejich členů. Chránit jej musí speciální ženský tým Modrých andělů....Stejně jako Red Force nebo Železní andělé, tak i Ultra Force nabízí spoustu akce hongkongského stylu. Ani po tolika letech mě to neomrzelo. 70% ()

michalkop

Film, který nezaujme dějem, kamerou, střihem ani hláškami. Na akční film příliš pomalý, na krimi příliš jednoduchý, na thriller příliš nudný. Na to, jak jsem se po přečtení úvodního textu na film těšil, je to příšerné zklamání. K tomu se přidává dle mého necitlivý dabing a ošklivé hlavní aktérky. Filmu jsem dal šanci 20 minut a nemám sílu dokoukat. Za tu dobu bylo nejlepší pěvecký číslo v klubu (asi 0:15:00). A perlička na závěr - místo toho, aby ve filmu hrál Jackie Chan, mají tam postavu pojmenovanou Jackie Chan... ()

Mark1983

Pochopitelně jako školáka mě to docela bralo, a navíc čínský filmy tenkrát pršely stejně jako ty zápaďácký. Ale jak čas jde tak se časem všechno mění, a to platí i u filmového vkusu. I když ve mě tento film nevzbuzuje antipatii,ale sympatii také ne. Spíš je mi lhostejný. ()