Předělávka akčního hororu (Anakonda) z roku 1997 o skupině dokumentaristů, kteří pátrají po obřím smrtícím hadovi v Amazonii. (JasonCZ)

verbal odpad!

Mě tedy ve své době na rozdíl od zdejších gejů původní Anakonda nějak až velmi oslovila, byla tehdy minimálně unikátní a atmosférická, proto mě tento plagiátorský Kuomintangův létající cirkus aka Anakunda velice nasral až znechutil. Pokud bych velkoryse pominul naprosto pičoidní děj, kdy si snad „scénárista“ před vykrádáním musel uklohnit smaženici ze žluklých křepelčích vajec a reiši houbiček, marinovaných v toxickém odpadu ze Žluté řeky, totálně trapné až dementní opičí čurákování v podobě retardovaně prkenného přehrávání všech zúčastněných porážkových rýžožroutů či peklotyčně iritujícího sinoliliputa, tak ani ten vlastní mackoplaz tomu dvakrát nepřidal. Byl totiž zjevně upirátěný v Sonny Vegas a nedbalým soudruhům kromě soudnosti místy řádně utíkalo i měřítko. Je to prostě nepochybně značkový filmm, něco jako tutově originální apartní fenolová čtyřpruhová bundička Addidas či ftalátové botky PLIMA z Aliexpresu, s nimiž se dá krutohustě pofrajeřit maximálně do prvního vyprání / prvních desíti kilometrů, nebo než se vám udělá první ekzém už ve zkušební kabině. Tudíž nepominu vůbec nic a budu veskrze malorysý, protože kdybych chtěl čumět jen na hezky natočenou přírodu, která by se ze mě snažila udělat totálního kokota jen trochu, naladil bych si zaručeně pravý Nassional G.O.Graphik. ()

Wacoslav1

Ťamani si udělali svojí verzi Anakondy. Po trikový stránce je tu sice vidět, že lidová strana do toho nasypala nějaký ty prachy na efekty, ale to je to jediný co tu stojí za zmínku plus možná i některý doslovný scény překopírovaný z Americkýho originálu kterej možná nebyl žádným skvostem, ale proč něco takovýho oživovat a recyklovat v současných podmínkách je mi záhadou...25% ()

darkrobyk

Čínské filmy až tak nemusím, Hong Kong je jiná káva, ale tentokrát se mi tahle recyklace líbila. Krásná příroda, spousta živých hadů! a velmi dobré speciální efekty. Samozřejmě co byste asi mohli příběhově čekat od filmu, kde chce pytlák, vskutku odporný ultrapadouch, ulovit kvůli prachům obří rudou anakondu a je mu zcela jedno, koho pro svůj záměr využije a použije. A rozhodně nechybí několik napínavých akčních scén včetně finále. Ultrapadouch je podobně jako had téměř nesmrtelný, a tak kdo s koho se mění na divokou jízdu o život. Efektní byl hadí déšť. Výborný vizuál a úderná hudba. Těžko říci, co jiného by divák měl od podobného snímku očekávat... ()

pornogrind

Původní Anaconda(1997) s Jennifer Lopez mě osobně ve svý době moc neoslovila. I přes svoji nevalnou kvalitu ale u některých diváků získala téměř kultovní status(vzniklo i pár pokračování) a možná i právě proto vznikl tenhle čínskej remake jestli se to tak dá nazývat. Samozřejmě nejde o nic světobornýho(co se týče filmařiny) a ani nevím jak k tomu budou přistupovat a jak to budou brát ti kterým se líbila původní Anaconda s J. Lo ale za mě to určitě průser není. Kupodivu digitální efekty jsou na celkem dobré úrovni(což jsem nečekal) a až asi na dvě scény nepůsobí ani nijak směšně. A co se musí filmu nechat tak to, že disponuje téměř nepřetržitou Non Stop akcí. Skoro pořád se tu něco děje a hadů si divák opravdu užije. A i proto ty 3hězdy dám. ()

Morholt

Původní Anakondu jsem viděl snad před pětadvaceti lety a nijak mě neoslovila, takže mi v paměti utkvělo jen to, že v ní obří had žral lidi. No a tohle je to samé, jen na čínský způsob. Co musím filmu přiznat je to, že plazy se tu nešetří. Je tu megahad, velký had a spousta malých hadů a háďat, takže v tomto ohledu je se na co dívat.Ale i když je té akce dost, začne to po chvíli působit trošku monotónně, protože had, co se zabíjení týče, není žádný lumen. No a pak je tu ječící potrava, která dokáže ze všeho nejvíc lézt na nervy, což je ale u mě dáno i tím, že jsem tomu asijskému hereckému projevu nikdy nepřišel na chuť. Fandy oroginálu by to mohlo oslovit. U mě je to za 35%. ()

Trevor

Tak na rozhraní 2-3*, efekty sú v druhej polovici solídne ale trochu prehnane ukričaný, na čínsky spôsob, úvod môže niekoho úplne odradiť aj keď nakoniec to nie je úplný prepadák je to tak na rozhraní 40-50%, žiaden zázrak, taký ten film na zhltnutie a zabudnutie. ()

Lachtaan

Moje nejoblíbenější gulity pleasure ožilo v ryze čínském remaku, kdy soudruzi z Dálného východu získali od studia Sony práva na to vyřádit se na jednom z nejznámějších filmových monster z ranku béčkových hororů. Vzhledem k tomu, že první dva díly Anakondy mám fakt rád, jsem tomuhle chtěl šanci dát, byť kromě fakt povedených efektů, kde je vidět, že Číňani na to ty prašule mají, není o co stát. Téměř krok po kroku totožná reimaginace 97kové Anakondy s pár vykrádačkami té druhé je totiž také naprosto stejně hloupá. A taky jsem tak trochu naivně doufal, že konečně někoho napadne, že anakonda a krajta mřížkovaná není jeden a ten samý had. Ale záběry na snejkse se tu nešetřilo a to zkrátka musím ocenit. ()

oveckaoa

V podstatě to samé co Anakonda (1997) a Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004) jen v čínském provedení a s několika změnami. Několik amatérských herců  jede někam loďkou za novým kšeftem po cestě narazí na lovce hadů co chce chytit anakondu rudou. Jsou zde podobné smrti jak v obou filmech bohužel horší herci a jde na nich hodně vidět , že  přehrávají. Velkým plusem je vzhled hada což je proti takovému   Shen Hai She Nan (2022) co jsem  viděl posledně zlepšení. 60 procent ()

borec999

Sympatická snaha od Číny. S hodnotením je to na pomedzí 2 a 3*, príjemné prekvapenie bol samotný had, efekty a akcia s ním, ktorej bolo jednak dosť veľa a na ktorej bolo i vidno že tvorcovia mali peniaze. Pochválim aj využitie reálnych hadov v pár scénach. Hlavné negatívum: ide vlastne o remake Anakondy z 1997, kopírovanie deja a niektorých scén je takmer ctrl c ctrl v (čínsky klon postavy Jona Voighta, smrti postáv). Neurazilo ma vidieť rovnaké scény znova a občas trochu inak, no zároveň zážitok tým klesal a keby boli Číňania trochu odvážnejší a kreatívnejší, bol by som asi spokojnejší. Nehovoriac o tom, že postavy budú pre nás svojim správaním často dosť ukričané. Ako priaznivca animal béčkových hororov ma to neurazilo, ale vyslovene ani nenadchlo. 45% ()

Mamlas odpad!

Další asijská šaškárna, tentokrát s několika nounejmy s jejich herecky cirkusovým projevem, k tomu džungle a mizerně animovaný had. Občas použili i jeho gumovou obdobu. Protivné a velmi debilní. Utrpení to sledovat. ⬇️ 6% ()

Miroslav.Zac

Z první Anakondy (97) jsem si sedl na zadek. Na svou dobu šlo o velmi zábavnou podívanou. Tady jsem si neměl z čeho sednout - děj o ničem, had byl chvílemi odporně digitální (jindy byl jen podprůměrně digitální), jen ty scény s živými hady za něco stály. ()

mdf

Očekával jsem nějakou nízkorozpočtovou sračku,ale tady jsem byl opravdu překvapený,jak dobrý vizuál  to byl. ()