Na nebesích propukla válka. Hordy zrádcovských andělů, vedených nemilosrdným Gabrielem, se vydají na zem zničit lidské pokolení. Thomas Dagget koketoval před časem s kněžským rouchem, ale posléze se stal tvrdým losangelským policistou. Nyní vyšetřuje vraždu muže a při jeho identifikaci objeví několik nezvyklých věcí : potrhanou bibli zašitou v šatech, nekrolog o usmrceném plukovníkovi v arizonských novinách a exemplář knihy, adresovaný nebesům. Dagget se proto vydává do Arizony, kde se nachází i Gabrielův protivník Simon. Všichni se zajímají o mrtvého plukovníka, všichni chtějí ukořistit jeho duši. Přenese se válka z nebes na Zemi? (oficiálny text distribútora)

VanTom

Biblický krimi-horor sice nedisponuje úplně stupidním scénářem, jenže jeho náboženská (roz)vážnost a podprůměrná režie od prvních minut uspávají (příšerné triky naopak pozornost přitáhnou, ale je jich jen pár). Lehce žánrově zamrazí aspoň ze zpodobnění krvelačných (padlých) andělů ve válce, respektive z jejich hereckého podání démonickým Christopherem Walkenem a (epizodně) pekelným Viggo Mortensenem. ()

Martrix

Přestože tento kousek disponuje všemi atributy béčkového filmu, má i něco navíc, díky čemu jeho shlédnutí nemusí být ztráta času. Atraktivní a filmaři poměrně opímíjené téma a ne úplně blbý příběh. Pokud máte rádi mytologii, nebo vás aspoň baví teologické hrátky anděl vs člověk, tak by vás Widenovo pojetí mohlo příjemně překvapit. Na papíře to vše zní lépe, ale pořád je to i v tom béčkovém hávu vcelku originální. No a pak druhá věc, která Boží armádu lehce odklání od béčkového zařazení...Walken a pro mě jako kuriozitka i zajímavě obsazený Viggo Mortensen. Sice se mihl jen ke konci ve dvou scénách, ale působil přesvědčivě. Je to i díky tomu, že motivy Lucifera působily vcelku věrohodně...což je samozřejmě samo o sobě úsměvně blboučké prohlášení, ale nic opravdu chytrého se zatím neobjevilo, takže při té bídě, je Boží Armáda lepší než nic. ()

misterz

Vizuálna forma je typická pre mysteriózne filmy 90. rokov s náboženskou tématikou. Vtedy by som film hodnotil lepšie, ale teraz pri dnešných nárokoch je film v tomto smere naozaj len slabší priemer. Ani dejová linka nijak zvlášť nezaujme. Na druhú stranu, snímok výraznou mierou drží nad vodou výkon Ch. Walkena, ktorý ako záporák je absolútne dokonalý, scénky s ním som si vyslovene užil. Naozaj neviem o lepšom predstaviteľovi záporných postáv ako je on. S tým sa musí človek narodiť. Preto, aj keď film ako celok nijak zvlášť nenadchne, Walken ho vyťahuje na slušný priemer. 65/100 ()

Morholt

Překvapivě dobrý fantasy thriller o válce mezi dvěma frakcemi andělů a jedné duši, která může vítězství zvrátit na tu či onu stranu. Christopher Walken byl jako archanděl Gabriel výtečný. Nejvíc mě dostávalo, jak si vždycky musel opatřit nějakýho ubožáka, kterej by za něj řídil, protože na Zemi nemohl používat křídla a byl jen o málo víc než člověk. Potěšil i Viggo Mortensen v malé, ale zasádní roli Lucifera. Na druhou stranu bych ocenil lepší atmosféru a gradaci jednotlivých scén, především dialogy policisty Daggeta s Gabrielem potažmo Luciferem. Nicméně já jsem s tím, co jsem viděl, spokojen. 75% ()

erased

Podle popisu jsem se těšil na další z mých oblíbených biblických příběhů, tentokrát v hodně zajímavé formě a s fajnovým záporákem. Bohužel byl pro mě film spíše zklamáním. Příběh byl chytlavý, přesně jak jsem čekal, scénář celkově už bohužel ne. Hlavní hrdina je silně nesympatický, stejně tak přišroubovaná vedlejší romantická linie. Ne že by kousky andělů a Walkenovo čenichání nebyly zajímavé, ale zajímavý scénář pro mě skončil asi po dvaceti minutách, potom už následovalo jenom čekání na slibný závěr. I přesto dávám 3*, film si je u mě zasloužil právě tím padouchem a pěkným námětem. A přestože by mě zajímalo pokračování příběhu, nečekám že na další díly najdu odvahu. ()