Danny Roman (Samuel L. Jackson) je najlepším vyjednávačom chicagského policajného zboru. Jeho kolegu zavraždia tesne po tom, čo sa mu zverí, že podľa jeho informátora niekto spreneveril všetky peniaze z policajného fondu. Krátko na to vnikne do Dannyho domu inšpektor Niebaum (J. T. Walsh) so svojou špeciálnou policajnou jednotkou, ktorá objaví podstrčené účty zo sprenevereného fondu a dôkazy, že Danny zastrelil svojho kolegu. Od doposiaľ úspešného policajta Dannyho sa všetci odvrátia. Niekto celú aféru prezradí novinárom, pre ktorých je táto správa vhodná na titulnú stranu. Zúfalý Danny sa zabarikáduje v policajnej budove a drží tu ako rukojemníkov inšpektora Terrenca Niebauma, jeho asistentku Maggie (Siobhan Fallonová), zradcu Rudyho (Paul Giamatti) a veliteľa Granta Frosta (Ron Rifkin). Odmieta ich prepustiť, kým nebudú odhalení skutoční páchatelia. Budovu uzavrú a do akcie povolajú špeciálnu jednotku, v ktorej Danny ešte prednedávnom slúžil. Danny s ňou odmietne komunikovať a vyžiada si nestranného vyjednávača Chrisa Sabiana (Kevin Spacey) z iného okrsku. Zatiaľ čo sa polícia dohaduje o ďalšom postupe, vykoná skúsený Danny všetko, aby získal čas potrebný na odhalenie skutočných zločincov. (TV JOJ)

dehlie

výborný triller s dosť hustou atmosférou, napínavou hudbou a hlavne v hlavných úlohách s mojimi obľúbencami- jacksonom a spaceyim. ()

MkSallam

Překvapivý záblesk talentu u člověka, u kterého byste jej prostě nečekali. Od úvodních titulků až po samotný konec svižně natočený a promyšlený thriller, ve kterém se Gray může opřít o skutečně povedený scénář a hlavně o skvělé herce. Zápletka je velmi napínavá, kameraman si svou práci vyloženě užívá a pokud dojde na akci, tak je efektní a patřičně dynamická. Jen škoda těch podivných dvou minut na konci, to si fakt mohli odpustit... 9/10 ()

kamigava

Náhodou koukám na Primu a zahlédnu jakýsi krimi thriller, tak se na něj ze zvědavosti podívám. Vidím i Samuela L. Jacksona, tak to jsem ještě neviděl. Takto jsem reagoval a film jsem už nepřepnul až na reklamy. Přečetl jsem si info o filmu a námět se mi zamlouval. V roli druhého vyjednavače ještě navíc exceloval Kevin Spacey. Postava Jacksona, Danny si opravdu nedělal hlavu s radikálním dokázáním své neviny. S elitním výcvikem, znalostmi pravidel vyjednávání a s velkou trpělivostí se zabarikádoval v budově FBI, jako by to byl jeho dětský bunkr na hraní. Děj se začíná pořádně zamotávat ve chvíli, kdy na scénu nastupuje druhý vyjednavač Spacey. Ve zkratce mě tento thriller velice překvapil a divím se, že jsem o něm do té doby nevěděl. PS: Nejvíce mě dostala hláška Jacksona při osobním vyjednáváním se Spaceym - "Ale já nejsem žádnej druhořadej únosce!" :-D ()

laepus

Herecký koncert. Souboj dvou extrasilných osobnosti, od kterého nečekejte víc než od řemeslně dokonalého amerického akčňáku. A dostanete přesně ono - napětí, hlášky, akce, drama, zvraty. A to v podobě, která se neokouká. ()

Jaro_slav

Skvělej devadesátkovej thriller, kde SLJ dokázali přimět něřikat furt MAADRFAKKR a kde se magnetickej záznam zničí zlomením diskety a zastřelením zapnutýho stolního počítače. ()

mira007

Samuel L. Jackson jako profesionální vyjednavač, který si vezme rukojmí, protože na něj ušili boudu a Kevin Spacey  jako profesionální vyjednavač, který s ním profesionálně vyjednává. Zajímavá strhující hra nervů se zajímavým námětem se skvělými hereckými výkony. Škoda, že ten konec nebyl tak nějak méně předvídatelný. ()

Milky.

Za mě super. Bohužel jsem to viděl neočekávaně až od doby, kdy už bylo uneseno a navíc v odporném českém dabingu, který Negotiatora tvrdě shazoval do klasických televizních škvárů. Nehledě na reklamní bloky. Ale to tak je když čumíte na TV na hotelu. No nic, teď zhodnotím na 4* a chci to vidět ještě jednou. V normální kvalitě, původním znění a bez reklam. Aneb ano...sledování českých televizí kurví filmům pověst a z lidí dělá ignoranty. Aneb "Na co se díváš?" "Nevím, sem přepinal a cosi tam hraje". "A o čem to je?" "Nevím, nějaký film" ()

Renfield

Dialogově tak famózní, až těch několik málo akčních scén působí rušivě. Samozřejmě i ony jsou důležité, nejsou tu pouze pro zrychlení děje, ten něco takového opravdu nepotřebuje. Prozradí však hodně například o Chrisovi pozici v cizím týmu a z Dannyho nejednou udělají hrdinu, což sebou nese trochu toho ještě snesitelného devadesátkového kýče. Ten ději nijak neubližuje, není to o akčních scénách, jak jsem zmínil, podstatně zajímavější jsou vyjednávací pasáže (včetně těch prvních, kdy si ještě každý vyjednává na svém), výborná psychologická hra dvou bezchybných herců v nich. Což se naštěstí nepokazí ani v závěru, ke kterému děj postupně graduje, aby ani na chvíli neslevil z napětí. Snad až při opuštění domu ta tíha spadne, závěrečného domu... Výborná scéna, které zase ty odlesky devadesátek vlastně sednou. ()

Tomyš

Bez hlavní herecké dvojice v podání Spaceyho a Jacksona by to nejspíš nebylo úplně to pravé ořechové. Naštěstí tam jsou (hvězda navíc) a je to hodně dobrá podívaná. ()

WinstonS

Samuel L.Jacskon versus Kevin Spacey ane bitva jako řemen. Po dynamickém úvodu se do hry dostává převážně SLJ, který se však záhy ocitá v defenzívě díky zákeřnému faulu šéfinspektora Niebauma. Jenže SLJ se vzpamatuje, vyrovná hru a zaskočí obranu soupeře neotřelým fíglem - zajme jej spolu s dalšími 3 osobami a drží je jako rukojmí. V tu chvíli se na hřiště dostává zkušený KS, jenž se jeví být ve vrcholné formě a ve vzájemných slovních soubojích mezi ním a SLJ létají jiskry a hraje se pěkně od podlahy. Oba soupeři zvyšují tempo, ale KS málem doplatí na nekolegialitu zbytku svého týmu, jehož barvy ještě před časem hájil SLJ. A to se nám již hra dostává do finále a v něm se dějí věci. Tak neváhejte a běžte se na tenhle mač podívat, protože opatrná hra ze zabezpečené obrany a sázka na brejky je to poslední, co tato svižná řež nabízí. ()

crozet

Dobře a hlavně rutinérsky ukuchtěné drama s produktivní hudbou a spolehlivými hereckými tvářemi. V celém filmu ovšem o nic nešlo, protože jeho vývoj byl celou dobu velmi okatý.. ()

jacksax

Výjimečný akční film se skvělým obsazením, jedničkovými výkony a dobým dějem. Za jakýchkoliv jiných okolností bych dal 5, ale s teroristy (tehdy se jim ještě říkalo logicky únosci) se nevyjednává a to ani tehdy, pokud jím je američan Samuel L. Jackson. ()

bolan

Klasická Amerika typu Smrtonosná past (nebo zbraň), nebo jak se ty smrtonosný věci jmenujou. Je to trochu hloupý a furt se něco děje, takže se na to dobře kouká. Na vypláchnutí mozku uplně v poho, ale je to tak setsakramentsky americko-poldovský, až to chvílema nasírá. ()

ursinko

22.12.1998 Kino Strojár, cena lístka 56 Sk. Vtedy neuveriteľné kino, dnes stále solídny thriller s Kevinom Spaceym a Samuelom L. Jacksonom v hlavných úlohách. Kedykoľvek môžem znova. ()