Danny Roman (Samuel L. Jackson) je najlepším vyjednávačom chicagského policajného zboru. Jeho kolegu zavraždia tesne po tom, čo sa mu zverí, že podľa jeho informátora niekto spreneveril všetky peniaze z policajného fondu. Krátko na to vnikne do Dannyho domu inšpektor Niebaum (J. T. Walsh) so svojou špeciálnou policajnou jednotkou, ktorá objaví podstrčené účty zo sprenevereného fondu a dôkazy, že Danny zastrelil svojho kolegu. Od doposiaľ úspešného policajta Dannyho sa všetci odvrátia. Niekto celú aféru prezradí novinárom, pre ktorých je táto správa vhodná na titulnú stranu. Zúfalý Danny sa zabarikáduje v policajnej budove a drží tu ako rukojemníkov inšpektora Terrenca Niebauma, jeho asistentku Maggie (Siobhan Fallonová), zradcu Rudyho (Paul Giamatti) a veliteľa Granta Frosta (Ron Rifkin). Odmieta ich prepustiť, kým nebudú odhalení skutoční páchatelia. Budovu uzavrú a do akcie povolajú špeciálnu jednotku, v ktorej Danny ešte prednedávnom slúžil. Danny s ňou odmietne komunikovať a vyžiada si nestranného vyjednávača Chrisa Sabiana (Kevin Spacey) z iného okrsku. Zatiaľ čo sa polícia dohaduje o ďalšom postupe, vykoná skúsený Danny všetko, aby získal čas potrebný na odhalenie skutočných zločincov. (TV JOJ)

Bogrant

Vyjednávač si vyjednal svoje štyri hviezdičky najmä vďaka perfektným hercom, ktorí robia tento, inak menej výrazný thriller o niečo zaujímavejším. Jacksonovi fandíte hneď od začiatku a Spacey si vašu náklonnosť získa po pár minútach, takže spokojnosť. Aj záver sa dal zvládnuť. ()

Bragi66

Dva policejní vyjednávači proti sobě - to je herecký koncert. Je to takový vyjednávačský poker (škoda, že neukázali více vyjednávačských triků), ale poněkud to trpí dějovou chudobou a neobjevností. ()

motyka52

Nepochybně to mělo řadu logických děr, což může být problém u filmu, který nechce být jen klasickým akčním nářezem, ale něčím chytřejším. Jenže to celé bylo tak vtahující a napínavé, že jsem za celou tu dobu neměl ani jednou nutkání tak nějaké ty logické díry hledat. Takže jsou mi u prdele, protože já si ty dvě hodiny královsky užil, a to hlavně díky sympatickým - leč poněkud naivně se chovajícím - postavám, ale taky hudbě a střihu. Nenápadný nářez, náhodně objevený po 26 letech od vzniku na HBO Max. ()

Zabriskie

Nudný film s nezajímavou zápletkou, ve kterém zaujme jen herectví Kevina Spaceyho. Celou dobu se bez většího posunu v ději jen dokola střídají chvhíle vyjednávání a útoků na hlavního hrdinu. Nejvíc mě znechutil konec filmu, kde Jackson míří na hlavního padoucha s úmyslem ho zabít, ale nakonec pistoli s výrazem „ty mi za to nestojíš“ odkládá. V kolika filmech už tahle příšerná scéna byla? ()

Benilta

Kevin Spacey podává výborný výkon, stejně jako ve všech jeho filmech. Film má svůj nápad a zajímavost. 4* sice jen tak tak, ale přesto povedený film. ()

luken2000

Velmi dobry thriller s velmi dobrym obsadenim, S.L.Jackson ako Danny Roman, ktory konfrontuje svoje vyjednavacske schopnosti proti profikovi Spaceymu. Ulohy usite na mieru obom hlavnym postavam. Naozaj vyborny film, jeden z mojich najoblubenejsich. 5* ()

triscimy

Příběh nijak výjimečnej a padoucha jsem poznal po 10 minutách filmu.... vše to ale vynahrazují bravurní herecké výkony dvou hlavních představitelů, na kterých film konec konců stojí a padá. ()

gerojmanus

Tak vlastně nic novýho pod sluncem, ale herecký výkony obou dvou hlavních představitelů jsou, vlastně jako skoro v každým jejich snímku, dokonalé. Sečteno podtrženo jako celek tak 70% ()

Calvus77

Velmi příjemný thriller. Zápletka není zas až tak originální, kolikrát už jsme viděli, že na hodnýho poldu někdo ušije boudu a on se z toho musí vysekat...?! Ale tentokrát je to opravdu uvěřitelně zahrané. Ovšem s realitou to dle mého nemá nic společného, u policie (armády apod.) je subordinace jasně daná a nemůže se stát, že si někdo sám dělá co chce (obzvláště v přímém televizním přenosu) ()

Profík

Thriller nijak nepředvídatelný, ale přesto napínavý, hlavně díky ústřední dvojici. Tam vyčnívají Spacey a Jackson, bez nich jen za 3***, ale takhle 75% ()

Vindemiatrix

Protihra/souhra obou vyjednávačů funguje výborně, zčásti díky hereckým výkonům Jacksona a Spaceyho, zčásti i proto, že jsou jejich postavy a dialogy dobře napsané. O většině ostatních postav a o samotném ději už se to ale tak docela říct nedá. ()