Danny Roman (Samuel L. Jackson) je najlepším vyjednávačom chicagského policajného zboru. Jeho kolegu zavraždia tesne po tom, čo sa mu zverí, že podľa jeho informátora niekto spreneveril všetky peniaze z policajného fondu. Krátko na to vnikne do Dannyho domu inšpektor Niebaum (J. T. Walsh) so svojou špeciálnou policajnou jednotkou, ktorá objaví podstrčené účty zo sprenevereného fondu a dôkazy, že Danny zastrelil svojho kolegu. Od doposiaľ úspešného policajta Dannyho sa všetci odvrátia. Niekto celú aféru prezradí novinárom, pre ktorých je táto správa vhodná na titulnú stranu. Zúfalý Danny sa zabarikáduje v policajnej budove a drží tu ako rukojemníkov inšpektora Terrenca Niebauma, jeho asistentku Maggie (Siobhan Fallonová), zradcu Rudyho (Paul Giamatti) a veliteľa Granta Frosta (Ron Rifkin). Odmieta ich prepustiť, kým nebudú odhalení skutoční páchatelia. Budovu uzavrú a do akcie povolajú špeciálnu jednotku, v ktorej Danny ešte prednedávnom slúžil. Danny s ňou odmietne komunikovať a vyžiada si nestranného vyjednávača Chrisa Sabiana (Kevin Spacey) z iného okrsku. Zatiaľ čo sa polícia dohaduje o ďalšom postupe, vykoná skúsený Danny všetko, aby získal čas potrebný na odhalenie skutočných zločincov. (TV JOJ)

Echelon1

Po absolvovaní druhého pozretia som sa o kvalitách tohto počinu uistil ešte viac. Skvelý herci, scenár, hudba. Ak aj vy máte radi filmy tohto typu radi, určite to nevynechajte, stojí zato. Film z doby, keď ešte boli bez amerického gýču. ()

Tomislav

Jako akční thriller téměř dokonalé... ono téměř si neodpustím za špetku již obligátních klišé, která ale v tomto případě příliš neruší. Navíc se nejedná jen o přitroublou střílečku, takže i trochu intelektuálně náročnější divák si přijde na své. ()

fNdEsIECLE

....(neber jméno boží nadarmo), to je patetismus! Na moment to vypadalo, že se to vrtne vskutku nečekaným směrem. Ale kdeže. Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. A to je dobře. ()

Luqi

Každú prácu si treba vyskúšať aj z tej druhej strany...............teda vcelku zaujímavý nápad dostať vyjednávača do pozície únoscu, aj keď to čo drží diváka v napätí je šachová partia klasického dobrého policajta proti tým zlým. Tú však tvorcovia zbytočne "ochutili", aby nasmerovali film k čo najväčšieu počtu divákov. .................Keď tomu pridám nepresvedčivosť niektorých hercov a prehnanú výrečnosť niektorých postáv, tak tento film tesne preliezol 4 hviezdičky. ()

hakon

Hodně příjemný thriller po dlouhé době s dvěma hereckými esy. Překvapilo mě, že Morse nebyl po dlouhé době záporák a trošku jsem zavzpomínal na Johna Q, který z bezvýchodné situace taky podobně těsně vybruslil. Samuel L. holt umí a se Spaceym si padli do noty. Jednoznačně palec nahoru. ()

Rambo159

Tento film ma teda dostal na plnej čiare. Spočiatku som čakal priemerný filmík, avšak ako ubiehala stopáž a gradoval dej, tak ma to dostávalo do slastného opojenia. Všetko krásne zapadalo, nádherná filmová skladačka. To sa len tak nevidí. Jackson tam sadol výborne, ukázal sa, že to vie. Spacey takisto vložil do role všetko a tak tu máme setsakramentsky skvelý akčný thriller so všetkým, čo k tomu patrí. 5* ()

frolish

Zaujimavy, napinavy thriller stojaci nielen na (ocakavatelne) presvedcivej dvojici Jackson - Spacey, ale tiez na prepracovanom scenari, dialogoch (prvy telefonat s hapkajucim vyjednavacom dokonaly) a atmosfere. Kratsia stopaz by nezaskodila, ale stale nad mieru dobre zvladnuty pocin. ()

Wawer

Z na první pohled žánrovýho béčka od průměrného režiséra se postupně vyklube poměrně rafinovaný film, který svou rafinovanosti až vzdáleně připomíná slavnější L.A Confidential. Vše korunují přesné herecké výkony SLJ a Kevinem Spaceym počínaje typicky slizkým Davidem Morsem konče. ()

mls

Kto by čakal, že z celého 10 dňového nabitého voľného vyslielania HBO ho najviac osloví práve tento pomerne neznámy snímok? Ja určite nie a...bol som ohromený. Presvedčívý Jackson, dokonalý Spacey - fakt tvrdé. ()

Dement

Nebýt dvou hlavních představitelů, film by dopadl asi hodně špatně, ale s nima je to bomba. I po několikátem shlédnutí neomrzí. ()

derek007

Thriller starých časů. Žádné přehnané scény, velmi slušná zápletka a výborné výkony obou hlavních představitelů. Prostě skvěle odvedená práce, nic víc, nic míň. Ber nebo nech bejt:) ()

*Colorado

Kdybych měl hodnotit jen herce, tak je to bez debaty 5*, protože tady Samuel L. Jackson (určitě jedna z jeho nejlepších hlavních rolí vůbec) a Kevin Spacey excelují. Jinak jde o výtečný thriller s naprosto odzbrojujícími a propracovanými dialogy. ()

Akana

Solidní thriller s hrstkou nezbytných klišé (kolik už bylo scén, kde něco bouchne a hrdina kamsi odhodlaně odchází na pozadí plamenné výhně?) ale zato s nepolevujícím tahem na bránu. Napětí neochabuje až do konce, je tu spousta zvratů a Jackson i Spacey dělají čest svým jménům. Vydařené. ()

sbl

Skvěle natočený thriller s vynikajícími herci. Jackson, Spacey, Morse a taky Giamatti předvedli takový menší Stockholm Syndrom v praxi a musím říct, že mi zachutnalo. ()