Dobrý synček

• Česko Dobrý synek (viac)

Henry Evans je rozpustilý a hravý klučina, za jehož andělským úsměvem se skrývá temné tajemství a láska ke smrtelným hrám. Jeho milující rodiče a rozkošná sestra nemají ani potuchy, čeho je Henry schopen. Pouze jeho bratranec Mark, který k němu přijíždí na návštěvu, vidí zlo, které se skrývá za Henryho úsměvem. Zlo, jenž může ohrozit život celé rodiny. Mark se je snaží varovat, ale bezúspěšně a brzy se on stává tím špatným. Dokud nebude Mark schopen ukázat pravou tvář jejich „dobrého synka“, musí proti němu bojovat sám v zápase dobra proti zlu. (Bontonfilm)

Fill16

Už jenom díky tomu, že tento film je nadčasový díky tomu co vypráví si neodpustím pět hvězdiček. I když je Culkin divný herec, i když tam bylo pár hluchých míst.... Zážitek z toho mám stále mrazivý... ()

R-2

Velmi dobrý snímek. Skvěle rozehraná partie mezi dětskými hráči nás vtáhne někam, kde vlasně děti ani nemají být. Rozhodně film, který stojí za to ho vidět. A s nadhledem je ho možná někomu doporučit i jako antikoncepci :o) ()

Kubasino

Je to zvláštní, ale nemůžu se shodnout s názorem většiny, že byl Wood herecky lepší, než Culkin. Elijah Wood měl v tomto snímku stejnou mimiku, jako v Pánu prstenů a to oba filmy dělí slušných 8 let. Žádný pokrok a Wood je stejně špatný herec, jako je například Jason Statham. Má ale prostě kukuč, na který lidi berou, takže se veze. Culkin doplatil na "špatnou životasprávu", takže se z talentovaného kluka stala troska. V Dobrém synkovi hraje ale skvěle a uvěřitelně...zdá se mi vážně divné, že to vidím jen já a zlomek dalších :-/ ()

Mr.Hackels

Už jsem to dlouho neviděl, ale vím, že mě to hned napoprvé nadchlo a Macaulay tu byl hodně dobrej. Ukázal, že umí víc než jen dětskej kukuč a pár vítězných grimas při týrání zlodějů. Elijah byl taky skvělej a kdykoli tohle běží v tv tak si na to snažím udělat čas. Super nápad a pro mne maximální hodnocení. ()

P@\/EL

Docela povedený thriller, který zaujme nejednou výborně natočenou scénou. Film má místy mrazivou atmosféru a to díky odporně zvracenému hlavnímu hrdinovi, kterému vyloženě dělá radost smrt a utrpení druhých. Vypointovaný konec má však jednu nevýhodu, a to tu, že je celkem přemrštěný. ()

uprchlice

Celkem napínavý thriller o synovi zabijákovi. Do dětských rolí Obsadili opravdu talentované herce. Ráda se na tento film dívám. Smutné, že jeden z nich na konci umře. ()

Nick321

Rozhodně skvělý film. Mark, který tragicky přišel o nemocnou matku a jeho otec se zrovna chystá na dlouhou pracovní cestu do ciziny, na čas musí žít s rodinou Evansových. Rodina je to z pohledu idylická, Mark by se z prvu možná vůbec nebránil tam žít natrvalo. Rodiče Wallace a Susan jsou milí a pohostinní, malá dcera Connie má svůj dětský svět a Mark se o ni stará jako o svou sestřičku. Henry je pro Marka jako bratr, společně si hrají na vojáky, mají svou skrýš na stromě, prozkoumávají okolí, Henry Markovi ukazuje kuši, kterou si sám vyrobil. No a jednoho dne s tou kuší zastřelí psa, co po nich kdysi vystartoval. Zdá se, že Henrymu už nestačí si hrát "jen jako". Chce doopravdy prolít krev a možná že už kdysi něco takového udělal. Markovi jenom trne z jeho zvrhlých nápadů, protože se tu rodí potenciální sériový vrah. Za mě skvělý film. 5*. ()

Jurator

Maculay Culkin v poněkud netradiční roli.....navíc v poněkud netradičním psychologickém thrilleru. Dává nám zamýšlející teorii, že se člověk zlým nestává, ale že se zlý narodí. Co je na tom pravdy nevím, každopádně tento film stojí za shlédnutí. ()

Cyly84

Na tento film som sa pozerala v nádeji, že to bude príjemný priemerný thriller na nočnú hodinu a bola som naozaj sklamaná. Culkinovi som nežrala ani nos medzi očami. Wood bol o málo lepší. Stále nechápem to Horor / Thriller / Drama ! Možno akurát tá drama - aj to len na záver. Okolo hororu to ani nechodilo, ale zase sa na to asi nemôžem pozerať očami roku 2011, preto aspoň jedna hviezda. ()

EPA

Fantastický thriller se dvěma originálními hlavními postavami. Culkin i Wood předvedli výkon, který všechny dospělé posunul na vedlejší kolej. ()

Boboch

Mac a El nehrají vedle sebe ,oni hrají spolu....velmi mrazivý příběh o malém psychopatovi s tváří anděla.Ian McEwan si dal na scénáři velmi záležet. ()

sarah.cs

Tak horor to podle mě není. Film je velmi primitivně a povrchně zaměřen jen na tři, možná čtyři postavy ze sedmi a to ještě bez nějakého hlubšího poznání. Podle mne je tento snímek jen jakýmsi pokusem o stržení diváka a to pouze závěrem, neboť není díky neznalosti dřívějších osudů se s postavami seznámit, potažmo vcítit se do nich. Film mě nijak citově neoslovil, chyběly mi detaily, takže jsem byla odosobněna. Závěrečná scéna mi připomněla Sofiinu volbu a šokující by pro mne bylo, kdyby se "matka" rozhodla jinak. Tento závěr měl být asi dojemným, ale na mne působil moc Americky, tj. Pravda zvítězí. Chtěla jsem dát hvězdy tři, ale nelíbila se mi ani hudba, podle mne moc sentimentální, melancholická, takže u mne za dvě. ()

Martin29

Henrymu umře matka (nejspíše na rakovinu). Otec jelikož má práci v zahraničí a navíc chce být sám ho hodí příbuzným, kterým pro změnu umřel kdysi syn a mají tak jednoho kluka zhruba v Henryho věku (Mark) a jednu holku(jméno už nevím) . Henry se s Markem spřátel a zjistí, že je magor. Ze začátku je to nuda (cca 15-20 minut) , hodně se to táhne a opakují se scény kdy jdou spolu ven a střílí nebo jdou spolu ven a způsobí nehodu , ale ke konci se to slušně rozjede. Ve výsledku lepších 60 procent. Je to spíše takový thriller ideálně do televize nic světoborného, ale účel to splní. Alternativa http://www.csfd.cz/film/237089-orphan/komentare/ ()

Thoth

Film si asi nezaslouží 5 hvězd, ale já je dávám proto, že se mi líbilo zpracování psychopata v roli Macaulay Culkina. Zejména to, jak psychicky zdravému dítěti (Elijah Wood) již nevěřila dokonce ani psycholožka či "náhradní rodiče" po manipulacích událostí psychopatem, jediný, kdo měl trochu podezření, byla akorát maminka psychopata. Takže to, jak umí již malý psychopat manipulovat rodinou i psychology proti těm zdravým jedincům v okolí, to je dokonalé. Filmu musím ale vyčíst jeho krátkost. Úvodní scény jsou krátké, jakoby z nich někdo vystříhal nějaké scény. Stejně tak by to chtělo i trochu víc rozpracovat pár další manipulací ze strany malého psychopata a neukončovat film po 80 minutách. Ale jinak doporučuji všem, kdo chtějí pochopit to, jak umí psychopati zmanipulovat okolí proti vám. :) ()