Můj děda je sériový vrah?

• USA The Truth About Jim

Sierra Barterová má podezření, že její nevlastní dědeček byl sériový vrah. (HBO Max)

motyka52 odpad!

Co tohle doprdele bylo?! Z něčeho, co se tváří jako true crime dokument se vyklube něco, co je spíš nějakou rodinnou terapií. Ten "děda" v názvu byl zcela určitě pěkná svině, hajzl, úchyl, podivín a chápu, že jím jeho rodina opovrhuje. Ale ta neuvěřitelná čtyřdílná dojmologie bez jediného tvrdého důkazu, velmi vachrlatě podložené (nebo zcela nepodložené) teorie a cestování tam a zpátky za všemi možnými příbuznými, to je pro diváka naprosto ztracený čas. Když se najednou ve třetím díle začne fantazírovat o možném ztotožnění Zodiaca, tak to už nabírá až parodický rozměr. Vydržel jsem u toho čtyři díly ze dvou důvodů - jednak jsem kretén, jednak jsem byl zvědavý na to slavné rozuzlení, které nutně musí na konci přijít, ne? Ne! Nemusí. Přijít musí jen další rodinná sešlost. Nezpochybňuju trauma, které ty ženy mají, ale fakt si nemyslím, že je nutné ho řešit přes fake kriminální dokument. Zajímalo by mě, jestli někdo při tvůrčím procesu řekl "poslyšte, víte, že je to úplně o ničem?". ()

Djoker

Sierra Barter je skvělý průvodce dokumentem, který bohužel hodně sráží vyprávění v rytmu MeToo. Vraždy jsou na dlouhou dobu hozeny na vedlejší kolej a řeší se hlavně znásilnění snad všech účastníků. Amatérské vyšetřování balancuje na hranici cringe, a jakmile se začne řešit Zodiac, tak je každému jasné, že to už je moc. Poslední hřebíček do rakve je odložení výsledku testu DNA asi na další sérii. ()

dan4815

Miluji dokumenty všeho druhu. Ty o vraždách jsou dnes už spíše přežitkem. Jednu dobu Netflix definovala ona slavná vlna skvělý dokumentů o vrazích, ale jak se tenčí seznam vrahů, které lze obsáhnout do více dílů, tak tím upadá i jejich kvalita. To samé platí i konkurence. Mám důvěru v HBO, ale přece jen by to chtělo o chlup serióznější bádání. To, že dědek nebyl asi úplně nejvřelejší člověk, asi bude pravda, ale spojování s případy vražd... to chce o něco lepší důkazy. Ve výsledku ani tak nejde o ty vraždy, než spíše o rodinná traumata. Což o to, je zajímavé nahlédnout do temného zákoutí tyranie jednoho člena domácnosti, ale mělo by to být i něčím více, než jen o odpouštění si mezi sebou. A tak divák sleduje terapeutické video pár lidí, kterým do života vstoupil násilnický debil. ()

BadassX odpad!

Hej moje bitch, jak je? Hele potřebujeme pro HBO natočit dokument o čemkoliv, víš jak, divize dokumentů musí do konce roku utratit prachy, tak natoč něco vo tom tvým dědkovi, víš jak jsi mi říkala, že byl mr*ka? Navíc je nevlastní, takže tvoje familie bude v cajku…. Uděláme 4 díly a nějak do toho zamotáme SF hvězdy jako Zodiac a tak ne? To se do prdele musí líbit. Prachy si šábnem půl na půl a ten kreténskej bos mi dá na rok pokoj. - takže asi tak ()