Tihle dva trávili dosud většinu svého života za mřížemi. Ale nastal den, kdy se Billy (SKEET ULRICH) dostal náhodou na svobodu a při svém útěku zachránil život malému dítěti z havarovaného auta. Jenže co s malým batoletem když na Billyho má čekat jeho čerstvě propuštěný parťák Buford (GARY OLDMAN) kdesi v poušti a přebalit nebo nakrmit mrňouse je složitější než vyloupit banku? Navíc tahle malá holčička nepatřila těm, kteří při autonehodě zahynuli a oba kumpáni se rozhodli najít její pravé rodiče za každou cenu. (oficiálny text distribútora)

Gary

Ničím nepřekvapující, nijak moc vtipná komedie, která z vás vyšumí jako 161.díl Dallasu. Ovšem dívat se na to pořád dá (narozdíl od Dallasu)... ()

Aluska88

Čekala jsem, co za hrůzy tento film skýtá, ale k mému překvapení jsem během sledování spíše přemýšlela nad tím, proč je tolik kritizován. Samozřejmě, je to občas lehce trapné, ale já se jinak hodně nasmála na parádních hláškách, scénách i samotných charakterech. O občasné nelogice nemá smysl při těch 47% hovořit, že:) Filmoví tvůrci si často zvykli šarmantní obličej Garyho Oldmana zakrývat vousy, plnovousy a dělat z něj zarostlého chlapíka. Což mu však nikterak neubírá na jeho hereckých schopnostech. V průběhu filmu je jeho postava lehce odstavena a děj se více soustřeďuje na postavu Skeeta Ulricha a jeho zážitky. Mně se Dva muži a batole velmi líbili a myslím, že se jedná o jednu z těch komedií, která je podhodnocena. Stačilo by jen pár těch procent navíc:) "Jste střízlivý?" - "Asi jako soudce", "Ty jsi jí dal hranolky s kečupem?" - "Bez kečupu se to nedá jíst." :) ()

Faustka

Jelení lůj.. do řiti vpluj.. Nejapná ptákovina, která mnohé znechutí; a pobaví snad jen toho, kdo přijme tyto hrátky idiotské:)- .. svrbění zažeň.. sousedovu křečovitost.. balzámem lahodným.. nadobro vyžeň. ()

FilmFan24

Vtipně nevtipné, dramatická komedie nebo komediální drama...prostě jak chcete. Herci se snaží, ale z výsledné podoby jsem byl poněkud rozpačitý. ()

Pavlík

24. 11. 2010 (324.); že by muž, který strávil hodně času ve vezení, měl správné otcovské cítění?, Billy Raedeen má mé sympatie ()

pl4nt

Ze začátku to bylo docela vtipné (i když už nevím co), ale později to přecházelo skutečně až skoro v drama :d (karavan apod.) ()

aronofsky

Dva muži, jedno batole a 110 minut utrpení. Tak by se dal definovat tento „mistrovský kousek zlatého fondu americké kinematografie”. Trošku mi to připomínalo „Velkého tátu” s Adamem Sandlerem a to už taky samo o sobě nebyla žádná sláva, ale co tady předvádí Ulrich s Oldmanem(!), nad tím musí rozum stát. Gary si strká do řiti celý film jelení lůj a všichni se tváři jaká je to prča. Pokud chtěl režisér vytvořit něco třesknutě vtipného, tak se mu to povedlo, tedy v případě, že jste skalními příznivci Zdeňka Trošky. ()