Legendární lupič Dick Turpin se stane zdráhavým vůdcem bandy zločinců a vydává se za absurdními dobrodružstvími, přičemž musí přelstít naprosto zkorumpovaného muže zákona Jonathana Wildea. (Apple TV+)

JamesSi

Je to fajn. Překvapivě kulisy, triky a kostýmy jsou fakt dobré. Je vidět, že tomu Apple dal až přehnaně velký rozpočet na to, co to je. Například epizoda v Londýně musela stát hromadu peněz. Co to tedy je? Bláznivá britská lupičská komedie s tvůrcem Mighty Boosh Noelem Fieldingem, která připomíná Děsivé dějiny, Yonderland, Year of Rabbit nebo klasickou českou koprodukci Zbojníci. Všechny ostatní zmíněné seroše, ale měli zlomek rozpočtu tohodle seriálu. Mimochodem taky jde o reboot/adaptaci starých rodokapsů. Vtipy jsou často absurdní, někdy velmi dětinské. Nemůžu říct, že jsem se nezasmál, ale občas jsem se cítil celkem trapně. Záporák se synem Christoperem byl celkem často vtipný, stejně tak třeba banditka Nell. Tak 6/10 i když chápu, proč to některé lidi může otravovat. ()

M.i.k.e

Tak tohle mi sedlo a nabídlo mi to přesně ten druh komedie na hraně parodie, který mě baví. Fielding si dal další specifickou figurku a jeho Dick Turpin je neodolatelný ňouma, kterému navzdory okolnostem skoro vždycky všechno vyjde. Potěšily i další známé tváře ve vedlejších rolích. Povedená jednohubka…80% ()

fabecc1222

Tak nový Galavant se zatím opět bohužel nekoná. Škoda, že se tvůrci nedokážou v takto laděných komediích více odvázat, a drží se většinu času zaběhlých klišé, ať už v rámci humoru, či postav. Kam se poděl klasický Britský humor a komedie? Kde jsou časy Černé zmije a podobných? Je teda fakt, že Dick Turpin po špatné první půlce trochu zvýší tempo v podobě super čtvrtého dílu s Rudobabou, ale zatim to na víc než průměr prostě nestačí. ()

zdepapepa

Noel Fielding, známý našincům nejspíš nejvíc jako Richmond z IT Crowd, zde válí. Historicko-fantasická komedie, která je přístupná všem* díky tomu, že se nebere nijak zvlášť vážně a padouši nejsou zrovna dvakrát padouchovští. Vzpomněl jsem si u toho na některé naše pohádky, kde zastoupení loupežníků rozhodně máme. V zahraničí pak na mysli vyvstane např. Princezna Nevěsta. Vzhledem k tomu, co se děje ve světě (už delší dobu), to byla příjemná oddychovka, kde se mihne nejedna postava známá lidem, kteří pravidelně koukají na věci z britské produkce. *Všem úplně ne, musíte mít Apple TV. ()