Legendární lupič Dick Turpin se stane zdráhavým vůdcem bandy zločinců a vydává se za absurdními dobrodružstvími, přičemž musí přelstít naprosto zkorumpovaného muže zákona Jonathana Wildea. (Apple TV+)

Recenzie používateľa JamesSi k tomuto seriálu (2)

Zcela smyšlená dobrodružství Dicka Turpina (2024)

Je to fajn. Překvapivě kulisy, triky a kostýmy jsou fakt dobré. Je vidět, že tomu Apple dal až přehnaně velký rozpočet na to, co to je. Například epizoda v Londýně musela stát hromadu peněz. Co to tedy je? Bláznivá britská lupičská komedie s tvůrcem Mighty Boosh Noelem Fieldingem, která připomíná Děsivé dějiny, Yonderland, Year of Rabbit nebo klasickou českou koprodukci Zbojníci. Všechny ostatní zmíněné seroše, ale měli zlomek rozpočtu tohodle seriálu. Mimochodem taky jde o reboot/adaptaci starých rodokapsů. Vtipy jsou často absurdní, někdy velmi dětinské. Nemůžu říct, že jsem se nezasmál, ale občas jsem se cítil celkem trapně. Záporák se synem Christoperem byl celkem často vtipný, stejně tak třeba banditka Nell. Tak 6/10 i když chápu, proč to některé lidi může otravovat. ()

Zrození legendy (2024) (E01)

Celkově vtipné, podobné třeba Yonderlandu nebo Děsivým dějinám, (jeden z herců z těhle dvou pořadů se dokonce objeví v úvodní scéně), akorát tvůrci dostali větší rozpočet na scénografii, kostýmy a davové scény. Taky připomíná hodně nedávné Our Flag Means Death od Watitiho. Ale jo, zatím dobrý a snad to bude ještě lepší s dalšíma epizodama. ()