Nudíte se při hodinách dějepisu? Dívejte se na Děsivé dějiny a váš pohled na historii už nikdy nebude jako dřív! Uvidíte, co jste ještě neviděli, dozvíte se, co vám učitelé tajili! Ti z vás, kteří znají stejnojmennou sérii knih britského spisovatele Terryho Dearyho, už asi tuší, o čem je řeč. Svérázná učební metoda „legrace a šok" je ovšem v televizní verzi mnohem působivější než v té literární. Na rozdíl od knížek, které jsou monotematické, je každá epizoda cyklu rozdělena do několika kapitol. V prvním díle se vypravíme na starověké římské pohřebiště, vyplujeme pod pirátskou vlajkou a zazpíváme si se čtyřmi králi jménem Jiří. Pro úplnost dodejme, že překladu se ujal Robert Novotný (podepsaný pod většinou českých verzí knižních Děsivých dějin), texty písní pocházejí z dílny Jiřího Dědečka, režii českého znění má Michal Vostřez a v hlavních rolích uslyšíme Jiřího Lábuse, Jana Maxiána, Lumíra Olšovského a další známé hlasy. (oficiálny text distribútora)

Big Bear

Angláni jsou prostě borci. Udělají si prdel z čehokoliv, třeba i z vlastních dějin. A když už prdel, tak proč ne z celých dějin že ? .-))) Předlohu znám a přiznávám rovnou, že mi NEPŘIPADALA VTIPNÁ. V pojetí krátkých dílů Tv seriálu je to však o něčem zcela jiném. Problém vidím v jednom - humor v seriálu není řečeno zjednodušeně o krkání a prdění. Tvůrci předpokládají určité divákovy znalosti a s nimi pak pracují ve vtipných přesmyčkách dějin, ironii a parodizování. Takže pokud o některém tématu nic nevíte, nemusí vám to ani připadat vtipné což se týká hlavně dětského diváka. Na stranu druhou si tam každý najde své a seriál zvládne i přihlížející rodič. Doporučuji vidět! :-) * * * * ()

ReneeS

Zamilovala jsem se do pořadu pro děti, naprosto a bezhlavě.Po několika prvních rozpačitých dílech mi úplně přestala vadit amaterskost a jednoduchost některých scének a celou bandu si neskutečně užívám. Jejich hloupoučké převleky, výborné hraní s přízvuky, vypelichanou mluvící krysu a písničky - ty písničky mi zůstavaly v hlavě celé týdny (ještě lepší je jejich BBC prom). zatím jsem zvládla dvě serie. Ano , mají tendenci se opakovat a občas se nějaký ten vtípek nepovede, ale když se povede, je geniální. ()

Nonna

Za sebe soudím, že průměrně inteligentní a sečtělý člověk z intelektuálně přiměřené rodiny si dovede vztah k zajímavostem v dějinách nalézt sám a na rozumnější úrovni. Na druhé straně chápu, že ne každý má takové štěstí a pak potřebuje pomoc, aby nalezl zálibu v dějinách prostřednictvím "vtipného" zpodobnění a přiblížení historických postav tak, jak je tomu v tomto seriálu. Mně to, že někdo zavádí slova "hustý" mezi historické postavy a zesměšňuje je prostřednictvím přehrávajících vtipálků, aby si to divák lépe upamatoval, přijde poněkud ploché, ale pokud to někomu vyhovuje, krčím rameny a myslím si své. A je mi jasné, že když má někdo, stejně jako moje dcera, na dějepis v ZŠ blba, který nemá o historii absolutně žádný zájem, nic o ní neví, plete si Napoleona s Karlem IV. a učí jen proto, že mu jako tělocvikáři chybělo kus úvazku, pak i takovýto seriál může být tím jediným, co dítě s historií seznámí. ()

Lyli

Tak vzdělávací pořad pro děti. Aha. Ty jo. Směle může konkurovat parodiím a satirám, které sledujeme po desáté večer. Tak bych řekla, že mě někdo s tou přístupností u Tele Tele slušně lakoval, pánové. Slabej odvar, protože tohle....tohle je krutopřísný. Trošku ujetý způsob, jak dostat do hlavy vědomosti z historie. Ovšem tahle nenásilná forma mě baví, i když jsem už věkem dost mimo hlavní ligu. ()

Baerdeller

Taková inteligentnější verze Tele Tele, což je trochu paradox, když je to seriál pro děti... Ale nebojte - není to jen plytká konina - pokud znáte historii, tak je tam schována fůra parádních hlášek a narážek. Takže vlastně spíš než tohle přirovnávat k Tele Tele, tak by bylo vhodnější to označit jako Mothy Python Lite. 4**** ()

• „Mary Tudor Song“ je skrytou parodií na anglickou zpěvačku Kate Bush a její píseň „Wuthering Heights“. (blackwidow17)
  • Na scénáři se taktéž podílel Terry Deary, který je rovněž tvůrcem knih „Děsivé dějiny“, jimiž se tento seriál inspiroval. (P. J. D.)