V roce 1999 je město Los Angels plné násilí, drog a gangů. Je rozděleno na zóny volné střelby, kde nehlídá policie a neplatí žádné zákony. A přesně uprostřed této zony se rozhodne pan Miles otevřít střední školu pro mladistvé členy gangů. Za pomoci špičkových vědců sestrojí robotické učitele-cyborky, kteří se mají postarat o výuku dětí a o kázeň. A do této školy přichází Cody Calp, vězeň a člen gangu Černých srdcí, který má na výběr - bud bude studovat, nebo půjde zpět do vězení. Cody jako jediný si začíná pomalu všímat, že s učitelema není něco v pořádku... postupně se vymikají kontrole vědců a rozhodnou se rozpoutat svou vlastní válku se studenty. (matestlust)

Campbell

Exterminátora jsem chtěl vidět od dob co jsem viděl Lesterova parádní film Třída roku 1984, který považuju prakticky za dokonalej film. Nicméně film jsem neustále odkládal, a viděl jsem ho až teď. První co mě lehce rozesmálo bylo prostředí a jestli si tvůrci myslely že takhle bude vypadat budoucnost. Herci jsou špatní a film je děsně "cheesy". Ale dokázal mě zabavit, efekty jsou ke konci pěkný a roboti je parádní. Béčko jak se patří které sice nedosahuje Třídy 1984 ale i tak mě to bavilo. ()

PetrPan

Dystopický brak, který sice moc nedává smysl, ale baví svou krutopřísností.  Gangy mladistvých ovládají Ameriku, ale stále z nějakého důvodu chodí do školy. Nekázeň se  tam šíří jako mor, a to i přesto, že zbraně musí odkládat před vstupem na školní pozemek. Ředitel se nakonec spojí s technologickým koncernem, který do školy dosadí prototypy kybernetických učitelů. Ale  místo zavedení pořádku a kázně to začíná vypadat na pořádný průser. Dokonalý je zejména Stacy Keach jako šéf koncernu, jenž jako by Temnému andělovi z oka vypadl, ale jinak veškerou zábavu obstarávají zlé sny Jana Amose, tedy kyborgové za katedrou. Jejich postupně se probouzejícím vražedným choutkám se postaví jeden polepšený mladistvý gangster a sladká ředitelova dcera, kteří nakonec k rozumu a spravedlivé vzpouře přivedou i ostatní žáky, tedy všechny ty do této chvíle násilnické a nepolepšitelné grázly a terminátoři brzy poznají  význam předpony ex.  Příjemná oddechovka. ()

SeBig

Béčko v pravým slova smyslu. Příběh mě bavil, postavy byli super, záporáci správně šílený, akce ve stylu motorkáři ve škole proti zlým cyber-učitelům. Paráda. ()

eraserhead666

V roce 1991 byl pro nás, školáky základní školy, rok 1999 stejně daleko, jako nástup na stření školy a učiliště (který byl tedy mnohem blíže) a tak nás toto dnes již futuretro, bralo nehorázně. Divocí punkeři, střelba, neúcta k autoritám, děsivý Stacy Keach a muckózní Pam Grier. Prostě jeden z nejlepších filmů té doby. A ono to funguje i po těch dvaceti letech. Mně se tyhle punkerské představy budoucnosti hrozně líbí a ti učitelé mají fakt koule. Až jsem se dneska při sledování smál, co by tomu řekli dnešní učitelé, jestli už nemají podobné zkušenosti. Myslím, že k "realitě" filmu budou mnohem blíže, než naši tehdejší učitelé... A navíc mi byl vždycky hrozně sympatický ten hlavní hrdina. ()

SOLOM.

Mark L. Lester jednu dobu figuroval v mém žebříčku nejlepších režisérů. Mám rád jeho starší kousky, ale poslední dobou mi přijde, že se výrazně zhoršil. Ve své nejslavnější éře natočil několik velice zajímavých filmů (Commando, Class of 1984) a tento kousek k nim bezesporu patří. Filmy odehrávající se v chaotické budoucnosti se mi hodně líbí a zvláště když v nich nefigurují zombíci. Samotná tvůrčí myšlenka nebyla vůbec špatná a jak vidno se tento film stal posléze inspirací mnoha dalších (hlavně tedy některé jeho prvky). Což jsem samozřejmě ocenil. Zvláště pak prostředí pouličních gangů a roboty-učitele. V neposlední řadě samozřejmě i herecké obsazení a sympatického hlavního hrdinu. Asi největší doménou bylo skloubení několika filmových žánrů dohromady, takže si každý divák určitě přijde na své. Film nám nabídne celou řadu akčních pasáží (i když ta největší přestřelka dvou gangů byla hodně úsměvná), stupňující se atmosféru a velice slušné vyvrcholení. Samozřejmě nesmím opomenout ani ucházející „gore“ efekty, které se objevují hlavně ve druhé polovině filmu. Lester dokázal namíchat slušný driják napětí, černého humoru i akce, takže jsem se po celou dobu vůbec nenudil. Navíc se tu vyskytuje hned několik nezapomenutelných hlášek. 70% ()

Tommassi3

"Věříš mu ??" - "To je jako věřit upírovi, co chce, abys mu vykouřil !!" ;) Režisér Mark L. Lester, béčkový akční bůh přelomu 80. a 90. let minulého století, který má na triku třeba i takové Komando, jehož rukopis nepřehlédnete, v tomto případě stvořil naprosto legendární film, který lehce v duchu Šíleného Maxe vypráví příběh jedné střední školy uprostřed postapokalyptického Los Angeles.. Její ředitel Miles Longford s tváří fantastického Malcolma McDowella, jehož talent a charisma tu však zůstávají poněkud nevyužity, když poměrně záhy umírá s krkem jako zobcová flétna, má problémy s kázní svých studentů, vesměs nechutnou bandou nepřizpůsobivých zfetovanců, a tak volí řešení disciplinárního vzdělávání pomocí programu Dr. Forresta v podání dokonale démonického Staceyho Keache, který se snad pro podobné role narodil, a tří androidů, bývalých vojenských robotů, kteří do školy nastupují jako učitelé.. Když se kácí les, však to znáte..;) Brzy se však vše vymyká z rukou, pravá identita trojlístku androidů, zapomeňte na pana Data, dobráka od kosti, ze Star Treku, vychází najevo, a ti se tak vrací ke svému původnímu naprogramování, načež se jednoduše rozhodnou studenty z obou znepřátelených gangů pozabíjet.. Class of 1999 sice prostřednictvím scénáře C. Courtneyho Joynera a Marka L.Lestera naprosto bezostyšně vykrádá Cameronova Terminátora a spoustu dalších legend, zároveň však žánr obohacuje o spoustu geniálních nápadů, které si později naopak zase vypůjčí jiní.. Parádní hlášky, hodně slušný soundtrack Michaela Hoeniga, suchý humor i několik gore scén z Lesterova snímku dělají parádní biják, který se vůbec s ničím nesere a hlavně i po všech těch letech kurevsky pobaví !! Mimochodem podobnou destrukci školy nepamatuju, pominu-li sny Barta Simpsona..;) ()

corpsy

Asi sa mi dostalo jedného z mojich najlepších diváckych pôžitkov v rámci snímkov kategórie B. Špička podradnej kinematografie s okázalými non-stop akčnými scénami, skvelé mechanické triky a tá správna atmosféra filmov, ktoré nám, vyrastajúcim na prelome 80. a 90. rokov, dodali tie neskutočné, kamarátsko-rodinné VHS akcie. ()

Andersis

Neuvěřitelné. Tak mě nechytil už dlouho žádný film. Na svoji dobu to mělo určitě skvělé triky. Myšlenka jak učitelé zabíjejí mládež není špatná. Béčkovitost to nezapře a to je na tom to nejlepší. ()

ledzepfan

Béčko Jako Řemen!!....Nemá to sice hlavu ani patu(např jsem nepobral, kde bere tahle zdivočelá mládež motivaci chodit do školy) a vizuálně to hraničí se špatným vkusem ale je to ve výsledku docela zábavné(hlavně teda vtipné....hlavně teda tam, kde to mělo být vážné... :D ) ()

nigga

K tomuto béčku mě vážou hlavně nostalgické vzpomínky (jako malému mi to přišlo hodně brutální a dost syrový na to, že se studenti vraždí nebo jsou vražděni (to vyvražďovačky jsem měl ještě před sebou) a dokonalý interzoňácký dabing, kde hodně daboval, se skvělým teen-hlasem, třeba Tonda Navrátil, jen ten Pomeje chyběl:-) ), ale i dnes je to super béčko s drsnými roboty se zbraněmi místo rukou, s některými šílenými scénami (např. když jeden z těch učitelů ohne přerostlé caparty přes nohu a dává jim na zadek je vážně soda nebo autobus, který vybuchne, když projede skrz skleněné dveře atd atd), krátkou stopáží a Traci Lind, do které jsem byl tehdá zamilovanej. "ta ku*va není ani pravá, jak si s ní máme do prčic poradit" 80% ()

kikuka

Okej, nesmejte sa, dobieham detstvo a ranú mladosť ;-) .. Béčko jak gigantická mrkva, ťažiace z módnej vlny androidov každého druhu, ktorú v tom čase odpálil Cameron, ale tiež pracujúce s "cool" špinavou deprimujúcou apokalypticky industriálnou budúcnosťou roku 1999. Čo ma zaujalo hneď v úvode bola síce prispôsobená a trochu nadnesená, ale svojím spôsobom pomerne presná extrapolácia situácie v US školách - gangy, streľba, atď., ktorú filmy len o pár rokov mladšie reflektujú ako reálnu hrozbu, resp. ako aktuálny problém, či sa snažia o spätnú analýzu minulých udalostí. A tak trochu som sa pousmiala pri spomienke na dávnejšie videné Battle Royale I + II. Samozrejme, Class of 1999 sa o žiadnu štúdiu nepokúša, dezorganizovaná škola slúži ako "nový" priestor pre využitie humanoidných androidov, kedysi bojových, dnes "preprogramovaných" na pedagogických. Pedagogický program však funguje asi ako XP aplikácie vo Viste. No a potom je to hrdzavé, miestami kvílivé, tečú oleje a kyseliny a krv. Osobne by som sa trochu viac pohrala so zaverečným stretom v škole, ale aj takto to bolo funky. A drné, najmä vďaka cool kombinácii brutálnych elasťákov a vybíjaných kožených búnd pripomínajúcich "tú správnu" siluetu 1980´. ()

fcreading

"To niesu učitelia, ale roboti." Kvalitný béčkový akčný horor režírovaný Markom L. Lesterom (Komando, Ohnivé oči, Zúčtovanie v malom Tokiu), zahral si v ňom aj Josua John Miller (Near Dark) a Malcolm McDowell (Mechanický pomaranč). Bol som nemilo prekvapený, snímok sa uberá svižným začiatkom na ukážku máme ukázaného robota, ktorý ma učiť na stredných školách kde vládne gang, (dokopy sú traja). Hudbu zložil sám majster Michael Hoenig (Blob, The Gate), snímku nemám čo vytknúť, zabávalo ma to od začiatku až do konca 100 percent. A na záver naspievaná pesnička od Midge Ureho: Come the day I will be there when the hammer starts to fall Come the day I will be there with my reasons for it all Struck by sound across my face Loud enough that I can taste Knock the choices from my head Hear the voices which just said Come the day, Come the day!!! ()

PKD

Tenhle film miluju už od 12let. A to se nezměnilo ani po těch letech. Absolutně skvělá myšlenka. A čím dál tím častěji mne napadá...neděje se to vlastně už nějakou tu dobu? Až na ty roboty. ()

buldock

Béčkový sci-fi nářez jak má být! Někteří dnešní nezvladatelní mladiství by takové učitele potřebovali jako sůl! ;-) 75% ()

slunicko2

I'm going in there to waste some teachers - are you with me? 1) Krutoni proti Žiletkám aneb céčková pocta českému dabingu. 2) Razorhead Member: Do you trust him? Hector: Like I trust a vampire to give me a blow job. ()

CageDepp

Tenhle film jsem měl rád, když jsem byl malej kluk a tedka viděno asi po 15 letech a pořád to je dobrý film. Spolu s Terminátorama to považuju za nejlepší filmy s roboty. ()

Martin741

Reziser Mark L. lester tocil podlka mna najlepsie film od polky 80. rokov minuleho storocia zhruba po rok 1993. Vtedy aj vznikli jeho najlepsie diela /Komando, Zuctovani v Malem Tokiu/. No a teraz natocil Class of 1999. Film ma zaujimave temy ako detsky svet nasilia a caste prestrelky. Hraju tu Malcolm mcDowell /Clockwork Orange/ a hviezda blackspoitation filmov /Tirak Turner/ menom Pam Prier. Zvysok hercov mi znamy nie je, a film je sice zmes cierneho humoru, akcie a napatia, nic to ale nemeni na faktu, ze film zhorel v kinach /natocil sa za 5,2 miliona USD a utrzil smiesnych 2,5 miliona/. 20 % ()

Rocky88

Stacy Keach jako albínský šílený vědátor (taky vám přípomínal Freddyho Mercuryho?), který získal zakázku od Ministerstva na obranu vzdělávání. Patrick Kilpatrick jako učitel tělocviku s miniraketometem v paži. Pam Grier jako učitelka chemie pro změnu s plamenometem místo ruky. John P. Ryan jako učitel dějepisu, který má místo ruky hák s vrtačkou, kterým rád formuje mladé mozky. Ti všichni vedou malou válku proti studentům v apokalyptickém světě, kde se mladí lidé po zazvonění školního zvonku rozeběhnou do ulic a začnou po sobě pálit hlava nehlava všemi různými zbraněmi. Parádní béčko. ()

cariada

Ve filmu mě něšla na rozum jedna věc a to, proč v zoně kde neplatí zákony a nejsou policajti je škola? K čemu, když tam gangy sice chodí, ale jen se tam mlátí a válí, ten smysl mě uniká, vždyt jim ta škola k ničemu není v tomhle prostředí. Ředitel si najme roboty učitele, kteří mají své dost drsné metody jak si zajistit autoritu, jenže se to celé vymíká kontrole a rozpoutá se bitva. Na mě je to celé moc chaotické a zmatené. ()