Zdá se, doby, kdy se James Bond pravidelně utkával s všudypřítomnými agenty KGB, jsou nenávratně pryč. Ale temní zpravodajci z východu, s nimiž nebylo nikdy radno žertovat, si se svými kontakty, prostředky a výcvikem dál vedou velice čiperně. Právě teď unesli Jumbo Jet s ruskou zlatou rezervou a pěkně v klidu ho odstavili do odlehlého kouta arizonské pouště, než seženou solventního zájemce. Parašutistický instruktor Ditch Brodie, provokující policii i osud svými riskantními seskoky, nemá o mafiánskách technikách bývalých špionážních centrál ani ěpotuchy až do chvíle, kdy se po kamuflované tragické nehodě při cvičném seskoku dostane do neúprosného boje dvou zpravodajských frakcí. I v bývalé KGB totiž panuje názorová pluralita co se týče dalšího osudu ruského zlata. A tak se poněkud zmanipulovaný Ditch (který ostatně nemá příliš na výběr) ocitne rychle po boku půvabné, leč smrtelně nebezpečné agentky Chris, se kterou se pustí do nerovného boje s precizně organizovanou bandou bývalých zabijáků ve státních službách. Ve chvíli, kdy se zdá, že už je všechno ztraceno, se Ditch odhodlá k nejriskantnějšímu seskoku svého života... (oficiálny text distribútora)

YOGI_BEAR

Bylo to rozjeté na dost parádní film, to jsem si říkal asi tak po patnácti minutách filmu. Pak ale začalo klasické kupení klišé na klišé. Měl jsem taky občas problém s hlavním hrdinou s tváří Charlieho Sheena. I když tady ve vážné roli, tak já tam pořád viděl toho kašpara z Hot shots. To asi hlavně tím dabingem. Ale to sem ještě nevěděl, co mě čeká na konci. Scéna ne nepodobná té ze Zlatého oka, když Bond stíhá volným pádem letadlo. Svou směšností jí ještě překonávající. Ale na nedělní odpoledne ke zřímnutí po obědě dostačující... ()

tubera

jako malý kluk jsme si myslel, že to je komedie a naši často nechápali, čemu se směju. teď už mi to tak srandovní nepřišlo ()

Tuty

Efektní adrenalinová pecka, mě to stačilo před lety a stačí i dnes, navíc když Nasstasje Kinski to tak pěkně sluší... ()

wdc

Starší americký akční film který mě výrazněji nepřekvapil co se týče děje. Několik americky absurdních akčních scén. Nudné to nebylo ale ani ne zajímavé na to, abych si to chtěl pustit znovu. ()

Tomulka

Námět filmu by mohl býti více do thrilleru jelikož komediální pojetí Charlie Sheenem je lehce naškodu, ale Nastassja Kinski je herecky v pohodě. Zápletka je slušná , ale některé záběry jsou hrozné. Stačí vidět jednou a zážitek (pokud nějáký máte) vyprchá celkem rychle. ()

Oxytocin

Připravte se na hlášky typu, "kdyby se k dostali k penězům, bude převrat, a vypukne nová studená válka" ... "to jsou lidé z KGB" ... a taky "Stalina" nezapomenou zmínit. Když jsem byl malej, tak jsem to možná tak neprožíval, ale po několika letech, mi to přijde jako prostoduché a po "emericku" zamindrákované z Rusáčků... a ten závěr, kdy Sheen s účesem jako Elvis Presley salutuje vojáčkům v Kremlu a pak nechybí ani objímání s děduškou, bábuškou, bratem a jinou děvůškou...a trojnohým psem. :((( jednou a dost. ()