60 minut

• Poľsko 60 minut (viac)

MMA borec nechce, aby mu soud odebral dceru. Odřekne proto důležitý zápas a spěchá přes celý Berlín na oslavu jejích narozenin. (Netflix)

BOURQUE

Motivácia, ktorú má hlavná hrdina, je jasná – za každú cenu chce oslavu narodenia dcéry stihnúť (inak zasiahne matka) a preto stornuje aj veľmi dôležitý boxerský zápas. S tým však nepočíta, že v danom zápase sú obrovské peniaze a niektorí z neskutočného zápasu nebudú mať radosť. Film je so svojim vedením a akčnou/bojovou líniou spíš viackrát pripomína nejakú Netflixovskú tuctovku, kde behanie a „cestovanie“ po Berlíne má ľahký dotyk Stathamovského Cranka, ale ani z ďaleka nemá tak vydarené scény a charakteristické (prípadne charizmatické) postavy (nehovoriac o dialógoch). Z určitého pohľadu je to pochopiteľné, pretože ciele hlavnej postavy sú iné. Napriek tomu si však myslím, že niektorým častiam filmu (príbehu) by mohli venovať trochu viac pozorností. P.S.: Keď spomínané nedostatky vám nejako neprekážajú, tak môjmu hodnoteniu pridajte ešte jednu malú hviezdičku. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Kingjiri

MMA variace Lola běží o život. Pohnutka, proč se týpek rozhodne na poslední chvíli zdrhnout ze zápasu je trochu slabší (když nejde o něčí život nemá to takovej efekt, navíc nechat se takhle vydírat od bývalky je na pováženou). Ale během útěku se všechno pořádně zamotá a nakonec z toho boj o život přece jenom je. Akce a bitek je vcelku dost, přičemž nějaký scény měly svoje audiovizuální kouzlo (hudební klub nebo bloudění nočnim Berlínem). Stopáž má hodně rozumnou dýlku, takže nuda ani při takhle jednoduchym příběhu nehrozí. Na evropský poměry a hlavně německou kinematografii mi to teda nepřišlo vůbec špatný. Velice sympatická žánrová jednohubka a milý překvapení, tři silnější hvězdy. ()

Nix

Už jsem viděl pomstu za zabití slona. A další šílené náměty, ale aby někdo chtěl za dcerou jinak mu ji bývalka vezme a každej mu začne bránit a dokonce mu vyrazí z ruky dort a dotyčnej chytne rage, to je novinka. Ale nevidím na tom nic špatného, pokud je to udělané s patřičnou grácií. A tady je akce na výbornou. Hlavní borec se umí ohánět a MMA prostě vypadá ve filmu dobře. Ale nehledejte nějaký složitý příběh, tohle je vše, ale je to film založený na akci. A prostředí Berlína vypadá dobře. A tohle prostě funguje a pro mne je to skvělý akční béčkový výplach jak má být. ()

rublik05

Víceméně takové standardní televizní akční béčko, jehož největším kladem je jednoznačně spousta akčních scén, jež jsou vcelku slušně natočené a provedené, naproti tomu příběh je skrz na skrz tuctový, logiku asi ani nemá smysl řešit, ničím výjimeční mi nepřišli ani herci, žádná z postav mě nijak nezaujala. Vzhledem k délce stopáže jsem čekal vražedné tempo, přišlo mi však, že filmu místy dost padal řetěz, tempo značně kolísalo, což je vzhledem k námětu ohromná škoda. 60 minut zkrátka nelze brát jinak než jako obyčejnou akční jednohubku, která neurazí, ale ani nějak extra nenadchne. 4/10. ()

Likan7

Němci se umí prát. Nebo to alespoň natočit lépe, než kdejaký béčkař v USA. Emilio Sakraya zamakal v posilovně a jeho úkol je doslova se probít Berlínem k domu svý dcery. 60 minut je dobře natočený jednoduchý béčko s dobrou kamerou, skvělým soundtrackem a fajn bitkama. A vlastně nic jiného tady nebudete potřebovat. Bitva v tělocvičně 3 na 3 je parádní. ()

alba

No neviem, bola to nuda. Nič originálne a záver tiež očakávaný. Maximálne ak chcete zahnať nudu a nič lepšie nenájdete. ()

johnsnow

"Kde je tu východ?"-"Ten už hledám tři dni kámo." Slušná nemecká mlátička kde nás hošan musí dobehnúť k dcére , kúpiť jej tortu a mačku čo sa volá cibuľa a dať pritom na hubu pár gangstrom. Film nijak neoplýva zvratmi ani nejak extra príbehom, ale keď dôjde na súboje, tak majú šmrnc, najmä súboj 4vs4 v telocvični alebo súboj 1 na 1 s tým bradatým černochom. Priemer ale na jedno pozretie v pohodičke vec. ()

xxmurphyxx

Najväčšia záhada tohto filmu pre mňa na veky ostane, kto je výrobca toho geniálneho TWS slúchadla, ktoré prekonáva všetky fyzikálne zákony a nevypadne z ucha ani po hodine a pol behania, mlátenia, skákania a jednej búračky. Inak sa jedná o úplne obyčajný brainless akčňák, tento krát z prostredia odporného a ošarpaného Berlína, kde sa celých deväťdesiat minút naháňa a fackuje odfarbený polo nemec s bandou vagusákov v teplákoch a koženkách. A to som myslel, že tento dedinský štýl obliekania už frčí len na Kysuciach. Príbeh v takomto žánri riešiť nemá zmysel, ale s prevedením si mohli dať predsa len viac záležať. Celé to pôsobí ako veľmi lacná kópia filmov Lola rennt, či Crank, akurát ich kvalitám sa nepribližuje ani z ďaleka. Na to to je moc obyčajné, lacné a prvoplánové s biednymi dialógmi a štylizáciou a až moc tu cítiť snahu byť silou mocou strašne cool a osloviť každého disko fightera, ktorý si dal niekedy pár sparingov a už sa vidí ako ďalšia hviezda oktagonu. Aj akčný výplach by mal spĺňať určité kvalitatívne štandardy. Minimálne mať charizmatického hlavného hrdinu s ktorým sa môže človek aspoň trochu stotožniť a fandiť mu a nie takúto lopatu. Ale vymastené hlavy z klietky sa určite v tomto nájdu, tak si kľudne môžu prihodiť ďalšie dve hviezdy a diskutovať niekde na diskotéke v obtiahnutých oktagon nátelníkoch pri fľaške piva, sledujúc ktorému pätnásť ročnému sopliakovi zlomia sánku, aby si mohli pohoniť svoje stroskotané ego. Pre tých ostatných tu je kopa lepších filmov na zabitie času. ()

AndrewNewman

Bojová a miestami trošku akčná jednohubka, bez väčších ambícii, ale s celkom sympatickým hlavným hrdinom. Počas filmu som mu neprial poriadny zásah do tváre, takže za mňa v pohode. Keď si to tak  vezmeme, v akčnom žánri už toho človek veľa nevymyslí. Tvorcovia by musel prísť s niečím skutočne vysoko-rozpočtovým a hlavne premysleným. Samozrejme nemyslím teraz post-apo filmy typu Mad Max, ale klasické akčné „mlátičky“. ()

panG.

Vedle tohohle byla Kobra XI citlivý dokument o využití rezerv emisních povolenek a Fack ju Göthe tradičním převedením Orbis pictus na plátna, co znamenají svět. Zdejší recenzenti by si měli odinstalovat tiktok a s klidem vyplnit své přihlášky do MMA, protože další poškození mozku už jim zřejmě nehrozí; jak jinak by někdo mohl vychvalovat film poskládaný z 10-20 vteřinových úseků, které jsou spojené logikou: když telefonuji, nikdo ke mě nesmí a rozeběhnem se až to položím, nebo schválně se nezeptám nikoho, kdo má auto, jestli by mě svezl, protože ..nevím, žádný smysl to nedává. S každým přibývajícím krokem jen víc a víc toužíte zjistit, jak se mu podařilo ošálit evoluci natolik, že vůbec dospěl (čistě věkem)? Zaplať kebab, že se jeho bejvalka touží posunou v životě dál. Jo, má smutný voči, no a? Nakonec to ani jako bedekr městské dopravy za moc nestojí; gastro tipy taky nula. Nejblíže se to má snad k nějakému špatnému postmodernímu německému vtipu o kurdovi, co mu bliklo, že má dítě, v nejméně vhodnou chvíli… ale takhle se vtipy o Kurdech nestaví;) Hvězdičku za snahu, třeba to Oliverovi někdo přeložíte a dvojka bude o dost lepší, předem díky! ()

Easykill

Tak jo, pojďme si zaběhat! Pojďme si zaběhat s mma krasoňem protože je strašnej vocas a spíchnul si dceru s labilní pizdou, která už na něj nemá nervy. Tak krasoň běží a běží i když se mu do cesty staví jeden idiot za druhým.. Od začátku jsem si říkal, jestli ta zápletka nešla fakt vymyslet líp. No nic, jdeme dál. Krasoň je celkem sympaťák a fightera hraje uvěřitelně (parkur a Kung fu taky udělají svoje), dokonce mu udělali i falešný uši, což je fajn detail. Jeho parťáci na tom jsou taky dobře, klouby a chvaty se nešetří. Občas boje vypadají fajn, občas něco ujede, ale jako celek docela povedené. Jediné co je tady takový do očí bijící je ten čas. Půlka věcí prostě časově nesedí a přišlo mi, že se všichni krom hlavní postavy teleportují. Za každým rohem stejný týpci atd... Na jedno zkouknutí fajn, sice občas hloupoučké, ale nuda to rozhodně není! ()

fafejt001

PŘED  30ti  lety ,  by  to  byla  pecka .  Takhle  je  to  spíše  lehce  podprůměr . A  kotˇááátko   na  závěr  . Jo   ,  ale  ta  jeho  trenérka  byla  dost   dobrá  .  Tak  dám  dvě  ** . ()

chytri

Nečekal jsem od toho nic a dostal jsem vše, co bych od toho mojl dostat. Konečně akční film, kde se hlavní hrdina umí i hýbat:-).  Za mě opravdu dobře natočené akční scény., kde se to zbytečné nekouskuje přehnanym dialogem. Film je prostě přehlídka akčních borců, kteří vydrží víc než Chuck Norris :-) ()

ClassyBitch

Pohodová mlátička, bojové scény citelně převyšují slabší zápletku. Oloupala jsem u filmu tři kila brambor a nakrájela kilo a půl cibule. K vaření film ideální. ()

mdf

Taková německá verze Lola běží o život, jde tady hlavně o akci a ta je obstojná i když takovouhle nakládačku vydržet,je asi dost nereálné. ()

lubosco

Vcelku solídny akčák z nemeckej produkcie. MMA borec zdrhne tesne pred dôležitým zápasom, lebo chce stihnúť 60 minútové ultimátum od bývalej, inak už dcéru neuvidí. Kôli zápasu totiž nestihol jej narodeninovú oslavu, čo naserie. Nasral však aj grázlov, ktorí na zápas vsadili kopec peňazí a tí sa ho snažia na zápas dostať späť. Naháňačka, mlátička, strielačka v nadupanom tempe, to všetko absolvuje borec s handsfree v uchu. Choreografia bitiek je fajn, až na ten záver to nie je až také prestrelené, ale to v týchto akčákoch býva. Na jedno pozretie fajn. ()