Zachráňte Willyho

• Česko Zachraňte Willyho! (viac)

Willy je nádherná kosatka uväznená v príliš tesnej nádrži Tichomorského severozápadného vodného parku. Po nociach volá na svoju rodinu, ktorá vyvádza v neďalekom zálive. Nikto nerozumie jeho nárekom a náladám - okrem dvanásťročného chlapca, ktorý až priveľmi dobre vie, čo to znamená žiť bez rodiny. Zachráňte Willyho je milý a dojemný príbeh priateľstva chlapca a veľryby. Keď sa chlapec dozvie, aký nešťastný osud jeho priateľa čaká, vymyslí vlastný plán a rozpúta boj s časom, aby Willyho vrátil do jeho prirodzeného domova. Kritika označila tento film za veľmi presvedčivý druh zábavy a filmové obecenstvo sa všade tam, kde sa premietal, zamilovalo do jeho hlavného hrdinu, neobyčajnej trojtonovej kosatky. (TV Markíza)

spikey1

už když jsem byl malý šprček, nenáviděl jsem tuhle dojičku slz. Babička mi ho mile ráda pouštěla a u toho s mámou plakaly a já se nudil, Willie nikoho nezabil ani se tam nestřílí... Film prostě na prd. ()

P1tr

Willyho jen těžce hodnotit spravedlivě, neboť v mém dětství snímek téměř neopustil videopřehrávač a rotoval v něm pořád dokola. Od dětství jsem film neviděl celý, pouze útržky, nicméně i z těch kousků bylo zřejmé, že se v rámci rodinného žánru jedná o nadprůměrné dílo, které získává plusové body začleněním kosatky jakožto netradičního přítele, čímž získává na atraktivitě a z tohoto prvku těží téměř maximum. ()

solskjaer

Klišé střídá klišé. Už při premiéře tohoto filmu jsem se nesmírně nudil a to jsem ještě nevěděl, že bude mít pokračování. Nuda, nuda, nuda. ()

Zemi11

Kde jsou ty časy, kdy jsem se na každé dovolené u moře nejvíc těšil na cestu autobusem? K povinné výbavě takového dopravního prostředku totiž kromě lékárničky s obvazy a rezervního kola, patřil také film Zachraňte Willyho. ()

lskala

Moderní pohádka, tak trochu pro dospělé. Trochu emocí k tomuhle filmu patří, protože téma záchrany "vězněného" zvířete, je pro mnoho lidí jak dělaná na uronění pár slz. Hvězdička na víc za song Michaela Jacksona. 75% - 4**** ()

Cejny

V dětství to byl můj oblíbený rodinný film. Přátelství s kosatkou je vskutku hodně zajímavé a netradiční téma, které zde bylo zfilmováno. Škoda dalších pokračování, která byla čím dál horší a horší. ()

herr_carter

Spojení písničky Will you be there a plujících kosatek při zapadajícím slunci je kulervoucí nádherný kýč.....................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Maynard.

Kdo by neznal tenhle film? Poprvý sme na něm byli v kině na základce, což už je teda morda roků. Ale i takle po letech Willy neztratil svoje kouzlo. Hodně tomu dává muzika, která je fakt podmanivá a uplně mi v nějakých momentech vhání slzy do vočí. Nejvíc je samozřejmě song od Majkla, ten se vážně povedl. Jediný co je na tomhle kousku tak trochu zbytečný, tak sou jeho další a další pokračování, který už toho nemaj tolik nabídnout. Taky bych si jednou chtěl zadrandit na verlibě a nebo na delfínoj a když ani tohle nedopadne, tak aspoň na tučňákoj :o) ()

Han22

Nevím koho v dětství nedojímal příběh přátelství malého chlapce a kosatky Willyho, kterou se rozhodne se svými kamarády zachránit a pustit do moře. Je to opravdu jeden z nejhezčích rodinných filmů, které se v USA natočily a i když už by mě to asi nedostalo, ty 4* si to zaslouží. Už jen za skvělou finální scénu, následovanou Jacksonovou "Will You Be There". ()

Zagros

Film má jednoznačnou cílovku a to jsou malé děti, které si nebudou stěžovat na naivitu, infantilnost, slabý příběh, až příliš jednoznačně dané charaktery postav, atd. Jako dítěti se mi to líbilo a Willymu jsem mocně držel palce. Jako dospělý se na to nikdy už nepodívám a můžu tak s přivřeným okem nechat tři hvězdy. ()

iXtr3m3

Už klasický snímok svojej doby, ktorý naväzoval na detské dobrodružstvá z osemdesiatiek ála Goonies alebo Stand by me. Pekná myšlienka, kedy sa niekdajšie pointy ako v Orce otočili naopak a skvelú detskú zábavu bolo postarané. Malo to napätie, myšlienku, dobrodružstvo, emócie, pekný film. ()

Tery16

Nevím, ale nějak mě už tyhle filmy o obrovském přátelství dítěte a zvířete neberou. Přestože to má být dojemný příběh, mého srdce se nijak nedotkl. ()

eagle-eye odpad!

Přesně takoéto americké rodinné dobrodružné komedie s písničkami Majkla Džexna nemusim. Nic proti Kosatkám, ale jsou to pěkný, zákeřný mrchy... ()