Atentát na JFK

(TV film)
  • Veľká Británia The Assassination of JFK
Veľká Británia, 2023, 120 min (Alternatívna 67 min, televízna verzia: 2x60 min)

John F. Kennedy (a.z.), Jacqueline Kennedy (a.z.), Lee Harvey Oswald (a.z.)

22. listopadu 1963, 12:29. Americký prezident John Fitzgerald Kennedy projíždí ulicemi Dallasu v otevřené limuzíně. Doprovází ho manželka Jackie, oba se usmívají a mávají jásajícím davům. O minutu později bylo všechno jinak. Ozvěna výstřelů na Dealy Plaza změnila chod dějin. Onu strašnou událost nyní vylíčíme minutu po minutě tak, jak ji vnímali 3 lidé, kteří se nacházeli v centru dění. Zvláštní agent tajné služby Roy Kellerman, hlavní podezřelý Lee Harvey Oswald a okouzlující první dáma Jackie Kennedyová. Odhalíme nedávno odtajněné dokumenty vrhající světlo na případ, který zůstává i po šedesáti letech otevřený. Kdo zabil Johna Kennedyho? (Česká televize)

*CARNIFEX*

Samá polemika. Málo podstaty, či detailov. Vrahom je Oswald a Jacqueline vedela kostýmami očariť "publikum". Ak ste z týchto informácii šokovaní, tak je to dokument pre Vás. My ostatní, čo sme pri tomto prípade prelúskali o trošičku viac orieškov, tak my budeme spoločne zívať aj po vychlontaní trojlitrovej káve od Starbucksu. Strata času, pričom najväčším paradoxom mnohých týchto dokumentov je fakt, že jediný svedok, ktorý mal od začiatku tvrdiť, že videl niekoho strieľal z okna knižnice, nikdy nebol v žiadnom z týchto, alebo iných dokumentov, reálne predstavený. Vždy sa len povie, bol tam niekto, kto povedal, že niečo videl. Ubehlo 60 rokov a človek má stále dojem, že sa v tomto prípade neustále niečo zahmlieva. ()

otík

Vynikající dokument, který mapuje vše podstatné, co se zmapovat dá. Naštěstí se dopodrobna nezabývá konspiračními teorie, ale zkratkovitě je zmiňuje a věnuje se tomu podstatnému, co o atentátu jistě víme. Mapuje poslední den před atentátem, den atentátu a pár dalších dní. Podrobněji se zabývá třemi osobami - Jakie Kennedy, L. H. Oswald a Kennedyho šéf ochranky Roy Kellerman. Napínavý dokument, sem tam i dojemný, poutavý.  Hudba: London Sync & Audio Networks  PS: viděna kratší, 67 minutová verze ()

ostravak30

Pravda je, že tvůrci opravdu nepřicházejí s ničím novým a je tak otázkou, zda v tomhle případě má smysl se tím vším zaobírat znovu. Je jedno, zda minutu po minutě nebo od sta svědků, vždycky uslyšíte zhruba totéž. Dokument navíc opětovně čeří vodu ohledně pachatele a motivů, když uslyšíme několik nikdy nevyvrácených mýtů a pozoruhodných, skoro až tajemných faktů, které dodnes nebyly vysvětleny. ()